O Stowarzyszeniu

Braterstwo.eu to ogólnopolski ruch społeczny mający na celu ułatwienie uzyskania i utrzymania pozwolenia na broń oraz wymianę wiedzy i pomocy między pasjonatami broni palnej. Braterstwo opiera się na Stowarzyszeniu KS Amator.

Przyjmujemy do siebie ludzi dzielących nasze zainteresowania, niezależnie od odległości od naszej fizycznej siedziby, wieku, płci, czy zapatrywań politycznych. Szukamy tego co łączy, a nie dzieli środowisko strzeleckie. Mamy tysiące członków i chętnie widzimy każdą dodatkową osobę!

Naszym celem jest popularyzacja broni palnej, sportu strzeleckiego, strzelania, posiadania i kolekcjonowania broni palnej. Chcemy żeby każdy dorosły, zdrowy psychicznie i praworządny obywatel miał prawo posiadać i strzelać z broni palnej (już dzisiaj tak jest) oraz żeby duża ilość osób spełniających wymogi rzeczywiście korzystała z tych możliwości.

Nasze działania

Zbieramy, weryfikujemy i publikujemy wiedzę na temat posiadania broni palnej w Polsce.
Przyspieszamy i ułatwiamy spełnienie formalności związanych z ubieganiem się o pozwolenie na broń.
Obniżamy koszty i likwidujemy niepotrzebne wymogi na drodze do własnego pozwolenia.
Utrzymujemy błyskawiczną ścieżkę do prywatnej broni dla mundurowych. Całość trwa parę dni.
Organizujemy regularne strzelania, treningi i instruktaże.
Tworzymy pozytywną konkurencję dla innych organizacji strzeleckich w Polsce.
Szkolimy strzelców na każdym poziomie zaawansowania: zawodników, sędziów, prowadzących strzelanie.
Popularyzujemy legalne posiadanie broni.

Uzyskanie pozwolenia

Braterstwo pomaga na wszystkich etapach uzyskania pozwolenia w najlepszy obecnie sposób: pozwolenie na broń do celów sportowych oraz pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Zmieniamy się, rozwijamy i dopasowujemy do potrzeb naszych członków, żeby uzyskanie pozwolenia było jeszcze łatwiejsze i tańsze. Dla wszystkich!

Sekcja sportowa PZSS

Braterstwo powstało jako stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej. Polecana przez nas droga uzyskania pozwolenia wymaga jednak także członkostwa w klubie sportowym. Dlatego od lutego 2017 posiadamy także sekcję sportową (licencja klubowa PZSS nr LK-1195/2017), co pozwala nam pomagać zainteresowanym w przejściu całej drogi, bez odsyłania ich do innych organizacji.
Zapis do sekcji sportowej pozwala na uzyskanie licencji PZSS i wnioskowanie o pozwolenie na broń do celów sportowych.

Skan licencji PZSS

Zapis do stowarzyszenia

Informacje dotyczące dołączenia do stowarzyszenia są dostępne na stronie „Jak się zapisać?”

Dokumenty KS Amator

Statut KS Amator
Wypis z KRSu

Masz pytania? Coś jest niejasne?

Przeczytaj stronę FAQ, żeby uzyskać odpowiedź na nasuwające się na początku pytania. Wyjaśniłem tam dokładnie jaki typ pozwolenia, jak uzyskać, co jest potrzebne, ile trwa i ile kosztuje. Dzięki temu pozbędziesz się wątpliwości, które trapią większość osób rozpoczynających przygodę z pozwoleniem na broń.

do góry ↑