O Stowarzyszeniu

„Braterstwo” to ogólnopolski, otwarty na wszystkich ruch społeczny mający na celu ułatwienie uzyskania i utrzymania pozwolenia na broń oraz wymianę wiedzy i pomocy między pasjonatami broni palnej.

Od 01.11.2016 roku Braterstwo opiera się na Stowarzyszeniu KS Amator, które zastąpiło nasze wcześniejsze stowarzyszenie zwykłe. Zmiana znacząco przyspiesza wszystkie wynikające z przepisów formalności, usprawnia nasze działania i umożliwia wyraźnie wyższą jakość obsługi członków i kandydatów.

Przyjmujemy do siebie ludzi dzielących nasze zainteresowania, niezależnie od odległości od naszej fizycznej siedziby, wieku, płci, czy zapatrywań politycznych. Szukamy tego co łączy, a nie dzieli środowisko strzeleckie. Mamy już kilka tysięcy członków w swoich szeregach i chętnie widzimy każdą dodatkową osobę!

Naszym celem jest popularyzacja broni palnej, sportu strzeleckiego, strzelania, posiadania, kolekcjonowania. Chcemy żeby każdy dorosły, zdrowy psychicznie i praworządny obywatel miał prawo posiadać i strzelać z broni palnej (już dzisiaj tak jest) oraz żeby duża ilość osób spełniających wymogi rzeczywiście korzystała z tych możliwości.

Wierzymy, że w środowisku niezbędny jest wychodzący z samego dołu ruch, który zmieni faktyczny stan wydawania pozwoleń na broń. Działalność Braterstwa odczarowuje pozwolenie kolekcjonerskie, próbując zachęcić do niego setki osób wcześniej nie biorących pod uwagę tej drogi. Działamy skutecznie, czego dowodem są setki wydawanych co roku pozwoleń kolekcjonerskich w oparciu o nasze stowarzyszenie.

Zapis do stowarzyszenia

Informacje dotyczące dołączenia do stowarzyszenia są dostępne na stronie „Jak się zapisać?”

Dokumenty KS Amator

Statut KS Amator
Wypis z KRSu

Masz pytania? Coś jest niejasne?

Przeczytaj stronę FAQ, żeby uzyskać odpowiedź na nasuwające się na początku pytania. Wyjaśniłem tam dokładnie jaki typ pozwolenia, jak uzyskać, co jest potrzebne, ile trwa i ile kosztuje. Dzięki temu pozbędziesz się wątpliwości, które trapią większość osób rozpoczynających przygodę z pozwoleniem na broń.