O Stowarzyszeniu

„Braterstwo” to ogólnopolski ruch społeczny mający na celu ułatwienie uzyskania i utrzymania pozwolenia na broń oraz wymianę wiedzy i pomocy między pasjonatami broni palnej.

Od 01.11.2016 roku Braterstwo opiera się na Stowarzyszeniu KS Amator, które zastąpiło nasze wcześniejsze stowarzyszenie zwykłe. Ta zmiana przyspiesza formalności, usprawnia działania i umożliwia wyższą jakość obsługi.

Przyjmujemy do siebie ludzi dzielących nasze zainteresowania, niezależnie od odległości od naszej fizycznej siedziby, wieku, płci, czy zapatrywań politycznych. Szukamy tego co łączy, a nie dzieli środowisko strzeleckie. Mamy już kilka tysięcy członków w swoich szeregach i chętnie widzimy każdą dodatkową osobę!

Naszym celem jest popularyzacja broni palnej, sportu strzeleckiego, strzelania, posiadania, kolekcjonowania. Chcemy żeby każdy dorosły, zdrowy psychicznie i praworządny obywatel miał prawo posiadać i strzelać z broni palnej (już dzisiaj tak jest) oraz żeby duża ilość osób spełniających wymogi rzeczywiście korzystała z tych możliwości.

Sekcja sportowa PZSS

Braterstwo powstało jako stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej. Polecana przez nas droga uzyskania pozwolenia wymaga jednak także członkostwa w klubie sportowym. Dlatego od lutego 2017 posiadamy także sekcję sportową (licencja klubowa PZSS nr LK-1195/2017), co pozwala nam pomagać zainteresowanym w przejściu całej drogi, bez odsyłania ich do innych organizacji.
Zapis do sekcji sportowej pozwala na uzyskanie licencji PZSS i wnioskowanie o pozwolenie na broń do celów sportowych.

Zapis do stowarzyszenia

Informacje dotyczące dołączenia do stowarzyszenia są dostępne na stronie „Jak się zapisać?”

Dokumenty KS Amator

Statut KS Amator
Wypis z KRSu

Masz pytania? Coś jest niejasne?

Przeczytaj stronę FAQ, żeby uzyskać odpowiedź na nasuwające się na początku pytania. Wyjaśniłem tam dokładnie jaki typ pozwolenia, jak uzyskać, co jest potrzebne, ile trwa i ile kosztuje. Dzięki temu pozbędziesz się wątpliwości, które trapią większość osób rozpoczynających przygodę z pozwoleniem na broń.