Braterstwo na wyjeździe: Warszawa 2018

Rok temu wystartowaliśmy ze szkoleniami do patentu dla członków z okolic Stolicy. Jesteśmy zadowoleni z efektów!

Braterstwo to wprawdzie wrocławska inicjatywa, ale zasięg mamy od początku ogólnopolski. W 2018 roku nawiązaliśmy kontakt z firmą Asy-Strzelectwa.pl, czyli znaną i lubianą firmą szkoleniową z Warszawy.

Na kursach do patentu, które prowadziliśmy we Wrocławiu od połowy 2017 roku, spotykaliśmy sporo osób z odległych miast: Warszawy, Bydgoszczy, Białegostoku, itp. Kursy były na 8 rano, więc dojazd musiał być trudny.
Odpowiedzią było przybliżenie szkoleń do kursantów. Mieliśmy sporo szczęścia znaleźć profesjonalną firmę, która zmieściła się w raczej niewielkim budżecie, jednocześnie przygotowując kursantów bez żadnych kompromisów.

Efekt? 34 szkolenia, 277 przeszkolonych strzelców, 90-kilku procentowa zdawalność na egzaminie na patent. Praktycznie brak uwag negatywnych, lawiny maili pochwalnych. Asy-strzelectwa zbierają niekiedy lepsze komentarze niż nasze szkolenia na dolnym śląsku, co jednocześnie cieszy i lekko smuci, bo my też się staramy :)

Każda osoba z Warszawy lub okolic, która chce się przygotować do patentu i przejść całą drogę do pozwolenia na broń, może zrobić to z Braterstwem: szybko, wygodnie i najtaniej w całym kraju. Kładziemy nacisk na zadowolenie uczestników i możliwie wysoką jakość, co widać też po niewielkich grupach kursantów (8-10 osób na kilku instruktorów).

Mamy nadzieję, że dzięki obecności w Stolicy jeszcze więcej osób zacznie przygodę ze sportem strzeleckim. Chcemy sprawić, żeby wejście w nasze hobby było łatwe, przyjemne i możliwie niedrogie. Jako kursant tylko zyskujesz: po skorzystaniu z pomocy w uzyskaniu uprawnień, w dowolnej chwili możesz zmienić klub na inny. Nic nam nie jesteś winien, cieszymy się z kolejnego praworządnego Polaka na strzelnicy!

Współpraca z Asami-Strzelectwa w Warszawie sprawiła, że w 2018 roku kilkaset osób zrealizowało swoje marzenie. Liczymy, że w kolejnych latach takich osób będzie jeszcze więcej. To naprawdę proste: dołącz do nas, wpłać składkę członkowską i postępuj zgodnie z mailami. Poprowadzimy Cię za rękę przez całą procedurę, szkolenie w Warszawie nie wymaga żadnych dopłat, kursy są co kilka tygodni, a każdy przygotuje Cię do bezproblemowego zaliczenia egzaminu.

Zajęcia miały miejsce na strzelnicy ZKSu w Warszawie. To bardzo dobry obiekt do szkoleń i strzelań, co potwierdzają uczestnicy kursów.

Jeśli brałeś/brałaś udział w kursie z Asami w 2018 roku, napisz jak było. Maile z komentarzami zostawiam raczej dla siebie, teraz jest Twój moment na publiczne przekazanie uwag :)

22 thoughts on “Braterstwo na wyjeździe: Warszawa 2018

 1. AvatarOnek

  Wszystko dobrze wytłumaczone. W mojej ocenie powinnien być też kurs dodatkowy dla chętnych (za dodatkową opłatą) aby przećwiczyć wszystkie możliwe postawy strzeleckie i warianty egzaminu (np. karabin pneumatyczny stojąc oraz strzelanie ze strzelby do rzutek – bo na niektórych obiektach w Warszawie takie formy się zdarzają).

 2. Avatar95ec0cb15

  Mam pytanie do tych co juz byli na szkoleniu w ZKS przez Asy, bo mnie to tez czeka :)

  Zapisywac sie juz teraz, czy poczekac do wiosny jak bedzie cieplej? (to jest na zewnatrz, prawda?)
  Te szkolenia sa tylko w soboty czy tez zdarzaja sie inne dni tygodnia?

 3. AvatarAtomek69

  Witam byłem na szkoleniu we Wrocławiu jeszcze na olimpijskim było super 03 .2018.Egzamin zaplanowałem na kwiecień 2018wybrałem zks warszawa z powodu odległośći 130km mieszkam w mieście Łodzi okazało się że można tam też przejść szkolenie na patent. Poznałem bardzo fajnych ludzi pasjonatów strzelectwa szkolenie ok .A 15 kwietnia 2018 zdałem tam egzamin na patent – moja opinia na 5+

 4. AvatarSebson77

  Podjęcie współpracy z Asami było świetnym pomysłem, z realizacją przewyższającą oczekiwania. Jestem po szkoleniu do patentu (było super – czas, instrukcje, praktyka) i dzięki Braterstwu oraz Asom zaliczony egzamin na patent i czekam na licencję zawodniczą :).
  Rafał i Ekipa Asów są fantastycznymi ludźmi przekazującymi swoją wiedzę i pasję innym z bardzo dobrymi rezultatami.
  Ps.
  Czy udało by się zorganizować w Warszawie szkolenie z zakresu „prowadzący strzelanie” właśnie z Asami? To mógłby być kolejny krok w dobrą stronę ;).

 5. Avatarkozi_wkt

  Szkolenie 22-12-2018 w mojej opinii nic dodać, nic ująć.
  Szybko (4,5 godziny) dobrze omówione zasady bezpieczeństwa ze wskazaniem na najczęściej popełniane błędy.
  Postrzelane – w ilości wystarczającej (przynajmniej dla większości osób z którą byłem w grupie) do uzyskania zadowalającego lub bardzo dobrego skupienia.

  Gdyby automat do kawy działał była by pełnia szczęścia ale to już kwestia ZKS-u ;-)

  Śmiało mogę polecić szkolenie na ZKS Warszawa

 6. AvatarMacceti

  Hej,
  Miałem przyjemność brać udział w takim szkoleniu. Wszystko super wyjaśnione, pokazane, bez spinki tak naprawdę nawet dla tych bez obeznania nt strzelectwa. Dużo fajnych podpowiedzi dotyczących samego egzaminu. Sprawnie tez z dokumentami, wszystko przygotowane tip top. Polecam!!!

 7. AvatarPedro_9mm

  Miałem przyjemność brać udział w takim szkoleniu z Asami w Warszawie z Braterstwa. 4 godziny mega intensywnego strzelania na strzelnicy. Najlepiej wydane pieniądze w moim życiu . Rafał i koledzy z Asów byli mega pomocni i bardzo dużo merytorycznej wiedzy nam przekazali. Wiele nowego wyniosłem a i totalnym laikiem wcześniej nie byłem. Super sprawa. Atmosfera na ZKSie w Warszawie też jest jedyną i niepowtarzalną w całej Wawce.
  Totalny pozytyw z mojej strony.

 8. AvatarYarosh

  Przed egzaminem na patent planowałem czasochłonną (i kosztowną) wycieczkę do Wrocławia na szkolenie do egzaminu. Wielce się ucieszyłem jak pojawiła się opcja odbycia szkolenia w Warszawie, więc byłem na pierwszym (może drugim?) szkoleniu u Asów i nie mam nic do zarzucenia. Dowiedziałem się czego trzeba, żeby bez problemu zdać egzamin na patent i później bezpiecznie używać broni. Dostałem parę cennych wskazówek do strzelania sportowego co zaowocowało trochę później, na zawodach. Postrzelałem z pistoletu, strzelby i karabinka. Wystrzelałem tyle amunicji ile trzeba, żeby upewnić się, że osiągam wymagane skupienie. Na egzamin dzięki temu szedłem na luzie i z poczuciem, że na pewno zdam. Oczywiście tak się stało. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam całą ekipę :)

  1. Avatarsq6jny

   @Yarosh: prawdopodobnie byliśmy na tym samym kursie :) również miło wspominam, bardzo dużo się nauczyłem, dokupiłem jeszcze kurs doszkalający i egzamin poszedł jak należy :)
   Teraz spotykam się z Asami na zawodach i innych wydarzeniach na ZKS, FSO i Suchodole :)

Dodaj komentarz