Braterstwo znacząco zwiększyło ilość pozwoleń

Mamy wyniki statystyczne pozwoleń na broń za 2016 rok. Przybyło 3 623 nowych kolekcjonerów broni palnej. Wynik świetny, od 2014 roku mamy wzrost geometryczny. Gdyby tempo się utrzymało, ilość kolekcjonerów przekroczy ilość wszystkich Polaków już w 2030 roku! ;]
Wzrost geometryczny jest trudny do utrzymania, z oczywistych powodów. Niemniej jednak, dynamika wzrostu daje duże powody do zadowolenia.

Braterstwo (jeszcze w postaci starego stowarzyszenia) miało w tym niewątpliwy udział. Od 1 grudnia 2015 roku do 1 grudnia 2016 roku dołączyły 1632 osoby zainteresowane uzyskaniem pozwolenia na broń. Jaki odsetek rzeczywiście zrobił uprawnienia? Ciężko ocenić, ale zdziwiłbym się, gdyby było to mniej niż 1000 osób. Wszakże trzeba było podać wszystkie swoje dane osobowe, pójść na pocztę, odstać w kolejce i wysłać list. Sporo wysiłku, niewiele osób by go podjęło zupełnie bez powodu.


W roku 2017 mamy nadzieję jeszcze bardziej odcisnąć się na krajobrazie strzeleckim. Liczba nowych zapisów jest większa niż w poprzednich latach i codziennie przyjmujemy nowych członków. Liczę, że wraz z innymi stowarzyszeniami kolekcjonerskimi znowu spowodujemy zdublowanie ilości kolekcjonerów w 2017 roku. Jeszcze 3-4 lata i być może ilość osób z bronią palną pozwoli nam się domagać większego zrozumienia u rządzących. Po pierwsze — zwiększ masę!

6 thoughts on “Braterstwo znacząco zwiększyło ilość pozwoleń

 1. Avatarleeyo

  Kurs na patent bezcenny wielkie dzieki. Sam zapisałem sie w tym roku, zdałem patent czekam na licencje mam nadzieje ze sie uda. Juz namówiłem 5 osób.(na tym nie koniec) powodzenia i oby tak dalej.
  Pozdrawiam

 2. Avatarkarzelek19

  Obecnie jestem szczesliwym posiadaczem pozwolenia do celów kolekcjonerskich własnie dzieki Braterstwu,z tego tytułu jestem bardzo rad,iż działalnosc stowarzyszenia stała sie dla mnie(tak jak dla wielu juz)bardzo pomocna:)Do konca roku na pewno stane sie posiadac broni,obecnie finanse sie kumuluja by osiagnac założony cel-kwote:)
  Pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy!

 3. AvatarPablo

  No to wiemy ilu nas jest, znamy też przybliżony udział ilościowy płci pięknej, mnie (a może innych także) interesują ponadto takie ogólne dane statystyczne jak:
  – wiek (średni oraz mediana)
  – wiek najmłodszej oraz najstarszej osoby zrzeszonej w stowarzyszeniu
  Pytam z czystej ciekawości. Mielibyśmy pełniejszy obraz grupy oraz trendu pro-strzeleckiego.

 4. AvatarBambino72

  Witam. Mam przyjemność zakomunikować, że w roku 2016 namówiłem osobiście sześciu moich kolegów z pracy by za sprawą BRATERSTWA uzyskali pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich. Obecnie wszyscy posiadamy pozwolenia kolekcjonerskie z czego trzech kolegów uzyskało dodatkowo pozwolenia do celów sportowych. Broń na razie posiada tylko czterech z sześciu, ale do maja 2017 będą ją mieli wszyscy moi znajomi.

 5. AvatarBilbo

  Może przybędzie jeszcze jeden :) w moim przypadku wystarczyła jedna wizyta na strzelnicy i zakup wiatroplujki. Jeszcze rok temu nie wiedziałem nic na ten temat ,a obecnie jestem na etapie poszukiwania i zapisania się do KS w swojej okolicy. Trzeba mieć jakieś hobby…by nie zwariować.

Dodaj komentarz