Darmowy kurs na patent strzelecki wraz z pytaniami

Od kilku dni funkcjonuje przygotowana przez Braterstwo strona z kursem na teoretyczną część patentu strzeleckiego PZSS: PatentStrzelecki.eu. Jest to zbiór lekcji, fiszek oraz testów typu „ABC” pokrywający cały zakres regulaminowego kursu na patent strzelecki wg PZSS. Fiszki i testy zawierają ponad 380 pytań z patentu strzeleckiego na podstawie UoBiA, rozporządzeń, prawa karnego i regulaminów PZSS. To największa w Polsce baza pytań.

Treści są wyczerpujące, cytują źródła i pozwalają na szybką, skuteczną naukę prezentowanych informacji. Fiszki i testy są specjalnie zaprojektowane pod smartfony, proste w obsłudze i wygodne.

PatentStrzelecki.eu jest za darmo, bez reklam, bez rejestracji. Tak już pozostanie.

Celem projektu PatentStrzelecki.eu jest ułatwienie dostępu do wiedzy, niezbędnej do uzyskania patentu i w konsekwencji pozwolenia na broń do celów sportowych (i pozwolenia na broń sportową do celów kolekcjonerskich!).

Kurs może być wykorzystywany przez wszystkich: kluby sportowe, które nie chcą niepotrzebnie samemu przygotowywać informacji teoretycznych (skupcie się na praktyce!), kursantów, którzy są powtórzyć wiadomości przed egzaminem, czy po prostu osoby zainteresowane tą wiedzą.
W Braterstwie na podstawie PatentuStrzeleckiego.eu przygotowujemy setki osób rocznie do skutecznego zaliczenia egzaminów na patent. Polecamy tę drogę także innym.

Kurs jest stale rozwijany.

27 thoughts on “Darmowy kurs na patent strzelecki wraz z pytaniami

 1. Avatarc7f77b749

  Mam pytanie potrzebuje a raczej chciałbym uzyskać pozwolenie na broń obiektową no i w niedługim czasie uzyska pozwolenie na broń osobistą .no i chcialem uzyskać informacje oraz chciałbym to zrobić .pomożesz ?

 2. AvatarCaroLine

  Dziękuję KS AMATOR za przygotowanie do patentu. Dziś zaliczyłam egzamin za pierwszym podejściem na Legii w Rembertowie. Na strzelbie były rzutki, w związku z tym większy stres. Mało osób (około 40), przyjazna atmosfera, dobra widoczność.

 3. AvatarPabloH

  Witajcie.
  Pozwólcie, iż przyłączę się do podziękowań, ponieważ w dniu dzisiejszym również zdałem egzamin za pierwszym podejściem – teoria 10/10 oraz całe strzelanie P+K+S. Bardzo, bardzo dziękuję za niezwykle merytoryczne i fachowe przygotowanie materiałów teoretycznych oraz części praktycznej szkolenia. Wszystkich pozdrawiam bardzo serdecznie.

 4. AvatarDominik7878

  Witam.
  Wczoraj czyli 03.03.2019 w Suchodole zdałem swój egzamin na patent. Teoria 10/10 oraz cała „praktyka” czyli P,K,S za pierwszym podejściem. Wszystko oczywiście dzięki materiałom i szkoleniom KS Amator za co bardzo dziękuje. Teraz zaostaje już tylko czekać na patent. Pozdrawiam

 5. Avatarigi.

  Witajcie!

  Właśnie zdałem calutki egzamin na piątkę z plusem w KKS Arsenał na Pasterniku :) Było to we czwartek 14.02 :)
  Wielkie podziękowania za stronę do nauki, bo przygotowała mnie idealnie i egzamin teoretyczny poszedł – bajka :) (praktyczny zresztą też :)
  Bardzo bardzo dziękuję Paweł i Wszystkim z KS Amator , którzy robią mega dobrą robotę i pomagają ludziom w tak profesjonalny sposób. Wielki szacun! :))))) Pozdrawiam serdecznie :)
  igi.

 6. AvatarWojDar61

  Przeogromne Podziękowania dla Pawła i Wszystkich Kolegów z KS.Amator , którzy Tak Bardzo Angażują się w Pomoc Wszystkim Miłośnikom Strzelectwa Sportowego i Miłośnikom Broni Palnej .
  Pozdrawiam.
  Wojtek.B

 7. AvatarJan

  Witajcie
  Jestem dziś po egzaminie na patent 24 maja Wroclaw w śląsku wroclaw.
  Osób blisko 100.
  egzaminatorzy przyjaźni, zdałem podobnie jak chyba wszyscy. Uczyłem się tylko z kursu patentstrzelecki.eu plus oczywiście ustawa i rozporządzenia.
  Dzięki wielkie. Na 10 pytań trzy dotyczyły parametrów broni i przepisów strzeleckich.

 8. AvatarLech Dziewulski

  Terść kursu to jedna sprawa ale forma jest genialna. Przy czytaniu ustawy zasypiam zaś fiszki i testy wymuszają reakcję i się nie zasypia.
  A tak już zupełnie na poważnie – to wielkie dzięki – to kawał dobrej roboty i bardzo to doceniam.
  Uważam, że powinniśmy wspólnie to dzieło rozwijać. Np. każdy po egzaminie mógłby przesłać jakie miał pytania. Reagować na zauważone błędów.
  A przy okazji życzę koleżankom i kolegom Szczęśliwego Nowego 2017 Roku i szapmańskiej zabawy sylwestrowej.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Do patentu — nie zawsze, choć u mnie na egzaminie się takie jedno pytanie pojawiło (jak dobrze pamiętam). Tego typu pytania są częstsze do egzaminu na pozwolenie kolekcjonerskie (egzaminy w WPA). Ogólnie, nasz kurs przygotowuje z wielu rzeczy LEPIEJ i szerzej niż typowe kursy.

Dodaj komentarz