Darmowy kurs na patent strzelecki wraz z pytaniami

Od kilku dni funkcjonuje przygotowana przez Braterstwo strona z kursem na teoretyczną część patentu strzeleckiego PZSS: PatentStrzelecki.eu. Jest to zbiór lekcji, fiszek oraz testów typu „ABC” pokrywający cały zakres regulaminowego kursu na patent strzelecki wg PZSS. Fiszki i testy zawierają ponad 320 pytań z patentu strzeleckiego na podstawie UoBiA, rozporządzeń, prawa karnego i regulaminów PZSS. To największa w Polsce baza pytań.

Treści są wyczerpujące, cytują źródła i pozwalają na szybką, skuteczną naukę prezentowanych informacji. Fiszki i testy są specjalnie zaprojektowane pod smartfony, proste w obsłudze i wygodne.

PatentStrzelecki.eu jest za darmo, bez reklam, bez rejestracji. Tak już pozostanie.

Celem projektu PatentStrzelecki.eu jest ułatwienie dostępu do wiedzy, niezbędnej do uzyskania patentu i w konsekwencji pozwolenia na broń do celów sportowych (i pozwolenia na broń sportową do celów kolekcjonerskich!).

Kurs może być wykorzystywany przez wszystkich: kluby sportowe, które nie chcą niepotrzebnie samemu przygotowywać informacji teoretycznych (skupcie się na praktyce!), kursantów, którzy są powtórzyć wiadomości przed egzaminem, czy po prostu osoby zainteresowane tą wiedzą.

Kurs będzie ciągle rozwijany. Jeśli chcesz coś dodać, odjąć, lub poprawić, napisz do mnie maila (adres w menu „kontakt” na którejkolwiek witrynie). Zapewne jest sporo poprawek do wprowadzenia i będziemy to sukcesywnie robić, jak tylko je zidentyfikujemy.

11 myśli nt. „Darmowy kurs na patent strzelecki wraz z pytaniami

 1. Avatardanceofeternity

  Witam wszystkich.
  KS Amator wielkie dzięki za Twoją ciężką i jakże wartościową pracę!

  Odpowiedz
 2. AvatarFuel21

  Czekam na egzamin, ale nie widziałem tam pytań typu: czy to jest areszt, grzywna, czy moze pozbawienie wolności. Faktycznie pytają o takie prawne sprawy? Jak tak to przepraszam…

  Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Do patentu — nie zawsze, choć u mnie na egzaminie się takie jedno pytanie pojawiło (jak dobrze pamiętam). Tego typu pytania są częstsze do egzaminu na pozwolenie kolekcjonerskie (egzaminy w WPA). Ogólnie, nasz kurs przygotowuje z wielu rzeczy LEPIEJ i szerzej niż typowe kursy.

   Odpowiedz
 3. AvatarKS Amator Autor wpisu

  Dlaczego nie są? To są szczegółowe pytania z każdej dziedziny prawa związanego ze strzelectwem.

  Brakuje cześci pytań na podstawie przepisów ISSF, ale zostaną one dodane. Na razie przerobiłem te pytania, które już miałem opracowane. Jeśli posiadasz inne przykładowe pytania, napisz do mnie maila (w zakładce kontakt) i ja chętnie je dodam do fiszek i testów. Cała strona opiera się na współpracy między strzelcami, nie jest tylko moim wyłącznym dziełem (tzn, na razie jest, ale może w przyszłości nie będzie?).

  Odpowiedz
 4. AvatarLech Dziewulski

  Terść kursu to jedna sprawa ale forma jest genialna. Przy czytaniu ustawy zasypiam zaś fiszki i testy wymuszają reakcję i się nie zasypia.
  A tak już zupełnie na poważnie – to wielkie dzięki – to kawał dobrej roboty i bardzo to doceniam.
  Uważam, że powinniśmy wspólnie to dzieło rozwijać. Np. każdy po egzaminie mógłby przesłać jakie miał pytania. Reagować na zauważone błędów.
  A przy okazji życzę koleżankom i kolegom Szczęśliwego Nowego 2017 Roku i szapmańskiej zabawy sylwestrowej.

  Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Dobry pomysł. Jak tylko ktoś będzie miał pytania, proszę o podesłanie na mój email (w zakładce kontakt). Opracuję i dodam.

   Odpowiedz
 5. AvatarTwilight

  Podziękowania dla KS Amator za doskonałe przygotowanie teorii i testów :)
  Dzięki temu czułem się pewnie na egzaminie z teorii na początku marca … i zdałem :)

  Odpowiedz
 6. AvatarPrzemoZ

  Serdecznie dziękuję za przygotowanie teorii i testów, bez których nie zdałbym na patent. Uczyłem się i zdałem. Dziękuję serdecznie :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *