System IT PZSS – patenty, licencje

Strona Główna Fora dyskusyjne Ogólne System IT PZSS – patenty, licencje

Ten temat zawiera 245 odpowiedzi, ma 85 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar janusz35 3 miesiące, 2 tygodni.

Wyświetla 45 wpisów z 246
 • Autor
  Wpisy
 • #115423

  PZSS w ostatnich osiemnastu miesiącach opracowało system informatyczny, który ma służyć do obsługi klientów Związku: zawodników, sędziów, trenerów, klubów, itp.

  Logowanie tym adresem (https://baza.pzss.org.pl/portal/).Aby się zalogować po raz pierwszy używamy danych:
  login: Twój email
  hasło: Twój PESEL

  Wszystkie osoby, które należą do sekcji sportowej KS Amator były rejestrowane z podaniem pełnym danych: zarówno peselu (obowiązkowy) jak i e-maila (nie był obowiązkowy). Zatem nie powinniście mieć problemów z zalogowaniem – a przynajmniej problemów, na które mam wpływ.

  System jest jeszcze w początkowej fazie i występują nieścisłości: nie wszystkie osoby mają aktywne konta, niektóre dane są nieprawidłowe lub ich brakuje.

  Obecnie problemy dotyczą przede wszystkim zawodników z większym stażem: baza danych nie zawiera pełni informacji, więc zapewne będziecie dalej wpisani na listę starego klubu (jeśli go zmienialiście). Nasz klub w systemie ma około 400 zawodników mniej niż powinien właśnie z tego powodu. Ale niedługo ma to być poprawione.

  Patenty:
  — wprowadzono rejonizację egzaminów na patent. Można zaliczać tylko w województwie w którym się mieszka, lub w województwie, w którym siedzibę ma klub.
  — listę egzaminów na patent (z tych 2 województw) widzą tylko osoby bez patentu
  — komisja przyjmuje wyłącznie wnioski wygenerowane przez system. Stare wnioski (np te, które wydawałem po szkoleniach) nie będą akceptowane na egzaminach. Po wygenerowaniu trzeba dać do klubu do podbicia.

  Poprawka nt wniosków:
  — akceptowana jest opcja nowy wniosek wygenerowany przez system + stary wniosek z pieczątkami. Więc jak masz już podbite to nie musisz jeszcze raz lecieć, tylko spinasz oba i zostawiasz w komisji.

  Licencje:
  — wnioski o przedłużenie licencji mają być dalej papierowe do klubu oraz elektroniczne w systemie. Klub, WZSS i PZSS będą procedowały wnioski o licencje tylko w formie elektronicznej (papier dla klubu jest tylko do celów ewentualnej weryfikacji, zgodnie z regulaminem licencji, trzeba to trzymać 18 miesięcy).
  — płatność za licencję na 2019 będzie przez klub: wpłacasz do klubu opłaty licencyjne, a klub przekaże odpowiednie kwoty do WZSS i PZSS. Nie znam jeszcze szczegółów, ani wpływu tych działań np na podatek VAT dla klubów. Nie wiem czy istnieją analizy w tym temacie

  Obecnie startują egzaminy na patent i system będzie testowany w ogniu tych egzaminów.

  #115508

  Udalo mi sie zalogowac do systemu – przy pierwszym logowaniu nalezy zmienic haslo na nowe.
  Byl blad w dacie urodzenia oraz brak danych adresowych ale na szczescie te dane mozna wlasnorecznie poprawic / dopisac.
  Natomiast troche dziwne ze nie moge np. zapisac sie na egzamin ogloszony na stronie PZSS we Wroclawiu w dn. 19.09.2018 … chyba wszyscy zrzeszeni w Amator Wroclaw i bedacy w klubie przez > 3 miesiace powinni miec taka mozliwosc?

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 1 tydzień przez Avatar MtothaJ.
  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 1 tydzień przez Avatar MtothaJ.
  #115518

  Można zmienić swoją płeć. Postępowe ;)

  edit:

  wnioski o przedłużenie licencji mają być dalej papierowe do klubu oraz elektroniczne w systemie. Klub, WZSS i PZSS będą procedowały wnioski o licencje tylko w formie elektronicznej (papier dla klubu jest tylko do celów ewentualnej weryfikacji, zgodnie z regulaminem licencji, trzeba to trzymać 18 miesięcy).

  Sprawdziłem jak ten proces wygląda i… na formularzu nie ma rubryki „starty”. Chyba już wiemy dlaczego pozostają przy papierze ;)

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 1 tydzień przez Avatar gobi.
  #115525

  Hmm, PESEL miałem dobrze wpisany ale datę urodzenia już nie :) Był błąd w miesiącu tzn. nadal jest bo strona się wywala i nie mogę nic zaktualizować :< Również data dołączenia do klubu jest błędna bo podaje 01.01.2018 a tak nie jest.

  No to ja mialem identycznie z ta data urodzenia – pesel ok, a w dacie miesiac byl bledny. Na szczescie da sie to poprawic. Date dolaczenia do klubu rowniez mam 01.01.2018 ale w sumie mniejsza z tym, gorzej ze na obecna chwile nie mozna zapisac sie na zaden egzamin.

  #115529

  Można zmienić swoją płeć. Postępowe ;)

  ale tylko 2 do wyboru … ;)

  #115536

  I jeszcze pytanie do Prezesa naszego klubu:). Czy formularz który po szkoleniu dostaliśmy jest ok, czy potrzebujemy wydrukować ten z systemu i znowu zebrać pieczątki?

  Uzupełniając powyższe co napisałem – na zakładce ZAWODNIK nie mam danych klubu. Na zakładce licencje i patenty jest. Ale w podglądzie wydruku formularza na egzamin w miejscu data przyłączenia do klubu mam same kropki.

  #115537
  Avatar
  Inf

  Tam też nic nie mam, kliknij nad tym „Historia klubowa”.

  #115540

  w historii klubowej też nic nie ma. gołe nagłówki – LP, Klub, Od, Do…

  #115609

  Rowniez przylaczam sie do pytania co w tej sytuacji mozemy zrobic.

  Czy w okresie przejsciowym nie dalo by rady uzgodnic ze honorowana bedzie sytuacja w ktorej drukujemy nowy wniosek z systemu PZSS a pod niego podpinamy stary wniosek z pieczatka klubu + ew. pieczatka o badaniach lekarskich dla tych ktorzy rowniez je wykonali przed egzaminem?

  Teoretycznie jest tez opcja ze wysylamy wydrukowany przez nas wniosku do klub, zostaje osteplowany i odeslany z powrotem – opcja najbardziej pracochlonna i karkolomna, natomiast z racji nadchodzacych terminow egzaminow naprawde watpie by dalo to rade w ten sposob przeprowadzic szczegolnie jak ktos chce na dniach zdawac. Jesli natomiast jest to jedyna opcja akceptowana przez PZSS prosba o informacje jak dalej procedowac oraz jak uiscic oplate za koszt wysylki zwrotnej – bo w takiej sytuacji oczywista sprawa jest ze koszty te sa po naszej stronie.

  #115632

  Kolejny problem – Ja (i nie tylko ja jak widzę na forum) mam źle uzupełnione dane w systemie.
  Już pominę fakt, że mając mój poprawny pesel system jest w stanie wyświetlić błędną datę urodzenia, bo to mogłem poprawić sam. Natomiast jest też data dołączenia do klubu która również jest błędna i której edytować nie mogę(01.01.2018).

  Wygenerowany przez system PZSS wniosek zawiera tą nieszczęsną datę. Mogę ją podmienić w źródle strony na prawidłową przed wydrukowaniem ale czy powinienem? Nie wiem.

  Chciałem jechać do Wrocławia specjalnie na egzamin 19.09 ale zanosi się karkołomne przedsięwzięcie…

  #115634

  U mnie w ogóle nie ma daty dołączenia do klubu.

  #115635

  @Yebemeto, ja nie mam nawet klubu w tym systemie – jest pusto. Że o widocznych egzaminach nie wspomnę.
  Ale widzę, że data urodzenia nie zgadzająca się z PESELem to nie tylko mój przypadek :))

  #115636

  Nie wiem jak działa algorytm wyszukiwania egzaminów ale wydaje mi się że bierze pod uwagę tą rejonizacje – wyświetla tylko z województwa z którego jest klub(lub adres zamieszkania czego zweryfikować nie jestem w stanie).
  Wczoraj w zakładce egzaminy miałem pusto. Dzisiaj jednak pojawił się tam jeden termin Wrocław
  ul. Świątnicka 36, natomiast innych widocznych na stronie PZSS nie ma, co by potwierdzało że możesz się zapisać tylko na te z rejonów pod które ‚podlegasz’.

  #115647

  Z tego co wyczytałem na stronie to wniosek o przedłużenie generuje ci system, ty go drukujesz i zanosisz do klubu. Klikanij „licencje i patenty” i tam po prawej stronie tabeli będzie guzik „uzyskaj licencję”. Chciałem sprawdzić jak to działa ale zamiast wniosku dostałem komunikat „oczekiwanie na decyzję klubu”.

  #115650

  a to przez ciebie system się znowu wywalił :)) przeklnę na publicznym forum – przepraszam
  Ktoś tam się musiał bardzo mocno JEBNĄĆ w głowę. Kwartał roku bez egzaminów a teraz zadyma z systemem który jest chyba na etapie embrionalnym z funkcjami które nie służą do niczego poza utrudnianiem życia.
  My im chyba naprawdę przeszkadzamy.I nawet skargi nie ma na kogo złożyć bo to nie urzędnicy i kpa nie obowiązuje…

  #115656

  @gobi, to co dostajesz klikając „uzyskaj licencję” to jest wniosek o pierwszą licencję a nie odnowienie.
  [Edit]
  Totalna porażka.

  #115659

  Jestem pewien że nie. Dalej mogę to kliknąć i jest tam napisane „Złóż wniosek o przedłużenie licencji na” i poniżej jest do wyboru rok i dyscypliny.

  #115661

  To zmienili.
  Jak to ostatnio otwierałem to miałem wniosek o pierwszą licencję. Teraz faktycznie jest jak piszesz.

  No i sprawdzając jak to działa wysłałem sobie wniosek do klubu o nową licencję. System żyje ;)

  #115671

  No to ja mam kiszke. Niestety gdy nie ma daty zarejestrowania (daty od której jestem członkiem klubu sportowego) to nie wyszukuje żadnych egzaminów. Nie wiem jaki jest algorytm wyszukiwania ale obawiam się, że jeżeli ta data jest brana pod uwagę to ktoś mógł wpaść np na świetny pomysł, że mogę wyszukać termin dopiero wtedy kiedy miną mi 3 miesiące (chcę zdawać 20.10 a 3 miesiące miną 19.10). czyli zgodnie z zasadami mógłbym zdawać tylko… nie będe się mógł zapisać. Miał być okres przejściowy do końca roku na różnego rodzaju wpadki a tu widzę na twardo idą z systemem który nie działa tak jak powinien.

  #115672

  Mam dokładnie ten sam problem co Kobza.
  Nie wyświetla się żaden termin egzaminu (nawet ten we Wrocławiu). Brak danych klubu i daty dołączenia a teoretycznie zdawać mogę już od wczoraj.

  #115675

  Ja z kolei mam promem, bo mam już podbite orzeczenie lekarskie na starym wniosku. Nie wiem, czy muszę teraz robić nowe badania, czy może będą uznawane zaświadczenia na osobnym kwitku. Idealnie by było, gdyby dało się podpiąć stary wniosek jako załącznik.

  #115690

  Też mam źle wpisaną datę przynależności do klubu (01-01-2018) i nie mogę jej poprawić. Tą baza to jakiś dobry dowcip!

  #115692
  Avatar
  pg

  Dobra egzamin WKS 19.10.2018 jest widoczny,

  19.10 czy 19.09?

  Kurde nie mówcie że te egzaminy będą w środku tygodnia, już miałem zaplanowany wyjazd do warszawy na 7 października (niedziela) na egzamin. W świętokrzyskim pewnie w tym roku nikt nie zrobi, i będę musiał zapierdzielać 350km w jedną stronę na egzamin przez durne pomysły.

  #115695

  A jest tu ktoś, kto ma datę przynależności do klubu dobrze ustawioną?

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 1 tydzień przez Avatar Soltys.
  #115697
  Avatar
  pg

  A jest tu ktoś, kto ma tę datę dobrze ustawioną?

  Ja miałem podobnie jak reszta, błędny miesiąc urodzenia i członkostwo od początku roku co jest błędem. Datę urodzenia poprawiłem, członkostwo wisi błędne.

  #115699

  U mnie jest tak, że przynależności do KS Amator brak i jestem jako członek starego klubu. W zakładce licencja mam na KS Amator. Co ciekawe data przynależności do starego klubu jest zła (czerwiec 2017 gdy zapisałem się 4 stycznia 2017) i patent (kwiecień 2017) mam wystawiony zanim się zapisałem do klubu. Co ciekawe jak sprawdzam egzaminy to widzę egzamin na patent na WKS dostępny…

  #115701

  Dzień i miesiąc mam poprawnie w przynależności klubowej, ale rok mam już +1.
  Ciekawe kto i kiedy będzie te byki prostował.

  #115703

  A u mnie, o dziwo, wszystko (łącznie z datą przystąpienia do macierzystego klubu) się zgadza ;)

  Edit: A jednak nie, przechwaliłem, też mam rok +1 :P

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 1 tydzień przez Avatar Haggar.
  #115708

  jeśli nie działa link https://baza.pzss.org.pl/portal/
  sprawdzajcie https://baza.pzss.org.pl/

  #115738

  Avatara nie da się ustawić :P

  #115773

  Czy nie uważacie, że wprowadzenie rejonizacji egzaminów jest zorganizowaną próbą walki PZSS z klubami zrzeszającymi członków z całej Polski jak np. KS Amator?
  Trzeba dodać, że dotychczasowa praktyka pozwalała na wybranie miejsca egzaminowania pod kątem chociażby typu broni a teraz to sportowiec musi dostosować się do dostępnych w rejonie ośrodków.
  To tak, jakby pływak specjalizujący się w pływaniu „żabką” by mieć licencję pływacką musiał zdawać egzamin z pływania kraulem bo tylko taki egzamin byłby dostępny na jego terenie. To jakaś paranoja.

  #115797

  drogi Gobi,
  Dopływ gotówki będzie taki sam. Jeśli ktoś się już zdecydował zając strzelectwem i zdać egzamin to i tak to zrobi. Ale tym razem dwa razy się zastanowi do jakiego klubu przystąpić.
  Jak patrzę ile dobrej roboty zrobiło Braterstwo w promowaniu strzelectwa i to, że zrzesza ludzi z całej Polski, to jednak martwi mnie podejrzenie, że nowy system spowoduje mocniejsza rejonizację przynależności klubowej.
  I tyle, nie ma co się unosić.
  Pozdrawiam.

  #115799

  Nie rozumiem skąd takie rozumowanie? Przecież rejonizacja egzaminów to żadna tragedia pod względem przynależności klubowej a tylko utrudnienie w dostępności samego egzaminu gdyż nie będzie już pielgrzymek po całym kraju za egzaminem tylko trzeba będzie cierpliwie czekać w swoim regionie. Czyli jeszcze jedno czekanie, teraz jest to czekanie na patent później na pierwszą licencję dojdzie czekanie na egzamin w swoim regionie. Osobiście zdawałem egzamin w innym wojewodztwie gdyż był to najszybszy możliwy dla mnie termin i zarazem ostatni przed przerwą wakacyjną i to było dobre bo szybkie rozwiązanie teraz będzie dłużej.

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 1 tydzień przez Avatar kamilos.
  #115801

  Co ciekawe z punktu widzenia osoby egzaminowanej w ogóle się nie opłaca należeć do klubu z województwa gdzie mieszkamy.
  System bierze pod uwagę egzaminy z województwa gdzie jest siedziba klubu i z województwa gdzie mieszkamy. Tym samym najlepiej wybrać wtedy klub z jakiegoś pobliskiego województwa gdzie odbywają się często egzaminy, ale nie z naszego.

  #115805

  Podam więc przykład. Mieszkam w Warszawie. Na klub wybrałem KS Amator z wiadomych względów.
  Niestety nie jest dla mnie żadną korzyścią możliwość zdawania egzaminu zgodnie z przynależnością klubową w woj. Dolnośląskim bo po pierwsze daleko a po drugie w tym województwie ilość chętnych jest bardzo duża. Podobnie zresztą jak w mazowieckim.
  Więc pod względem dostępu do egzaminów warto rozważyć np. klub z pobliskiego woj. Podlaskiego gdzie teraz będą pustki na egzaminach.

  Co było złego w „…pielgrzymek po całym kraju za egzaminem” przecież nikt nikogo do pielgrzymowania nie zmuszał. Ale można było dzięki temu rozłożyć obłożenie bardziej obleganych ośrodków.
  Pamiętam jak wprowadzano rejonizację egzaminów na prawo jazdy i akurat trafiony argument, by ktoś z Katowic nie zdawał egzaminu np. w Pcimiu ( z całym szacunkiem) a później jeździł w Katowicach gdzie natężenie ruchu jest całkiem inne.
  Takich racjonalnych argumentów w strzelectwie nie ma. Więc po co ta rejonizacja?

  #115807

  Źle mnie zrozumiałeś, nie było nic złego w pielgrzymkach wręcz przeciwnie, przyspieszało to możliwość zdania patentu.

  #115808

  Tylko jedno – ograniczenie liczby osób. Bo skoro prezes pzssu ma możliwość wprowadzenia limitów osób na egzaminie to w połączeniu z rejonizacją mamy …… :)

  #115813

  Licencje:
  — wnioski o przedłużenie licencji mają być dalej papierowe do klubu oraz elektroniczne w systemie. Klub, WZSS i PZSS będą procedowały wnioski o licencje tylko w formie elektronicznej (papier dla klubu jest tylko do celów ewentualnej weryfikacji, zgodnie z regulaminem licencji, trzeba to trzymać 18 miesięcy).

  Czyli teraz występuję o licencje elektronicznie w systemie poprzez „uzyskaj licencje”, a do tego muszę jeszcze tak jak dawniej dokument do klubu o przedłużenie?

  #115826

  Sprawa jest bardzo prosta. PZSS nie chce sytuacji ze klub spodziewa sie 50 osób a drugie 50 zjeżdża się z całej Polski. Zdania w PZSS są różne ale na razie taka opcja została wybrana. Ma swoje plusy, ma swoje minusy. Osobiście też uważam że rejonizacja to tylko zmniejszenie elastyczności i absurdy jak wspomniana wycieczka ze słupska do Gdańska jak można by egzamin zdawać w Koszalinie.

  #115899

  Dostałem maila od jednego z członków, który zmieniał klub (i w bazie jest zapisany jako członek starego klubu), że wg PZSS powinien teraz ponownie poprosić były klub o usunięcie go z listy klubowiczów, a ja mam go zapisać.

  Czyli ta procedura zmiany klubu, ktora kosztowała sporo czasu i nerwów wcześniej, chodzenie za papierami się okazuje nic nie warte i teraz robimy od zera, bo baza systemu ma dziury.

  To całkowicie absurdalne, ale wygląda na to, że jak ktoś zmieniał klub w poprzednich latach to musi to zrobić ponownie, tym razem w systemie…

  #115920

  Nie jest sam, ja od listopada 2017 jestem w KS Amator, od grudnia w sportowej sekcji po zmianie klubu, a nadal widnieje w ich systemie w poprzednim klubie. Najlepsze jest to, że po kliknięciu w licencję mam KS Amator.

  #115926

  Mam identycznie jak jasiu226.

  #115948
  Avatar
  A7x

  Ja mam ciekawszy przypadek:

  Niestety to konto jest zablokowane w systemie. Poproś kierownika klubu o odblokowanie konta.

  Prawdopodobnie wpisałem dwa-trzy razy źle hasło, zanim skojarzyłem prawidłowe. No cóż…

  #115953

  A jak jest ze zdjęciem do licencji? Trzeba załączyć w systemie czy wysyła się do klubu z wnioskiem?
  Jak to działa teraz w przypadku odnowienia – użyją zdjęcia z pierwszej licencji (w FAQ zdjęcie wygląda na opcjonalne w przypadku odnowienia)?

  #115967

  Nie wiem, teraz pod adresem systemu jest tylko informacja, że nazwa.pl to utrzymuje. System gdzieś zniknął..

Wyświetla 45 wpisów z 246

Musisz się zalogować, aby móc pisać.

do góry ↑