System IT PZSS – patenty, licencje

Home Forums Ogólne System IT PZSS – patenty, licencje

This topic contains 245 replies, has 85 voices, and was last updated by Avatar janusz35 1 month, 1 week ago.

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 246 total)
 • Author
  Posts
 • #115423
  Avatar
  KS Amator
  Keymaster
  PRIV

  PZSS w ostatnich osiemnastu miesiącach opracowało system informatyczny, który ma służyć do obsługi klientów Związku: zawodników, sędziów, trenerów, klubów, itp.

  Logowanie tym adresem (https://baza.pzss.org.pl/portal/).Aby się zalogować po raz pierwszy używamy danych:
  login: Twój email
  hasło: Twój PESEL

  Wszystkie osoby, które należą do sekcji sportowej KS Amator były rejestrowane z podaniem pełnym danych: zarówno peselu (obowiązkowy) jak i e-maila (nie był obowiązkowy). Zatem nie powinniście mieć problemów z zalogowaniem – a przynajmniej problemów, na które mam wpływ.

  System jest jeszcze w początkowej fazie i występują nieścisłości: nie wszystkie osoby mają aktywne konta, niektóre dane są nieprawidłowe lub ich brakuje.

  Obecnie problemy dotyczą przede wszystkim zawodników z większym stażem: baza danych nie zawiera pełni informacji, więc zapewne będziecie dalej wpisani na listę starego klubu (jeśli go zmienialiście). Nasz klub w systemie ma około 400 zawodników mniej niż powinien właśnie z tego powodu. Ale niedługo ma to być poprawione.

  Patenty:
  — wprowadzono rejonizację egzaminów na patent. Można zaliczać tylko w województwie w którym się mieszka, lub w województwie, w którym siedzibę ma klub.
  — listę egzaminów na patent (z tych 2 województw) widzą tylko osoby bez patentu
  — komisja przyjmuje wyłącznie wnioski wygenerowane przez system. Stare wnioski (np te, które wydawałem po szkoleniach) nie będą akceptowane na egzaminach. Po wygenerowaniu trzeba dać do klubu do podbicia.

  Poprawka nt wniosków:
  — akceptowana jest opcja nowy wniosek wygenerowany przez system + stary wniosek z pieczątkami. Więc jak masz już podbite to nie musisz jeszcze raz lecieć, tylko spinasz oba i zostawiasz w komisji.

  Licencje:
  — wnioski o przedłużenie licencji mają być dalej papierowe do klubu oraz elektroniczne w systemie. Klub, WZSS i PZSS będą procedowały wnioski o licencje tylko w formie elektronicznej (papier dla klubu jest tylko do celów ewentualnej weryfikacji, zgodnie z regulaminem licencji, trzeba to trzymać 18 miesięcy).
  — płatność za licencję na 2019 będzie przez klub: wpłacasz do klubu opłaty licencyjne, a klub przekaże odpowiednie kwoty do WZSS i PZSS. Nie znam jeszcze szczegółów, ani wpływu tych działań np na podatek VAT dla klubów. Nie wiem czy istnieją analizy w tym temacie

  Obecnie startują egzaminy na patent i system będzie testowany w ogniu tych egzaminów.

  #115508
  Avatar
  MtothaJ
  Participant
  PRIV

  Udalo mi sie zalogowac do systemu – przy pierwszym logowaniu nalezy zmienic haslo na nowe.
  Byl blad w dacie urodzenia oraz brak danych adresowych ale na szczescie te dane mozna wlasnorecznie poprawic / dopisac.
  Natomiast troche dziwne ze nie moge np. zapisac sie na egzamin ogloszony na stronie PZSS we Wroclawiu w dn. 19.09.2018 … chyba wszyscy zrzeszeni w Amator Wroclaw i bedacy w klubie przez > 3 miesiace powinni miec taka mozliwosc?

  • This reply was modified 3 months ago by Avatar MtothaJ.
  • This reply was modified 3 months ago by Avatar MtothaJ.
  #115518
  Avatar
  gobi
  Participant
  PRIV

  Można zmienić swoją płeć. Postępowe ;)

  edit:

  wnioski o przedłużenie licencji mają być dalej papierowe do klubu oraz elektroniczne w systemie. Klub, WZSS i PZSS będą procedowały wnioski o licencje tylko w formie elektronicznej (papier dla klubu jest tylko do celów ewentualnej weryfikacji, zgodnie z regulaminem licencji, trzeba to trzymać 18 miesięcy).

  Sprawdziłem jak ten proces wygląda i… na formularzu nie ma rubryki „starty”. Chyba już wiemy dlaczego pozostają przy papierze ;)

  • This reply was modified 3 months ago by Avatar gobi.
  #115525
  Avatar
  MtothaJ
  Participant
  PRIV

  Hmm, PESEL miałem dobrze wpisany ale datę urodzenia już nie :) Był błąd w miesiącu tzn. nadal jest bo strona się wywala i nie mogę nic zaktualizować :< Również data dołączenia do klubu jest błędna bo podaje 01.01.2018 a tak nie jest.

  No to ja mialem identycznie z ta data urodzenia – pesel ok, a w dacie miesiac byl bledny. Na szczescie da sie to poprawic. Date dolaczenia do klubu rowniez mam 01.01.2018 ale w sumie mniejsza z tym, gorzej ze na obecna chwile nie mozna zapisac sie na zaden egzamin.

  #115529
  Avatar
  Haggar
  Participant
  PRIV

  Można zmienić swoją płeć. Postępowe ;)

  ale tylko 2 do wyboru … ;)

  #115536
  Avatar
  Kobza77
  Participant
  PRIV

  I jeszcze pytanie do Prezesa naszego klubu:). Czy formularz który po szkoleniu dostaliśmy jest ok, czy potrzebujemy wydrukować ten z systemu i znowu zebrać pieczątki?

  Uzupełniając powyższe co napisałem – na zakładce ZAWODNIK nie mam danych klubu. Na zakładce licencje i patenty jest. Ale w podglądzie wydruku formularza na egzamin w miejscu data przyłączenia do klubu mam same kropki.

  #115537
  Avatar
  Inf
  Participant
  PRIV

  Tam też nic nie mam, kliknij nad tym „Historia klubowa”.

  #115540
  Avatar
  Kobza77
  Participant
  PRIV

  w historii klubowej też nic nie ma. gołe nagłówki – LP, Klub, Od, Do…

  #115609
  Avatar
  MtothaJ
  Participant
  PRIV

  Rowniez przylaczam sie do pytania co w tej sytuacji mozemy zrobic.

  Czy w okresie przejsciowym nie dalo by rady uzgodnic ze honorowana bedzie sytuacja w ktorej drukujemy nowy wniosek z systemu PZSS a pod niego podpinamy stary wniosek z pieczatka klubu + ew. pieczatka o badaniach lekarskich dla tych ktorzy rowniez je wykonali przed egzaminem?

  Teoretycznie jest tez opcja ze wysylamy wydrukowany przez nas wniosku do klub, zostaje osteplowany i odeslany z powrotem – opcja najbardziej pracochlonna i karkolomna, natomiast z racji nadchodzacych terminow egzaminow naprawde watpie by dalo to rade w ten sposob przeprowadzic szczegolnie jak ktos chce na dniach zdawac. Jesli natomiast jest to jedyna opcja akceptowana przez PZSS prosba o informacje jak dalej procedowac oraz jak uiscic oplate za koszt wysylki zwrotnej – bo w takiej sytuacji oczywista sprawa jest ze koszty te sa po naszej stronie.

  #115632
  Avatar
  Yebemeto
  Participant
  PRIV

  Kolejny problem – Ja (i nie tylko ja jak widzę na forum) mam źle uzupełnione dane w systemie.
  Już pominę fakt, że mając mój poprawny pesel system jest w stanie wyświetlić błędną datę urodzenia, bo to mogłem poprawić sam. Natomiast jest też data dołączenia do klubu która również jest błędna i której edytować nie mogę(01.01.2018).

  Wygenerowany przez system PZSS wniosek zawiera tą nieszczęsną datę. Mogę ją podmienić w źródle strony na prawidłową przed wydrukowaniem ale czy powinienem? Nie wiem.

  Chciałem jechać do Wrocławia specjalnie na egzamin 19.09 ale zanosi się karkołomne przedsięwzięcie…

  #115634
  Avatar
  Ptaku_1
  Participant
  PRIV

  U mnie w ogóle nie ma daty dołączenia do klubu.

  #115635
  Avatar
  repcak
  Participant
  PRIV

  @Yebemeto, ja nie mam nawet klubu w tym systemie – jest pusto. Że o widocznych egzaminach nie wspomnę.
  Ale widzę, że data urodzenia nie zgadzająca się z PESELem to nie tylko mój przypadek :))

  #115636
  Avatar
  Yebemeto
  Participant
  PRIV

  Nie wiem jak działa algorytm wyszukiwania egzaminów ale wydaje mi się że bierze pod uwagę tą rejonizacje – wyświetla tylko z województwa z którego jest klub(lub adres zamieszkania czego zweryfikować nie jestem w stanie).
  Wczoraj w zakładce egzaminy miałem pusto. Dzisiaj jednak pojawił się tam jeden termin Wrocław
  ul. Świątnicka 36, natomiast innych widocznych na stronie PZSS nie ma, co by potwierdzało że możesz się zapisać tylko na te z rejonów pod które ‚podlegasz’.

  #115647
  Avatar
  gobi
  Participant
  PRIV

  Z tego co wyczytałem na stronie to wniosek o przedłużenie generuje ci system, ty go drukujesz i zanosisz do klubu. Klikanij „licencje i patenty” i tam po prawej stronie tabeli będzie guzik „uzyskaj licencję”. Chciałem sprawdzić jak to działa ale zamiast wniosku dostałem komunikat „oczekiwanie na decyzję klubu”.

  #115650
  Avatar
  Semkor
  Participant
  PRIV

  a to przez ciebie system się znowu wywalił :)) przeklnę na publicznym forum – przepraszam
  Ktoś tam się musiał bardzo mocno JEBNĄĆ w głowę. Kwartał roku bez egzaminów a teraz zadyma z systemem który jest chyba na etapie embrionalnym z funkcjami które nie służą do niczego poza utrudnianiem życia.
  My im chyba naprawdę przeszkadzamy.I nawet skargi nie ma na kogo złożyć bo to nie urzędnicy i kpa nie obowiązuje…

  #115656
  Avatar
  Czarek
  Participant
  PRIV

  @gobi, to co dostajesz klikając „uzyskaj licencję” to jest wniosek o pierwszą licencję a nie odnowienie.
  [Edit]
  Totalna porażka.

  #115659
  Avatar
  gobi
  Participant
  PRIV

  Jestem pewien że nie. Dalej mogę to kliknąć i jest tam napisane „Złóż wniosek o przedłużenie licencji na” i poniżej jest do wyboru rok i dyscypliny.

  #115661
  Avatar
  Czarek
  Participant
  PRIV

  To zmienili.
  Jak to ostatnio otwierałem to miałem wniosek o pierwszą licencję. Teraz faktycznie jest jak piszesz.

  No i sprawdzając jak to działa wysłałem sobie wniosek do klubu o nową licencję. System żyje ;)

  #115671
  Avatar
  Kobza77
  Participant
  PRIV

  No to ja mam kiszke. Niestety gdy nie ma daty zarejestrowania (daty od której jestem członkiem klubu sportowego) to nie wyszukuje żadnych egzaminów. Nie wiem jaki jest algorytm wyszukiwania ale obawiam się, że jeżeli ta data jest brana pod uwagę to ktoś mógł wpaść np na świetny pomysł, że mogę wyszukać termin dopiero wtedy kiedy miną mi 3 miesiące (chcę zdawać 20.10 a 3 miesiące miną 19.10). czyli zgodnie z zasadami mógłbym zdawać tylko… nie będe się mógł zapisać. Miał być okres przejściowy do końca roku na różnego rodzaju wpadki a tu widzę na twardo idą z systemem który nie działa tak jak powinien.

  #115672
  Avatar
  Pompek
  Participant
  PRIV

  Mam dokładnie ten sam problem co Kobza.
  Nie wyświetla się żaden termin egzaminu (nawet ten we Wrocławiu). Brak danych klubu i daty dołączenia a teoretycznie zdawać mogę już od wczoraj.

  #115675
  Avatar
  Soltys
  Participant
  PRIV

  Ja z kolei mam promem, bo mam już podbite orzeczenie lekarskie na starym wniosku. Nie wiem, czy muszę teraz robić nowe badania, czy może będą uznawane zaświadczenia na osobnym kwitku. Idealnie by było, gdyby dało się podpiąć stary wniosek jako załącznik.

  #115690
  Avatar
  Mrowek
  Participant
  PRIV

  Też mam źle wpisaną datę przynależności do klubu (01-01-2018) i nie mogę jej poprawić. Tą baza to jakiś dobry dowcip!

  #115692
  Avatar
  Piotr Grzelka
  Participant
  PRIV

  Dobra egzamin WKS 19.10.2018 jest widoczny,

  19.10 czy 19.09?

  Kurde nie mówcie że te egzaminy będą w środku tygodnia, już miałem zaplanowany wyjazd do warszawy na 7 października (niedziela) na egzamin. W świętokrzyskim pewnie w tym roku nikt nie zrobi, i będę musiał zapierdzielać 350km w jedną stronę na egzamin przez durne pomysły.

  #115695
  Avatar
  Soltys
  Participant
  PRIV

  A jest tu ktoś, kto ma datę przynależności do klubu dobrze ustawioną?

  • This reply was modified 3 months ago by Avatar Soltys.
  #115697
  Avatar
  Piotr Grzelka
  Participant
  PRIV

  A jest tu ktoś, kto ma tę datę dobrze ustawioną?

  Ja miałem podobnie jak reszta, błędny miesiąc urodzenia i członkostwo od początku roku co jest błędem. Datę urodzenia poprawiłem, członkostwo wisi błędne.

  #115699
  Avatar
  NitroWeb
  Participant
  PRIV

  U mnie jest tak, że przynależności do KS Amator brak i jestem jako członek starego klubu. W zakładce licencja mam na KS Amator. Co ciekawe data przynależności do starego klubu jest zła (czerwiec 2017 gdy zapisałem się 4 stycznia 2017) i patent (kwiecień 2017) mam wystawiony zanim się zapisałem do klubu. Co ciekawe jak sprawdzam egzaminy to widzę egzamin na patent na WKS dostępny…

  #115701
  Avatar
  Czarek
  Participant
  PRIV

  Dzień i miesiąc mam poprawnie w przynależności klubowej, ale rok mam już +1.
  Ciekawe kto i kiedy będzie te byki prostował.

  #115703
  Avatar
  Haggar
  Participant
  PRIV

  A u mnie, o dziwo, wszystko (łącznie z datą przystąpienia do macierzystego klubu) się zgadza ;)

  Edit: A jednak nie, przechwaliłem, też mam rok +1 :P

  • This reply was modified 3 months ago by Avatar Haggar.
  #115708
  Avatar
  MicromaX
  Participant
  PRIV

  jeśli nie działa link https://baza.pzss.org.pl/portal/
  sprawdzajcie https://baza.pzss.org.pl/

  #115738
  Avatar
  wojpok
  Participant
  PRIV

  Avatara nie da się ustawić :P

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 246 total)

Musisz się zalogować, aby móc pisać.

do góry ↑