Jak się zapisać?

Jeśli chcesz do nas dołączyć – nic prostszego. Nie musisz się prosić, ani kombinować. Art. 58 ust. 1 Konstytucji mówi „Każdemu zapewnia się wolność zrzeszania się”. Ja to rozumiem tak samo.

Konto w systemie

Braterstwo jest oparte na Stowarzyszeniu KS Amator. Aby dołączyć do stowarzyszenia, należy utworzyć konto w internetowym systemie. Jest to możliwe na stronie profilu. Po założeniu konta musisz uzupełnić dane osobowe (imię, nazwisko, adres) i wpłacić składkę roczną. Nie ma dodatkowych warunków przyjęcia. Zapis trwa ok 4-6 minut + przelew, a aktywacja konta zajmuje 1 dzień roboczy.
Cała interakcja między Tobą, a Braterstwem odbywa się za pomocą naszego systemu informatycznego.

Składka członkowska

Zwykłe członkostwo: 10 zł rocznie.
Rozszerzone członkostwo (+ sekcja sportowa): 60 zł rocznie plus jednorazowo 190 zł składki wpisowej, jeśli nie masz patentu PZSS.

Podane powyżej stawki składek członkowskich to stawki minimalne. Można wpłacić więcej, aby móc korzystać z organizowanych przez stowarzyszenie dodatkowych możliwości (zawody, treningi, kursy, itp).

Rozszerzyć członkostwo można po utworzeniu profilu. Sekcja sportowa jest kierowana do osób, które chcą wyrobić patent i licencję PZSS (są niezbędne do pozwolenia na broń do celów sportowych). Jeśli należysz już do jakiegoś klubu sportowego PZSS i go sobie cenisz albo w ogóle nie chcesz robić pozwolenia do celów sportowych — nie rozszerzaj członkostwa o sekcję sportową.

Numer konta do wpłaty jest inny dla każdego członka. Możesz go sprawdzić na dole strony swojego profilu. System wykryje Twój przelew w jeden dzień i aktywuje konto. Od tej pory jesteś pełnoprawnym członkiem.

Ważne! Być może kwalifikujesz się do zwolnienia ze składki. Sprawdź poniższe komunikaty:
Honorowi Dawcy Krwi zapisują się za darmo
Panie zapisują się za darmo
Walczący o nasze prawa zapisują się za darmo

Kiedy otrzymam dokumenty niezbędne do wnioskowania o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich?

Po aktywacji konta możesz od razu zlecić wysyłkę dokumentów. Dokumenty (zaświadczenie o członkostwie + statut) przesyłamy w ciągu 3 dni roboczych, listem poleconym priorytetowym na adres z profilu.

Jak często muszę być na spotkaniach? Są jakieś staże?

Spotkania są nieobowiązkowe. Nie ma żadnych obowiązkowych staży, czy dodatkowych wymagań. Zachęcam Cię do aktywnego udziału w życiu stowarzyszenia (sporo osób tak robi), ale najważniejsze, że podzielasz naszą pasję. Nie musisz nam tego udowadniać. Już wsparcie nas składką członkowską wydatnie pomaga w popularyzacji naszej misji, finansując projekty edukacyjne, informacyjne i aktywności strzeleckie.

do góry ↑