Konferencja Sokół, 09-10.12.2017

W najbliższy weekend w Warszawie na stadionie PGE Narodowy odbędzie się dwudniowa konferencja na temat programu MON „Sokół. Strzelnica w powiecie”.

Program może drastycznie zmienić obraz polskiego strzelectwa. Jak dużo daje dostęp do prowadzonej przez np miasto infrastruktury wie każdy, kto bierze udział w naszych imprezach. Duża, tania i dobrej jakości strzelnica jaką mamy we Wrocławiu oraz pomoc administratora: Młodzieżowego Centrum Sportu daje nam elastyczność i obniża koszty dla naszych członków.

Trzymamy kciuki, żeby podobną sytuację mogli mieć także strzelcy w innych województwach. Infrastruktura to jedna ze niewielu sfer życia, w którym udział Państwa potrafi być korzystny.

Na konferencji będą także osoby z Braterstwa. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów na stronie strzelnicawpowiecie.pl/.

8 myśli nt. „Konferencja Sokół, 09-10.12.2017

 1. Avatargeminix

  Ja bym chciał żeby tam ktoś poruszył konieczność wprowadzenia zmian legislacyjnych dot. spraw zagospodarowania przestrzennego terenów wokół ISTNIEJĄCYCH strzelnic.
  – A więc żeby to na inwestorze dokonującym inwestycji w bezpośredniej bliskości istniejącej strzelnicy leżał obowiązek takiego dostosowania SWOJEJ inwestycji by strzelnica nie była uciążliwa dla klientów/użytkowników Inwestora (nie wiem, okna dźwiękochłonne i klima żeby nie trzeba było otwierać okien, bariery dźwiękochłonne itp – niech sam wymyśla)
  – Aby wymusić OBOWIĄZEK informowania na piśmie w trybie potwierdzania („tak zapoznałem się i jestem świadom”) inwestora przez sprzedającego daną nieruchomość w bezpośredniej bliskości istniejącej strzelnicy o takiej uciążliwości. Niezależnie od tego czy sprzedającym jest urząd, skarb państwa, osoba prywatna czy developer a kupującym rolnik, developer czy klient developera a sprzedawaną nieruchomością działka, dom czy mieszkanie w budynku wielorodzinnym wybudowanym przy strzelnicy.
  – by niemożliwe było zamykanie istniejących strzelnic tylko na podstawie uciążliwości ich podstawowej działalności (hałas i dym). Oczywiście jeśli w trakcie ich użytkowania wystąpią okoliczności zwiększające uciążliwość strzelnicy (np. wprowadzenie strzelań artyleryjskich lub dewastacja jakiegoś elementu ochronnego strzelnicy) i właściciel strzelnicy jej nie usunie to możliwe będę wszelkie kroki administracyjne włącznie z jej zamknięciem. Ale tylko jeśli uciążliwość wzrośnie.

  Z góry dziękuję za przekazanie niniejszych postulatów organizatorom spotkania.

  Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Przekazałem konieczność zapewnienia bezpieczeństwa strzelnicom, zarówno już istniejącym, jak i dopiero nowo budowanym. Opisałem w osobistej rozmowie zarówno min. Dworczykowi, jak i Pani Poseł Siarkowskiej problem z jakim boryka się np klub WKS Śląsk lub chłopaki z Colt Oława w Oławie.

   Nie jestem pewien, czy rzeczywiście działania pójdą w tym kierunku, ale wszyscy się zgodzili, że jest to potrzebne. Dzięki za ten pomysł, Rafał.

   Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Było fajnie, program jest ciekawy choć potrzebuje jeszcze ukształtowania. Poznałem osobiście kilku działaczy i podejmiemy ponownie próby współpracy. Będzie nagranie wszystkiego — także mojego dukania — na internecie na profilu GunTV.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *