Konferencja Sokół, 09-10.12.2017

W najbliższy weekend w Warszawie na stadionie PGE Narodowy odbędzie się dwudniowa konferencja na temat programu MON „Sokół. Strzelnica w powiecie”.

Program może drastycznie zmienić obraz polskiego strzelectwa. Jak dużo daje dostęp do prowadzonej przez np miasto infrastruktury wie każdy, kto bierze udział w naszych imprezach. Duża, tania i dobrej jakości strzelnica jaką mamy we Wrocławiu oraz pomoc administratora: Młodzieżowego Centrum Sportu daje nam elastyczność i obniża koszty dla naszych członków.

Trzymamy kciuki, żeby podobną sytuację mogli mieć także strzelcy w innych województwach. Infrastruktura to jedna ze niewielu sfer życia, w którym udział Państwa potrafi być korzystny.

Na konferencji będą także osoby z Braterstwa. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów na stronie strzelnicawpowiecie.pl/.

8 thoughts on “Konferencja Sokół, 09-10.12.2017

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Było fajnie, program jest ciekawy choć potrzebuje jeszcze ukształtowania. Poznałem osobiście kilku działaczy i podejmiemy ponownie próby współpracy. Będzie nagranie wszystkiego — także mojego dukania — na internecie na profilu GunTV.

 1. Avatargeminix

  Ja bym chciał żeby tam ktoś poruszył konieczność wprowadzenia zmian legislacyjnych dot. spraw zagospodarowania przestrzennego terenów wokół ISTNIEJĄCYCH strzelnic.
  – A więc żeby to na inwestorze dokonującym inwestycji w bezpośredniej bliskości istniejącej strzelnicy leżał obowiązek takiego dostosowania SWOJEJ inwestycji by strzelnica nie była uciążliwa dla klientów/użytkowników Inwestora (nie wiem, okna dźwiękochłonne i klima żeby nie trzeba było otwierać okien, bariery dźwiękochłonne itp – niech sam wymyśla)
  – Aby wymusić OBOWIĄZEK informowania na piśmie w trybie potwierdzania („tak zapoznałem się i jestem świadom”) inwestora przez sprzedającego daną nieruchomość w bezpośredniej bliskości istniejącej strzelnicy o takiej uciążliwości. Niezależnie od tego czy sprzedającym jest urząd, skarb państwa, osoba prywatna czy developer a kupującym rolnik, developer czy klient developera a sprzedawaną nieruchomością działka, dom czy mieszkanie w budynku wielorodzinnym wybudowanym przy strzelnicy.
  – by niemożliwe było zamykanie istniejących strzelnic tylko na podstawie uciążliwości ich podstawowej działalności (hałas i dym). Oczywiście jeśli w trakcie ich użytkowania wystąpią okoliczności zwiększające uciążliwość strzelnicy (np. wprowadzenie strzelań artyleryjskich lub dewastacja jakiegoś elementu ochronnego strzelnicy) i właściciel strzelnicy jej nie usunie to możliwe będę wszelkie kroki administracyjne włącznie z jej zamknięciem. Ale tylko jeśli uciążliwość wzrośnie.

  Z góry dziękuję za przekazanie niniejszych postulatów organizatorom spotkania.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Przekazałem konieczność zapewnienia bezpieczeństwa strzelnicom, zarówno już istniejącym, jak i dopiero nowo budowanym. Opisałem w osobistej rozmowie zarówno min. Dworczykowi, jak i Pani Poseł Siarkowskiej problem z jakim boryka się np klub WKS Śląsk lub chłopaki z Colt Oława w Oławie.

   Nie jestem pewien, czy rzeczywiście działania pójdą w tym kierunku, ale wszyscy się zgodzili, że jest to potrzebne. Dzięki za ten pomysł, Rafał.

Dodaj komentarz