Kurs dla prowadzących strzelanie

Klub sportowy WKS Śląsk Wrocław Sekcja Strzelecka organizuje kurs dla prowadzących strzelanie.

Kurs odbędzie się w dniach 16-17 stycznia 2016 r. w godz. 9.00-15.00 w siedzibie Sekcji przy ul. Świątnickiej 36 we Wrocławiu. Koszt kursu 400 zł.
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 342 59 80 (sekretariat czynny w godz. 8.00-13.00)

Wszystkich zachęcam do zrobienia tych uprawnień. Na wielu strzelnicach (chyba większości strzelnic) wymagana jest obecność prowadzącego strzelanie gdy strzela więcej niż 1 osoba na raz. Np strzelnica na której strzela sama śmietanka Braterstwa (czyli ja ;]) ma takie wymagania i dlatego sporo osób musi czekać cierpliwie aż ich zaproszę.

Szkoda życia, lepiej być wolnym i samemu wybierać terminy strzelań. Poszerzajcie uprawnienia, zwłaszcza że te są ważne dożywotnio.

4 thoughts on “Kurs dla prowadzących strzelanie

 1. Avatarxmucio

  Pomijając „dziurawą” ustawę i potencjalną możliwością posiadania broni samoczynnej przez kolekcjonerów (a znam takich co posiadają), istnieje coś takiego jak dopuszczenie do posiadania broni oraz broń obiektowa. Są ludzie, którzy nie są policjantami i ochroniarzami, a chcą szkolić umiejętności posługiwania się bronią samoczynną. Między innymi, dlatego niektórym na tym zależy. Mi zależy, Tobie nie zależy, niech reszta zadecyduje sama za siebie. Proszę Cię tylko przestań się gotować, bo zwracam tylko uwagę na fakty, o których nie wszyscy wiedzą. W przeciwieństwie do Ciebie nikogo do niczego nie namawiam ani nie odradzam.

  Niestety z czołgu nie można prowadzić strzelania po moim kursie, ale spokojnie mam to w planach. Następne w kolejności będzie kurs spadochroniarski oraz prowadzenie strzelania w przestrzeni powietrznej. Jacyś chętni?

 2. AvatarLesław

  A z czołgu można prowadzić strzelanie po twoim kursie?
  Z broni samoczynnej, czyli z broni szczególnie niebezpiecznej, której posiadanie przez osoby fizyczne jest zabronione w Polsce i UE. Potrzebne jak dziura w moście, chyba tylko policjantom i ochroniarzom.

 3. Avatarxmucio

  Jestem świeżo po kursie prowadzącego strzelanie organizowanego przez LOK. Jeśli ten kurs jest organizowany przez PZSS to po takim kursie nie można prowadzić strzelania z broni samoczynnej, za to po kursie LOKowskim można. Czy to komuś potrzebne czy nie to trzeba odpowiedzieć sobie samemu.

Dodaj komentarz