Kurs prowadzącego strzelanie – sierpień

W dniach 5-7 sierpnia w Oławie odbędzie się kurs na prowadzącego strzelanie organizowany przez klub Colt Oława. Kurs będzie kosztował 350 zł.

Aby zarejestrować się na kurs należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres mailowy COLTa: coltolawa@gmail.com

Uprawnienia prowadzącego są dożywotnie i przydają się wielokrotnie. Jeśli chcesz strzelać, to bardzo szybko napotkasz sytuację, gdy legitymacja prowadzącego strzelanie będzie niezbędna by swobodnie korzystać ze strzelnicy.
350 zł to dobra cena, ostatnio za szkolenie trzeba zapłacić sporo więcej. Colt jest prowadzony przez profesjonalistów, więc na pewno będzie można uzyskać sporo wiedzy.

Kurs jest dostępny dla wszystkich, ale aby uzyskać legitymację należy posiadać patent i licencję PZSS. Zatem warto robić ten kurs jeśli należysz do PZSS i planujesz uzyskać licencję w najbliższych dniach lub już ją masz. Jeśli nie masz ani patentu, ani licencji, polecam jednak poczekać i zrobić najpierw te uprawnienia, a kurs prowadzącego później.
Tego typu kursy są organizowane co 3-6 miesięcy w naszym rejonie (i częściej na terenie kraju).

9 myśli nt. „Kurs prowadzącego strzelanie – sierpień

  1. AvatarMcMonster

   Tak czy inaczej ja się wybieram. Chętnie umówię się z kimś na przejazd, dorzucę się do paliwa.

   Odpowiedz
 1. Avatartest_m4a1

  Mam patent, wniosek o licencje dotarł do PZSS 21 czerwca. Można udać się na ten kurs czekając na licencje??

  Odpowiedz
 2. AvatarCzarek

  Jeśli chodzi o chronologię, to jeśli masz patent i czekasz na licencję (wniosek został złożony do PZSSu) to nie ma przeszkód aby robić uprawnienia prowadzącego.
  I tak wydanie uprawnień w PZSS to c.a. 3 miesiące więc do tego czasu licencja powinna być ;) Chociaż po ostatnich wyczynach związku można w to wątpić.

  Odpowiedz
 3. AvatarStrzelec

  Uprawnienia pzss są ważne tak długo jak licencja zawodnicza z tego co wiem, dlatego też lepiej moim zdaniem w lok zrobic

  Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Nie znam przepisu, który byłby w stanie anulować legitymację prowadzącego strzelanie. Ta legitymacja potwierdza fakt przeszkolenia. Nie trzeba być szkolonym co roku, ani jej odnawiać.
   LOK jakiś czas temu „anulował” swoje legitymacje i kazał robić uprawnienia od nowa. Także, z deszczu pod rynnę.

   Niemniej jednak, LOK także organizuje takie szkolenia i jeśli uważasz je za korzystniejsze, warto pójść do nich. W moich oczach nie ma różnicy.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *