MCS dla Bractwa Kurkowego: remont przerywany

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami dalszej faworyzacji Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia przez MCS. Aby Bractwo Kurkowe mogło odprawić rekreacyjną imprezę, zmieniono harmonogram remontu na osi 50m. Wszystkie inne stowarzyszenia miały pokasowane rezerwacje.

W dniu 08.05.2018 otrzymaliśmy maila z MCSu o remoncie osi 50m:
==========
Ze względu na konieczność wykonania prac odołowiania kulochwytów jesteśmy zmuszeni zamknąć w okresie od 25-05 do 7-06 – 2018r. oś 50 na Strzelnicy Stadionu Olimpijskiego
W związku z powyższym odwołujemy wszystkie planowane w tym okresie czasu rezerwacje na tej osi.

Za utrudnienia przepraszamy.

Władysław Klimczak
Koordynator rezerwacji Obiektów
==========

Poprosiliśmy MCS o zmianę terminu remontu na kolejny tydzień, bo wybrany czas obejmował bardzo dużo aktywności na strzelnicy. W tym nowym tygodniu rezerwacje na 50m mieliśmy tylko my i Policja, zatem nie była to próba zepchnięcia remontu na czas innych stowarzyszeń. Treść maila:

==========
Uprzejmie proszę o przesunięcie odoławiania kulochwytu na termin 11-21 czerwca.

W okresie 25.05 – 07.06 mamy na osi 50m już zaplanowanych i ogłoszonych niemało zajęć: Strzelecki Dzień Dziecka 01.06 z udziałem harcerzy ze Stowarzyszenia Cichociemni, pierwsze od 6 tygodni zawody dla około 150 zawodników, dwie edycje szkoleń dla osób podchodzących do egzaminów państwowych i kilka treningów.
Strzelecki Dzień Dziecka był uzgadniany z MCSem zarówno na spotkaniu w Urzędzie Miasta 19.02.2018, jak i w ostatniej korespondencji z 09.04.2018 roku.

Wydarzenia organizowane przez KS Amator wymagają współpracy większej ilości osób i są planowane z dużym wyprzedzeniem. Nagła zmiana planów uniemożliwia nam wywiązanie się z publicznie ogłoszonych imprez, co negatywnie wpływa na możliwość uprawiania sportu strzeleckiego przez Wrocławian.

Termin 11-21.06 na osi 50m jest niemal pusty i zamknięcie obiektu w tym czasie nie będzie się wiązało z utrudnieniami organizacyjnymi.
==========

Maila z prośbą przesłaliśmy zarówno do koordynatora rezerwacji, jak i do dyrektora MCSu, który był adresatem pierwszej wiadomości o remoncie. Jednak od żadnego pracownika MCSu nie otrzymaliśmy odpowiedzi: remont utrzymano w danym terminie, skasowano liczne rezerwacje: treningi, szkolenie do patentu strzeleckiego, zawody, a nawet Strzelecki Dzień Dziecka 01.06, który dużo wcześniej uzgodniliśmy z MCSem.

Jak się okazało, remont nie dotyczył Bractwa Kurkowego, które bez żadnego problemu zorganizowało 02.06.2018 swoje strzelanie rekreacyjne. Zapytaliśmy zarządcę o warunki wykonywania strzelań w trakcie odoławiania kulochwytów, a MCS poinformowało nas, że „plan uwzględniał przerwę – nie doszło do żadnego zaniedbania”. Rzecznik prasowy MCS pisze „Zaplanowane działania, obejmujące odołowianie prowadzone były dwuetapowo: do dnia 01.06.2018 r. prowadzono prace przygotowawcze, po zakończeniu strzelania organizowanego przez Bractwo Kurkowe Miasta Wrocławia, przeprowadzono usuwanie odpadów ołowianych.”

Zatem MCS, aby zaprzyjaźnione stowarzyszenie mogło zorganizować rekreacyjne strzelanie dla 67 osób, zmodyfikowało harmonogram remontu. Pismo Bractwa Kurkowego na ten temat zostało wystosowane tuż przed terminem: 25 maja 2018 roku.
Pismo zawiera stwierdzenia kuriozalne, jakoby „prowadzenie strzelania wyłącznie na dwóch osiach Strzelnicy jest niemożliwe ze względu na dużą ilość uczestników Pikniku i może naruszać procedury bezpiecznego prowadzenia strzelania.” Dyrektor Wojciech Gęstwa rzecz jasna od razu przychylił się do żądania Bractwa Kurkowego, nakazując przerwanie prac w dzień strzelania. Bractwo Kurkowe tupnęło, MCS już tańczy.

KS Amator także miało tego dnia rezerwację, w godzinach od 17 do 20:30 i została ona skasowana, mimo tego, że strzelnica była — zgodnie z deklaracją MCSu — przygotowana do strzelania. Nie poinformowano nas, że możemy tego dnia korzystać z obiektu, a o zmianie decyzji odnośnie harmonogramu remontu dowiedzieliśmy się po dwóch tygodniach.

26 maja 2018 roku organizowaliśmy na strzelnicy zawody sportowe na 167 osób (plus kilkadziesiąt osób towarzyszących), które odbywały się.. na dwóch osiach strzelnicy, bo MCS zamknął oś 50m z powodu „remontu”. Dyrektor MCS w tym samym tygodniu odbiera jednej organizacji oś 50m, mimo próśb i wskazywania innych dogodnych terminów na przeprowadzenie prac, a jednocześnie Bractwo Kurkowe „dla bezpieczeństwa” otrzymuje całkowite zamrożenie prac remontowych. Czy MCS dostrzega w ogóle wydarzenia organizowane przez inne organizacje niż te zaprzyjaźnione politycznie? Bo albo oś 50m jest kluczowa dla bezpieczeństwa nawet małej imprezy (jak ta 67 osobowa organizowana przez Bractwo Kurkowe), albo nie jest kluczowa nawet przy dużej imprezie (jak ta na 167 osób organizowana przez KS Amator).

MCS jest bardziej zainteresowane kto organizuje daną imprezę niż jaka to impreza. Strzelecki Dzień Dziecka, omawiany na spotkaniach z MCSem od wielu miesięcy, impreza skierowana do dzieci i młodzieży, które to grupy rzekomo są najważniejsza dla zarządcy strzelnicy, została skreślana bez żadnego komentarza. Natomiast dla zaprzyjaźnionych podmiotów, chcących zorganizować rekreacyjne strzelanie, nawet dwutygodniowe remonty się zatrzymują w połowie „zgodnie z harmonogramem”, który jest w lot zmieniany na podstawie krótkich pism pozbawionych rzeczowych argumentów.

Jako ciekawostkę dodamy, że remont rozpoczęto w piątek (25.05), a zakończono w czwartek (07.06). Rzadko się słyszy o rozpoczynaniu prac pod sam koniec tygodnia. W piątek i sobotę mieliśmy ogłoszone zajęcia prawie 200 osób. Prace zakończyły się w czwartek, akurat na naszych zajęciach. Co za pech :)

Kolejny raz hipokryzja MCSu pozbawia setki Wrocławian możliwości uprawiania sportu na miejskim obiekcie. Mieszkańcy mają stać i czekać bez żadnego uzasadnienia, czy choćby markowania dialogu, a jednostka gminna zajmuje się faworyzowaniem niewielkiej grupki hobbystów.

12 thoughts on “MCS dla Bractwa Kurkowego: remont przerywany

 1. AvatarViridian

  Nadszedł nieoczekiwany dzień, w którym muszę powtórzyć za Ziko – ‚Od momentu pierwszej publikacji rozpoczęła się wojna totalna, tylko chyba jedna strona nie zalapala’. Czas na zaangażowanie służb, bo Was panowie działacze rozpykają. Jeszcze parę miesięcy bez pełnoprawnych zawodów, kilka odwołanych treningów i kursów i zaczną się podśmiechujki jak z p. Hogi. Nie ma miejsca na długotrwałe przepychanki, trzeba przyjebać póki sprawa jest świeża i ciepła. Potrzebna jest Hiroszima a nie Bagdad ;)

 2. AvatarWojtekK

  Czy UM w ogóle reaguje?
  Przydałaby się opinia prawnika, może można zgłosić w prokuraturze zawiadomienie o umyślnym działaniu na szkodę organizacji (łamanie statutu), korupcję (zaniżanie zysków ze strony kurków), zmowę, itp. itd. Warto by jeszcze przeanalizować jakie są relacje pomiędzy królem kurków (razem z giermkami podgrzybkami) a MCS’em i UM…być może tam też są powiązania, którymi CBA mogłoby się zainteresować?

 3. Avataryodas

  Dla mnie wygląda to na prowokację i działania celowe wymierzone przeciwko Braterstwu. Coś na wzór ” Obiekt jest nasz więc będziemy robili z nim co się nam żywnie podoba i co nam zrobicie?”
  No cóż chyba pisma niczego nie zmienią a wręcz pogorszą sytuację jak widać na załączonym obrazku. Wchodząc w tok myślenia ludzi złośliwych można ująć to tak „Chcecie wojny proszę bardzo zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie…” Obym się mylił ale może być jeszcze gorzej.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Zawsze może być gorzej. Ale może też być lepiej i na to liczymy.

   Dyrektorzy przemijają, a sport się stale uprawia. Nie ma się co bać swojego cienia. Liczę, że prezentując skalę nieudolności MCSu ktoś w UM dojdzie do wniosku, że szkoda irytować Wrocławian w taki głupi sposób i wyprostują sytuację.

  2. AvatarMichal-M

   Jeśli dobrze rozumiem, to wcale nie ‚obiekt jest nasz [MCS-u]’, a wręcz przeciwnie – MCS jedynie obiektem zarządza, a jest on nasz – należy do Miasta, a więc do podatników, wrocławian, Braterstwa.

   Wykorzystajmy to i pokonajmy MCS ich własną bronią. Jedno, drugie pismo pt. ‚uprzejmie donosimy’ do Urzędu Miasta, prokuratury, CBA i wszystkich świętych szybko tę sprawę wyprostuje.

   Nie zapominajcie, że to MY mamy większą siłę ognia (dosłownie i w przenośni) ;-)

 4. AvatarPawelS

  Najnowsze wieści: dyrektor MCSu zakazuje używania broni długiej na osiach 25m do odwołania z powodu „informacji o zagrożeniach”.

  W następnym kroku będzie zakaz używania broni palnej na proch nitro i obowiązek posiadania komplentego stroju kurka :P

Dodaj komentarz