O nas

Braterstwo.eu to ogólnopolski ruch społeczny mający na celu ułatwienie uzyskania i utrzymania pozwolenia na broń oraz wymianę wiedzy i pomocy między pasjonatami broni palnej. Braterstwo opiera się na Stowarzyszeniu KS Amator.

Przyjmujemy do siebie ludzi dzielących nasze zainteresowania, niezależnie od odległości od naszej fizycznej siedziby, wieku, płci, czy zapatrywań politycznych. Szukamy tego co łączy, a nie dzieli środowisko strzeleckie. Mamy tysiące członków i chętnie widzimy każdą dodatkową osobę!

Naszym celem jest popularyzacja sportu strzeleckiego, strzelania, posiadania i kolekcjonowania broni palnej. Chcemy żeby każdy dorosły, zdrowy psychicznie i praworządny obywatel miał prawo posiadać i strzelać z broni palnej (już dzisiaj tak jest) oraz żeby duża ilość osób spełniających wymogi rzeczywiście korzystała z tych możliwości.

Nasze działania

Zbieramy, weryfikujemy i publikujemy wiedzę na temat posiadania broni palnej w Polsce.
Przyspieszamy i ułatwiamy spełnienie formalności związanych z ubieganiem się o pozwolenie na broń.
Obniżamy koszty i ułatwiamy dostęp do sportu strzeleckiego.
Utrzymujemy błyskawiczną ścieżkę do pozwolenia dla mundurowych.
Organizujemy regularne zawody, pikniki, strzelania, treningi i instruktaże.
Szkolimy strzelców na każdym poziomie zaawansowania: zawodników, sędziów, prowadzących strzelanie.
Popularyzujemy legalne posiadanie broni.

Sekcja sportowa PZSS

O 2017 roku prowadzimy sekcję sportową z licencją klubową Polskiego Związku Strzelectwa SportowegoZSS, która obejmuje już wiele tysięcy zawodników. Obecnie sport strzelecki jest najaktywniej rozwijaną częścią działań organizacji. W ramach sekcji prowadzimy regularne szkolenia w kilku miastach, dziesiątki zawodów rocznie i stale poszerzamy możliwość uprawiania sportu strzeleckiego bez drenażu portfela.
Zapis do sekcji sportowej pozwala na uzyskanie i utrzymanie licencji PZSS.

Zapis do stowarzyszenia

Informacje dotyczące dołączenia do stowarzyszenia są dostępne na stronie „Jak się zapisać?”

Statut KS Amator
Wypis z KRSu

Masz pytania? Coś jest niejasne?

Przeczytaj stronę FAQ, żeby uzyskać odpowiedź na nasuwające się na początku pytania. Pozbędziesz się wątpliwości, które trapią większość osób rozpoczynających przygodę ze strzelectwem w Polsce.

do góry ↑