Otwarty Piknik Strzelecki 16.02.2019

W sobotę 16 lutego 2019 roku na strzelnicy przy ul. Skwierzyńskiej koło LOK Amator organizuje kolejny Otwarty Piknik Strzelecki dla wszystkich chętnych (zabierz rodzinę!). Nie potrzebujesz żadnych uprawnień. Możesz postrzelać z naszej broni, pod opieką instruktorów, znacznie taniej niż na typowej strzelnicy.

Brak miejsc :(. Uszy do góry, będą kolejne.

Miejsce: strzelnica ul. Skwierzyńska 1, Wrocław. (zobacz mapę)
Czas: 16.02.2019, g 13:30 – 22
Obowiązuje rejestracja internetowa.
Organizator: Koło LOK Amator

Wskazówki: pod strzelnicą jest parking. Organizator zapewnia broń, amunicję, instruktorów, tarcze, zatyczki do uszu. Będzie można porozmawiać o pozwoleniach na broń i postrzelać z wielu modeli.
Z powodów bezpieczeństwa wpuszczane będą wyłącznie osoby dysponujące polskim dowodem osobistym.

Dla dzieci i młodzieży
Młodzież od 13 do 18 roku życia może za darmo postrzelać z karabinka bocznego zapłonu S&W MP-15 .22lr Każdy młody strzelec będzie miał za darmo do dyspozycji 10 strzałów z amunicji .22lr. Jeśli nie będzie kolejki, będzie można podchodzić kilka razy.

Strzelcy do 18 rż. muszą posiadać jakiś dokument tożsamości (np legitymację szkolną) i być pod opieką dorosłego, legitymującego się polskim dowodem osobistym.
Młodzież nie musi się rejestrować, może wypełnić bilety na miejscu. Więc nawet jeśli nie ma już miejsc, możesz wpaść z młodszymi pasjonatami strzelectwa.

Rejestracja na piknik
Każdy strzelający musi dokonać rejestracji internetowej. Każda osoba z rodziny (która chce strzelać) musi się zapisać i wydrukować bilety na strzelanie. Bez rejestracji i wydrukowanych biletów nie wpuścimy na stanowisko. Procedura rejestracji:
1. Zaloguj się (lub utwórz profil): logowanie do profilu.
2. Uzupełnij dane osobowe (imię i nazwisko) w edycji profilu.
3. Przejdź do zakładki imprezy, zjedź na sam dół strony i zapisz się na godzinę, która Ci odpowiada.
4. Po kliknięciu „zapisz mnie” wygenerowany zostanie plik z biletami. Zapisz go sobie i wydrukuj. Musisz zabrać go na imprezę.

Dodatkowe wskazówki do rejestracji:
— utworzenie profilu trwa 20 sekund: podajesz PESEL, hasło i adres mailowy.
— Pamiętaj, żeby zapisywać się na „pikniki strzeleckie”, a nie treningi, czy zawody PZSS. Pikniki są na samym dole strony imprezy.
— Po rejestracji, PDF z biletem jest cały czas dostępny do pobrania tuż powyżej spisu terminów pikników.
— Rezerwacje są obowiązujące. Jeśli nie przyjdziesz, zabierzemy Ci możliwość rejestracji na przyszłe imprezy.
— Rezerwacja jest ważna tylko na daną godzinę. Godziny są wypisane na bilecie. Jeśli przyjdziesz za późno, nie postrzelasz.

Cel rejestracji jest prosty: strzelamy bez czekania, bez tłoku, w luźnej atmosferze.

Dostępna broń
Każdy chętny będzie mógł wystrzelać dowolną ilość biletów, kosztujących 10 zł składki członkowskiej. Jeden bilet pozwala strzelić do wyboru:
— 10 strzałów z pistoletu 9mm (Glock 17, Glock 19, CZ 75, CZ P09, itp)
— 3 strzały z rewolweru .44magnum („Dirty Harry style”)
— 10 strzałów z pistoletu maszynowego UZI, Skorpion EVO III, KRISS Vector
— 6 strzałów z pistoletu maszynowego PM-63 „RAK”
— 10 strzałów z pistoletu lub rewolweru bocznego zapłonu
— 15 strzałów z karabinka bocznego zapłonu
— 8 strzałów śrutowych lub 4 kulowe ze strzelby powtarzalnej (pompki), samopowtarzalnej, bocka lub pojedynki
Na miejscu będzie zapewne więcej broni.

Podsumowanie warunków udziału
— Rejestracja przez stronę, wydrukowane bilety, polski dowód osobisty.
— Musisz mieć odliczone 10 zł. Możemy mieć kłopot z rozmienieniem.
— Rejestrować się i strzelać mogą dzieci od 13 r.ż.

Prowadzący strzelanie na miejscu wszystko wytłumaczą i pokażą. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia z bronią palną, ani żadnych uprawnień. Każdy jest mile widziany Na miejscu każda osoba będzie zobowiązana się wylegitymować dowodem osobistym i wpisać do książki strzelań. W przypadku podejrzeń nietrzeźwości, celowego łamania zasad bezpieczeństwa lub nieprzestrzegania poleceń prowadzącego, osoby niepożądane będą usuwane z obiektu.
Impreza organizowana przez koło LOK Amator — najlepsze koło LOK w Polsce — w celu zdobycia większej ilości członków. Zebrane składki członkowskie będą służyły jako rekompensata dla instruktorów za broń i amunicję.

Niektórzy myśleli, że już po nas. Błąd. Jesteśmy jak odra — w 2019 roku wracamy z nową siłą!

13 thoughts on “Otwarty Piknik Strzelecki 16.02.2019

 1. Avatare7bdb7343

  Witam.

  Pierwszy post, więc się przywitam… Od razu chciałem podziękować za sobotni piknik, a w szczególności:

  – Panu Pawłowi („kierownik strzelania”), za wpuszczenie mnie na strzelnicę pomimo tego, że nie było już miejsc. Podobało mi się pana opanowanie, profesjonalne organizowanie strzelania. Pełen profesjonalizm.
  – Panu przy wejściu za pomoc z biletami i papierologią

  – podziękowania dla pana ze stanowiska nr.4. niestety rewolwer Taurus nie przypadł mi do gustu, zwłaszcza, że się zaciął ze 3 razy na 9 strzałów (trochę to niebezpieczna zabawa z rewolwerem). Zresztą pistolety i rewolwery to raczej „nie moja bajka” Ale do tarczy doleciały wszystkie strzały co mnie zdziwiło :)

  – duże podziękowania dla pana ze stanowiska nr.5. Przyszedłem na piknik z chęcią postrzelania z 22LR bocznego zapłonu i strzelanie z pańskiego karabinka Brno to po prostu spełnienie moich marzeń. Mega mi się podobało i teraz żałuje że tak mało strzałów oddałem. Jeśli można dostać jakieś informacje o konfiguracji broni, rodzaj kolimatora który był zainstalowany itp? Nie ukrywam że pragnę zrobić pozwolenie na broń i złożyć taki właśnie karabin 22LR jak pan miał na pikniku.

  P.S. Odnośnie broni to wybór był spory, dla strzelbiarzy tylko stanowisko nr.1mogła być jeszcze jedna strzelba, ale było fajnie i ne ma co marudzić. Szczególnie jak filigranowe dziewczyny strzelały z Magnum albo strzelby :)

  Nie podobała mi się sytuacja z pan z dwoma synami o ile starszy był wyrośnięty i nie było problemu o tyle mniejszy był stanowczo za mały i moim zdaniem nie powinien być wpuszczony na strzelnicę, bo nawet do okienka nie dostawał.

  Pozdrawiam.

 2. Avatarmurison

  Było zajebiscie :)
  Dwie uwagi:
  1. Dystrybucja „rzadkiej” broni ( obie strzelby były na jednym stanowisku)
  2. Numery torów przy zmianie tarcz (no bo teraz ich nie ma i trzeba liczyc ile od lewej czy od prawej się strzelalo)
  Poza tym miod i malina. Pozdro

   1. Avatarvirgin71

    Wczoraj tego akapitu, który cytujesz oraz tego poniżej (o rejestracji) nie było. Stąd pytanie, gdyż czytam ze zrozumieniem. Próbowałem się zarejestrować, żeby dzieciaka zapisać i nie mogłem, bo „piknik jest dla nowych strzelców”. Teraz jest akapit, który odpowiada również na moje kolejne pytanie, które chciałem zadać.

    Dziękuję bardzo za dopiskę, bo sprawa nie była jasna.

Dodaj komentarz