Otwarty Piknik Strzelecki 16.03.2019

W sobotę 16 marca 2019 roku na strzelnicy przy ul. Skwierzyńskiej koło LOK Amator organizuje kolejny Otwarty Piknik Strzelecki dla wszystkich chętnych (zabierz rodzinę!). Nie potrzebujesz żadnych uprawnień. Możesz postrzelać z naszej broni, pod opieką instruktorów, znacznie taniej niż na typowej strzelnicy.

BRAK MIEJSC. Będziemy organizowali kolejne imprezy w przyszłości!

Miejsce: strzelnica ul. Skwierzyńska 1, Wrocław. (zobacz mapę)
Czas: 16.03.2019, g 13:30 – 21
Obowiązuje rejestracja internetowa.
Organizator: Koło LOK Amator

Wskazówki: pod strzelnicą jest bezpłatny parking. Zainstalowane są nowe, bezpieczne stojaki na rowery. Organizator zapewnia broń, amunicję, instruktorów, tarcze, zatyczki do uszu. Będzie można porozmawiać o pozwoleniach na broń i postrzelać z wielu modeli.
Z powodów bezpieczeństwa wpuszczane będą wyłącznie osoby dysponujące polskim dowodem osobistym.

Dla dzieci i młodzieży
Młodzież od 13 do 18 roku życia może za darmo postrzelać z karabinka bocznego zapłonu S&W MP-15 .22lr Każdy młody strzelec będzie miał za darmo do dyspozycji 10 strzałów z amunicji .22lr. Jeśli nie będzie kolejki, będzie można podchodzić kilka razy.

Strzelcy do 18 rż. muszą posiadać jakiś dokument tożsamości (np legitymację szkolną) i być pod opieką rodzica, legitymującego się polskim dowodem osobistym.
Młodzież nie musi się rejestrować, może wypełnić bilety na miejscu.

Rejestracja na piknik
Każdy strzelający musi dokonać rejestracji internetowej. Każda osoba z rodziny (która chce strzelać) musi się zapisać i wydrukować bilety na strzelanie. Bez rejestracji i wydrukowanych biletów nie wpuścimy na stanowisko. Procedura rejestracji:
1. Zaloguj się (lub utwórz profil): logowanie do profilu.
2. Uzupełnij dane osobowe (imię i nazwisko) w edycji profilu.
3. Przejdź do zakładki imprezy, zjedź na sam dół strony i zapisz się na godzinę, która Ci odpowiada.
4. Po kliknięciu „zapisz mnie” wygenerowany zostanie plik z biletami. Zapisz go sobie i wydrukuj. Musisz zabrać go na imprezę.

Dodatkowe wskazówki do rejestracji:
— utworzenie profilu trwa 20 sekund: podajesz PESEL, hasło i adres mailowy.
— Pamiętaj, żeby zapisywać się na „pikniki strzeleckie”, a nie treningi, czy zawody PZSS. Pikniki są na samym dole strony imprezy.
— Po rejestracji, PDF z biletem jest cały czas dostępny do pobrania tuż powyżej spisu terminów pikników.
— Rezerwacje są obowiązujące. Jeśli nie przyjdziesz, zabierzemy Ci możliwość rejestracji na przyszłe imprezy.
— Rezerwacja jest ważna tylko na daną godzinę. Godziny są wypisane na bilecie. Jeśli przyjdziesz za późno, nie postrzelasz.

Cel rejestracji jest prosty: strzelamy bez czekania, bez tłoku, w luźnej atmosferze.
Aby ułatwić rejestrację osobom, których wcześniej nie widzieliśmy na naszych imprezach wprowadzone zostały limity pierwszeństwa. W pierwszej kolejności mogą się zapisać osoby, które nie były nigdy na naszych piknikach. Pozostałe osoby mogą się zapisać bliżej terminu spotkania.

Dostępna broń
Każdy chętny będzie mógł wystrzelać dowolną ilość biletów, kosztujących 10 zł składki członkowskiej. Jeden bilet pozwala strzelić do wyboru:
— 10 strzałów z pistoletu 9mm (Glock 17, Glock 19, CZ 75, CZ P09, itp)
— 3 strzały z rewolweru .44magnum („Dirty Harry style”)
— 10 strzałów z pistoletu maszynowego UZI, Skorpion EVO III, KRISS Vector
— 10 strzałów z pistoletu lub rewolweru bocznego zapłonu
— 15 strzałów z karabinka bocznego zapłonu
— 8 strzałów śrutowych lub 4 kulowe ze strzelby powtarzalnej (pompki), samopowtarzalnej, bocka lub pojedynki
Na miejscu będzie zapewne więcej broni.

Podsumowanie warunków udziału
— Rejestracja przez stronę, wydrukowane bilety, polski dowód osobisty.
— Musisz mieć odliczone 10 zł. Możemy mieć kłopot z rozmienieniem.
— Rejestrować się i strzelać mogą dzieci od 13 r.ż.

Prowadzący strzelanie na miejscu wszystko wytłumaczą i pokażą. Nie musisz mieć doświadczenia z bronią palną, ani uprawnień. Każdy jest mile widziany. Na miejscu każda osoba będzie zobowiązana się wylegitymować dowodem osobistym i wpisać do książki pobytu. W przypadku podejrzeń nietrzeźwości, łamania zasad bezpieczeństwa lub nieprzestrzegania poleceń prowadzącego, osoby niepożądane będą usuwane z obiektu.
Impreza organizowana przez koło LOK Amator — najlepsze koło LOK w Polsce — w celu zdobycia większej ilości członków. Zebrane składki członkowskie zostaną spożytkowane na rozwój możliwości strzeleckich koła.

10 thoughts on “Otwarty Piknik Strzelecki 16.03.2019

 1. AvatarRa-dzio

  @Ks Amator
  W Brarerstwie jestem raptem 2 msce więc jeśli ja nie jestem nowym strzelcem to kto nim jest? I tak np. chcąc zabrać żonę na piknik zeby się ‚oswoiła’ z bronią, klubem etc. to nie mogę tego zrobić bo mam za długi staż?!

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   To nie jest kwestia stażu, tylko dostępności innych form strzelania. Ty się możesz zapisać na inne zajęcia (jak doszkolenie). Na pikniki zapraszamy osoby, które są nowe, bo ta impreza służy zapoznawaniu Wrocławian ze strzelectwem. Twoja żona może przyjść, możesz przyjsć wraz z nią, ale jeśli nie będzie wolnych miejsc (i się nie zapiszesz przez to) to postrzela tylko ona. Bo to dla takich osób jak Twoja żona są pikniki.

   Mamy ograniczoną ilość miejsc i musimy je jakoś rozdzielić. W dalszym ciągu na to wydarzenie mogą się zapisać wyłącznie osoby, które nigdy wczesniej na pikniku nie były. W kolejce (wraz z Tobą) czekają setki innych chętnych. Jednak w tym typie imprezy na pierwszym miejscu są świeże osoby, czyli takie, które wcześniej nie były.

  2. Avatargeminix

   @Ra-dzio
   Jeśli masz zamiar przyjść postrzelać z żoną to piknik jest najgorszym rozwiązaniem. Na doszkoleniu możesz przebywać z nią razem, na jednym stanowisku, możecie rozmawiać, wymieniać uwagi, zadawać sobie nawzajem pytania i na nie odpowiadać.
   Na pikniku jest to niemożliwe.
   Poza dziećmi i ich rodzicami niedopuszczalna jest sytuacji, gdy na jednym stanowisku przebywają dwie osoby (poza instruktorem). Więc kontakt z żoną miałbyś żaden. Równie dobrze mogłaby przyjść na piknik sama.
   Rozumiesz różnicę?
   Dla twojego przypadku lepsza jest opcja doszkolenia.

Dodaj komentarz