Otwarty Piknik Strzelecki 30.03.2019

W sobotę 30 marca na strzelnicy przy ul. Skwierzyńskiej koło LOK Amator organizuje kolejny Otwarty Piknik Strzelecki dla wszystkich chętnych (zabierz rodzinę!). Nie potrzebujesz żadnych uprawnień. Możesz postrzelać z naszej broni, pod opieką instruktorów, znacznie taniej niż na typowej strzelnicy.

Brak miejsc. Sorry.

Miejsce: strzelnica ul. Skwierzyńska 1, Wrocław. (zobacz mapę)
Czas: 30.03.2019, g 13:30 – 21
Obowiązuje rejestracja internetowa.
Organizator: Koło LOK Amator

Wskazówki: pod strzelnicą jest bezpłatny parking. Zainstalowane są nowe, bezpieczne stojaki na rowery. Organizator zapewnia broń, amunicję, instruktorów, tarcze, zatyczki do uszu. Będzie można porozmawiać o pozwoleniach na broń i postrzelać z wielu modeli.
Z powodów bezpieczeństwa wpuszczane będą wyłącznie osoby dysponujące polskim dowodem osobistym.

Dla dzieci i młodzieży
Młodzież od 13 do 18 roku życia może za darmo postrzelać z karabinka bocznego zapłonu S&W MP-15 .22lr Każdy młody strzelec będzie miał za darmo do dyspozycji 15 strzałów z amunicji .22lr. Jeśli nie będzie kolejki, będzie można podchodzić kilka razy.

Strzelcy do 18 rż. muszą posiadać jakiś dokument tożsamości (np legitymację szkolną) i być pod opieką rodzica, legitymującego się polskim dowodem osobistym.
Młodzież nie musi się rejestrować, może wypełnić bilety na miejscu.

Rejestracja na piknik
Każdy strzelający musi dokonać rejestracji internetowej. Każda osoba z rodziny (która chce strzelać) musi się zapisać i wydrukować bilety na strzelanie. Bez rejestracji i wydrukowanych biletów nie wpuścimy na stanowisko. Procedura rejestracji:
1. Zaloguj się (lub utwórz profil): logowanie do profilu.
2. Uzupełnij dane osobowe (imię i nazwisko) w edycji profilu.
3. Przejdź do zakładki imprezy, zjedź na sam dół strony i zapisz się na godzinę, która Ci odpowiada.
4. Po kliknięciu „zapisz mnie” wygenerowany zostanie plik z biletami. Zapisz go sobie i wydrukuj. Musisz zabrać go na imprezę.

Dodatkowe wskazówki do rejestracji:
— utworzenie profilu trwa 20 sekund: podajesz PESEL, hasło i adres mailowy.
— Pamiętaj, żeby zapisywać się na „pikniki strzeleckie”, a nie treningi, czy zawody PZSS. Pikniki są na samym dole strony imprezy.
— Po rejestracji, PDF z biletem jest cały czas dostępny do pobrania tuż powyżej spisu terminów pikników.
— Rezerwacje są obowiązujące. Jeśli nie przyjdziesz, zabierzemy Ci możliwość rejestracji na przyszłe imprezy.
— Rezerwacja jest ważna tylko na daną godzinę. Godziny są wypisane na bilecie. Jeśli przyjdziesz za późno, nie postrzelasz.

Cel rejestracji jest prosty: strzelamy bez czekania, bez tłoku, w luźnej atmosferze.

Impreza jest adresowana do osób, których nie widzieliśmy wcześniej na strzelnicy. Jej celem jest popularyzacja. Jeśli byłeś/aś wcześniej, zapisać się możesz po dłużej chwili, bliżej terminu spotkania. Pierwsze dni rezerwacji są tylko dla nowych.
Brakuje we Wrocławiu infrastruktury strzeleckiej i dlatego się nie mieścisz. Jeśli Cię to boli: skontaktuj się z lokalnym politykiem . My możemy i chcemy strzelać codziennie, tylko nie mamy gdzie.

Dostępna broń
Każdy chętny będzie mógł wystrzelać dowolną ilość biletów, kosztujących 10 zł składki członkowskiej. Jeden bilet pozwala strzelić do wyboru:
— 10 strzałów z pistoletu 9mm (Glock 17, Glock 19, CZ 75, CZ P09, itp)
— 5 strzałów z pistoletu .45acp
— 3 strzały z rewolweru .44magnum („Dirty Harry style”)
— 10 strzałów z pistoletu maszynowego UZI, Skorpion EVO III
— 6 strzałów z Scorpion vz 61 lub PM63 RAK
— 10 strzałów z pistoletu lub rewolweru bocznego zapłonu
— 15 strzałów z karabinka bocznego zapłonu
— 8 strzałów śrutowych lub 4 kulowe ze strzelby powtarzalnej (pompki), samopowtarzalnej, bocka lub pojedynki
Na miejscu będzie zapewne więcej broni.

Podsumowanie warunków udziału
— Rejestracja przez stronę, wydrukowane bilety, polski dowód osobisty.
— Odliczone 10 zł. Możemy mieć kłopot z drobnymi.
— Rejestrować się i strzelać mogą dzieci od 13 r.ż.

Instruktorzy na miejscu wszystko wytłumaczą i pokażą. Nie musisz mieć doświadczenia z bronią palną, każdy jest mile widziany. Wszyscy uczestnicy będę legitymowani, obowiązkowy jest wpis do książki strzelnicy. W przypadku podejrzeń nietrzeźwości, łamania zasad bezpieczeństwa lub nieprzestrzegania poleceń prowadzącego, osoby niepożądane będą usuwane z obiektu.
Impreza organizowana przez koło LOK Amator — najlepsze koło LOK w Polsce — w celu zdobycia większej ilości członków. Zebrane składki członkowskie zostaną spożytkowane na rozwój możliwości strzeleckich koła.

9 thoughts on “Otwarty Piknik Strzelecki 30.03.2019

 1. Avatarmarekb

  witam,
  przyłączam się do prośby, z racji odległości bardzo chętnie przyjechałbym z żoną i ewentualnie z dzieciakami – niestety warunek jest taki – że nie tylko Tatuś ma się bawić :-). Tak więc może by spróbować organizować takie pikniki nie tylko dla „aktywnych” członków.

  Pozdrawiam serdecznie

  mb

    1. Avatarmorf1992

     To, że rejestracja jest na początku zablokowana dla osób, które już były na pikniku. Pojawia się dopiero tuż przed samym piknikiem. Pikniki są dla osób, dla których jest to pierwszy kontakt z bronią – byłeś, pierwszy kontakt miałeś, teraz masz szansę zapisać się do sekcji sportowej klubu, a potem, po zrobieniu teorii – zrobić kurs praktyczny na patent. I dalej się szkolić w ramach członkostwa w klubie.
     Albo liczyć na to, że przed piknikiem zwolni się jakieś miejsce i będziesz mógł się zapisać – pod koniec rejestracja jest otwarta dla wszystkich (choć raczej nie ma już wolnych miejsc).

 2. AvatarKaMar5

  Co w przypadku gdy ja, aktywnie chodzący na doszkolenia (mam już patent i licencję) chciałbym wybrać się z żoną na piknik? Czy jest opcja żeby strzelić razem czy pozostaje mi tylko obserwowanie jako osoba towarzysząca? Rozumiem że wtedy nie trzeba się zapisywać?

Dodaj komentarz