Panie zapisują się za darmo

Jestem feministą, tego nauczyła mnie mama. Niestety, w Braterstwie kobiety nadal stanowią bardzo niewielki odsetek — zaledwie opłakane 2% łącznej liczby aktywnych członków. Kobiety stanowią ponad połowę społeczeństwa i dla naszej wspólnej sprawy byłoby lepiej, gdyby udało się zachęcić więcej Pań do udziału w naszym hobby.

Z tego powodu od dziś wszystkie Panie zapisują się do stowarzyszenia za darmo.

Skorzystanie z oferty jest bardzo łatwe: załóż profil i wyślij do mnie maila ze zdjęciem jakiegoś dokumentu tożsamości. Widoczny musi być tylko PESEL (powinien być zgodny z kontem na stronie), resztę danych polecam zamazać. Niezwłocznie aktywuję Twoje konto i od zaraz będziesz mogła wystąpić o pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich.

Składka członkowska (tylko dziesięć zł rocznie, najniższa w Polsce) będzie naliczana dopiero od drugiego roku członkostwa w stowarzyszeniu. Mam nadzieję, że zachęci to kilka kobiet do spróbowania pasji strzeleckiej. Panie są często dużo lepszymi strzelcami, wprowadzają też lżejszą, przyjemniejszą atmosferę na strzelnicy. Każde środowisko może tylko zyskać na większej różnorodności.

Możesz przyjść na wspólne strzelanie z różowym Glockiem, możesz z karabinem w czarne czaszki — Twój wybór. Zawsze będziesz mile widziana na naszych imprezach.
Panowie, zabierajcie swoje żony, dziewczyny, córki lub matki na strzelnicę!

Przypominam także o innej „promocji” obejmującej Honorowych Dawców Krwi. To popularna promocja wśród nowych członków, co sprawia mi niemałą satysfakcję.

26 thoughts on “Panie zapisują się za darmo

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Na razie nie. Nie mogę bardziej obniżać ceny, bo już obecnie mam problem z przerobieniem wszystkich chętnych do sekcji sportowej. Jak poprawię procesy, aby bez trudu szkolić więcej osób, to pomyślę nad większą promocją lub zniżkami.

   Nie będą to jakieś rewolucyjne kwoty. Wydaje mi się, że szkoda czekać kilka miesięcy na obniżkę o 30-40 zł.

 1. AvatarKasiencja

  Witam
  Czy będą kłopoty z uczestnictwem bądź zapisaniem się do braterstwa jeśli mieszkam w Chorzowie i mam spory kawał do Wrocławia, ale mam tam znajomego który by coś tam mógł na miejscu załatwić jak poproszę?
  Pozdrawiam
  Katarzyna

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Nie będzie żadnego problemu. Na górnym śląsku mieszkają setki członków Braterstwa. Nie ma też potrzeby załatwiania czegokolwiek przez znajomych, czy daleką rodzinę — wszystko mamy tak zaprojektowane, żeby było wygodnie dla Ciebie i żebyś bez problemu mogła korzystać ze wszystkich możliwości członka stowarzyszenia.

   Przypominam, że Panie mają pierwszy rok członkostwa za darmo, zatem możesz bez wahania zaryzykować zapis. Podeślij tylko zdjęcie dokumentu tożsamości z numerem PESEL (resztę danych polecam zamazać).

 2. AvatarSaszka

  Cześć Wszystkim.
  Pawle Ty także będziesz zainteresowany.
  Czy trzeba przejść ścieżkę zmiany barw klubu? Jeśli jesteś członkiem wspierającym (w tym wypadku WKS) i nastąpiła zmiana warunków za korzystanie ze strzelnicy (na początku 2017roku).
  Pytam, bo w normalnych umowach cywilnych, jeśli zmieniają się warunki współpracy/umowy to taką umowę można rozwiązać bez zobowiązań.
  W tym wypadku odejść z klubu WKS i wstąpić do KS Amator.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Tak, ale zmiana barw klubowych wynika z regulaminu PZSS, a nie z kodeksu cywilnego. Jeśli chcesz mieć licencję PZSS to musisz przestrzegać regulaminów PZSS. I tam jest napisane, że zmiana barw jest wymagana jak się przechodzi do innego klubu. Sorry.

 3. AvatarMirekM

  Cześć. W numerze PESEL jest zapisana płeć posiadacza. Więc myślę, że nie byłoby potrzeby wysyłania skanu dokumentu potwierdzającego płeć. Przedostatnia cyfra numeru, jeżeli jest parzysta, to mamy do czynienia z kobietą, a jeżeli nieparzysta, to z mężczyzną.

   1. Avatararche89

    Na to też byłby sposób. Jest algorytm na pesel. Wpisywanie cyfr na „pałę” nic nie da. Musiałby mieć prawdziwe numery pesel, żeby zadziałało. Przesyłanie skanu dokumentu jest niewygodne. Jako dodatkowe zabezpieczenie proponowałbym rozmowę telefoniczną. To z kolei może być kłopotliwe dla administratora. Ale myślę, że to i tak lepsze. Wysyłanie skanu dokumentów często zniechęca użytkowników.

     1. Avatararche89

      W sumie racja. Przy takiej składce aż wstyd korzystać ze zniżek etc.

 4. AvatarNika

  Zapisałam się już ponad rok temu, najpierw do Braterstwa, teraz do KS Amator. Widać za wcześnie, bo mnie zniżka ominęła ;)
  Ale i tak nie żałuje, bo nie jest to opłata wygórowana, a zniesienie opłaty może inne panie zachęci :)

   1. Avatararnika

    Ależ nie o to chodziło – nie czuję się poszkodowana! To żarcik był. Niemniej jednak – dziękuję :)
    I rzeczywiście kobiet musi być niewiele, skoro znalazłeś mnie na liście, bo poprzedni post pisałam niezalogowana.

 5. AvatarBodoK

  O!
  Kolejny krok Prezesa który uważam za posunięcie na mega poziomie. Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że Braterstwo jest stowarzyszeniem na poziomie za które nie bede sie musiał wstydzić …a to wcale takie oczywiste w śród stowarzyszeń i organizacji około strzeleckich nie jest :/

  Dzięki za cały wkład, trud i styl w jakim ten cel jest osiągany
  Wszak strzelectwo to sport Gentelmenów ;)

Dodaj komentarz