Pierwsze zawody korespondencyjne zakończone!

Z końcem listopada zamknięty został protokół pierwszych zawodów korespondencyjnych KS Amator. Odzew był dobry, w 8 konkurencjach łącznie wystartowano 38 razy. Najwięcej zawodników rywalizowało w konkurencji pistolet centralnego zapłonu, 25m, 10 strzałów stojąc — aż 12 osób.
Plik z protokołem do pobrania i przejrzenia.

Jednocześnie („umarł król. Niech żyje król!”) wystartowały korespondencyjne zawody grudniowe, z dostępnymi 11 konkurencjami. Każdego zachęcam do brania udziału. Jest to fajna zabawa, która może się bardzo przydać każdemu kto planuje rozszerzyć lub uzyskać nowe pozwolenie do celów sportowych. Start w zawodach liczy się dla WPA tak samo w przypadku zawodów z kalendarza PZSS, jak i zawodów korespondencyjnych. Uprawianie sportu nie musi być w sztywnej, pompatycznej formie z kilkunastoosobową obsługą techniczną. Równie dobrze możesz to być tylko Ty, pusta tarcza i cisza na strzelnicy pozwalająca na maksymalne skupienie.

Możliwość rywalizacji motywuje do częstszego treningu i stawiania sobie coraz to trudniejszych celów. Polecam.

Kwestia prywatności użytkowników została rozwiązana w najprostszy sposób.
Na protokole ogólnym, publicznym podany jest wyłącznie pseudonim zawodnika. Dodatkowo, każdy będzie mógł wygenerować swój prywatny protokół ze wszystkimi startami w zawodach korespondencyjnych, na którym będą podane jego dane osobowe: imię, nazwisko i PESEL.
Takie rozwiązanie poza dbałością o ochronę tożsamości, ogranicza tez ilość drukowanego papieru w sytuacji, gdy potwierdzenie startów chcemy przedstawić np jakiemuś organowi wydającemu czy rozszerzającemu pozwolenia. Nie będzie konieczności drukowania wszystkich protokołów z przeciągu lat, wystarczy wydrukować ten osobisty.

Cała funkcjonalność protokołów już jest. Teraz możesz zanieść WPA starty z tysiąca zawodów w jednym miłym dla oka pliku. Róbcie starty!

8 thoughts on “Pierwsze zawody korespondencyjne zakończone!

 1. AvatarTomC

  A co Gospodarz myśli o tym?
  Jeżeli są osoby z takim samym wynikiem a nie jesteśmy w stanie zweryfikować centralnych 10, zwykłych 10 itd. to moim zdaniem osoby te mają egzekwo to samo miejsce a brak kolejnego np. 2 osoby mają 3 wynik więc 2 osoby mają 3 miejsce a kolejna osoba z niższym wynikiem ma już 5 miejsce ( brak 4 miejsca) jeżeli 3 osoby mają 3 wyniki to kolejna osoba z niższym ma 6 miejsce.

 2. Avatarxman

  Czy komunikaty z zawodów korespondencyjnych składane jako załącznik do wniosku o pozwolenie na broń wystarczą WPA czy trzeba dołączyć np. wypis z rejestru pobytu na strzelnicy, nr broni, z której się strzelało, albo tarcze z przestrzelinami?
  Pytanie jaką „moc prawną” ma komunikat z zawodów korespondencyjnych?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Wystarczy oświadczenie, że tego i tego dnia wystartowałeś w danych zawodach. Trzeba dopilnować formalności „w razie czego”, ale nie musisz ich od razu załączać do wniosku w WPA. WPA ma możliwość weryfikacji tych startów np poprzez wpisy na strzelnicy.

   Oczywiście oświadczanie nieprawdy, którą jest łatwo zweryfikować to głupota i bęzdie skutkowało wnioskiem do prokuratury, a w konsekwencji zablokowaniem możliwości uzyskania pozwolenia przez wiele lat. Warto dołożyć starań, żeby wszystko było zgodne z prawdą, weryfikowalne, itp. Zbierać dane, zapisywać daty, robić zdjęcia wpisom do książki. Wszystko dla bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz