Pierwsze zawody z licencją PZSS

1 lipca, w sobotę odbędą się pierwsze zawody strzeleckie organizowane przez KS Amator. Zawody zostały wpisane do kalendarza DZSS i start w nich liczy się do przedłużenia licencji zawodniczej PZSS. Impreza zostanie zorganizowana na strzelnicy przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu (strzelnica Stadionu Olimpijskiego).

Zawody rozpoczną się 01.07.2017 od godziny 9.00 i potrwają do 15:30.
Regulamin jest już zatwierdzony, zobacz jego treść [PDF]. Rozegramy 5 konkurencji.
Można startować w dowolnej ilości konkurencji, od 1 do 5. Warto wziąć ze sobą metryczki na wszystko, na wszelki wypadek.

Konkurencje
– Pcp25m5: pistolet czarnoprochowy, otwarte przyrządy celownicze, dystans 25m, tarcza
TS/2, 5 strzałów
– Pcz25m10z13: pistolet centralnego zapłonu, otwarte przyrządy celownicze, dystans 25m,
tarcza TS/2, 10 ocenianych strzałów z 13
– Psp25m10z13: pistolet bocznego zapłonu, otwarte przyrządy celownicze, dystans 25m,
tarcza TS/2, 10 ocenianych strzałów z 13
– Strzelba5: strzelba gładkolufowa, dystans 25m, tarcza TS/2, 5 strzałów breneką
– Ksp50m10z13l: karabin bocznego zapłonu, mechaniczne przyrządy celownicze, dystans
50m, tarcza Ksp, 10 ocenianych strzałów z 13, pozycja leżąca bez podpórek

Opłaty
Opłata za konkurencję wynosi 20 zł przy rejestracji ręcznej lub 10 zł przy rejestracji automatycznej w systemie rejestracji, dostępnym w zakładce Imprezy. Aby użyć systemu rejestracji, należy posiadać konto w systemie i się do niego zalogować.

Rejestracja automatyczna jest gdy (wszystkie warunki są spełnione): generujesz metryczki poprzez system rejestracji, masz metryczki na zawodach, dane się zgadzają, na koncie w Braterstwie masz kwotę, która wystarcza na pokrycie kosztów startu (czyli 10 zł x ilość konkurencji).

Rejestracja ręczna jest gdy (jakikolwiek warunek jest spełniony): nie masz ze sobą metryczek na zawodach, w metryczkach jest błąd, czy literówka lub nie masz na koncie środków pokrywających cenę startu. Wtedy płacisz 20 zł / konkurencja, gotówką na miejscu.

Jeśli na koncie w Braterstwie masz np 24 zł, to dwie konkurencje będą kosztowały po 10 zł (ściągnięte automatycznie z konta po zawodach), reszta konkurencji będzie kosztowała po 20 zł, płatne gotówką.

Wypożyczenie broni i amunicji
Centralny zapłon: 20 zł
Boczny zapłon: 10 zł
Czarnoprochowa: 10 zł
Strzelba: 20 zł
Płatne na miejscu, gotówką

Kto może wziąć udział
Osoby posiadające pozwolenie na broń, licencję PZSS lub patent strzelecki PZSS mogą wypożyczać broń lub strzelać z własnej.
Osoby nie posiadające żadnego z ww. dokumentów mogą strzelać wyłącznie z własnej broni (czarnoprochowej).
(w przyszłości poluźnimy zasady, ale to pierwsze zawody)

Nagrody
Osoba, która będzie na czele ogólnego rankingu otrzyma w nagrodę nowe okulary ESS Crossbow Suppressor, zapewne z szybkami SMOKE (przyciemniane).
Ogólny ranking to średni wynik zawodnika liczony ze wszystkich konkurencji. W każdej konkurencji liczymy procentowy wynik w stosunku do maksymalnego (87/100 = 87%, 21/25 = 84%). Procenty są sumowane i dzielone przez łączną liczbę rozgrywanych konkurencji (czyli 5, bo tyle jest rozgrywanych).

Mając wyniki procentowe w 4 konkurencjach: 56, 74, 91, 44 Twój wynik w rankingu łącznym to: 265 / 5 = 53.

Chciałem zrobić nagrody losowane wśród uczestników, ale niestety ustawa hazardowa tego surowo zabrania.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do wypróbowania naszych pierwszych zawodów i przesłania później komentarza z krytyką. Będziemy się uczyć i poprawiać!

Na naszym forum jest temat dyskusyjny odnośnie zawodów.

15 myśli nt. „Pierwsze zawody z licencją PZSS

  1. AvatarMaciej

    Czy jest możliwość by około 0830 przestrzelać konkurencje (z Waszej broni)? Jestem na szkoleniu we Wrocławiu (które zaczyna się niestety o 0900) i pomyślałem, że można spróbować pogodzić te dwa eventy. Posiadam pozwolenie i odpowiednie uprawnienia. Dzięki za odpowiedź :)

Dodaj komentarz