Pozwolenie

Standardowo, jak co kilka tygodni informacja o kolejnym pozwoleniu na broń do celów kolekcjonerskich uzyskanym dzięki członkostwu w „Braterstwie”.

Tych przypadków będzie jeszcze więcej, powinny pojawiać się prawie co tydzień. Nie spotkałem się z odmową wydania pozwolenia. Jeśli ktoś jeszcze się waha, lub jest nieufny — mamy przykłady pozwalające pozbyć się obaw.
Działalność w „Braterstwie” (plus praworządność) gwarantuje uzyskanie pozwolenia.

Cytat z korespondencji z Kolegą, który właśnie uzyskał pozwolenie „Zgodnie z obietnicą mogę opisać historię, ale tak szczerze, to nic ciekawego się nie działo. Ot – złożyłem wniosek i po miesiącu dostałem.”

Tak to właśnie powinno wyglądać. Szybka, bezbolesna i absolutnie nieangażująca procedura, którą przechodzi każdy przykładny obywatel.

6 thoughts on “Pozwolenie

 1. AvatarLukasz_B_1983

  Czy składając podanie do WPA o pozwolenie do celów kolekcjonerskich wspominać,że posiadam już broń czarnoprochową sprzed 1885r ( zarejestrowaną-posiadam EKB). Myśle,że skoro już jestem w posiadaniu pewnej kolekcji i ubiegam się o pozwolenie do celów kolekcjonerskich,to chyba naturalne,tak?

 2. AvatarMarek

  Dzisiaj dostałem decyzję administracyjną z OŻW Żagań.
  Pisałem o 30 egzemplarzy do celów kolekcjonerskich, a dostałem na 15.
  Ciekawe, kiedyś to się w naszej armii zmieni :) Jeśli czegoś potrzebujesz, to zawsze pisz o dwa razy więcej, bo o połowę i tak obetną, he, he :)
  Jak na razie mi wystarczy, więc nie będę się odwoływał. Jak kolekcja przekroczy 10 sztuk, to wystąpię o zwiększenie.
  Cała prodedura trwała około miesiąca.

  Nie otrzymałem jeszcze legitymacji, ani zaświadczeń uprawnijących do zakupu broni, ale to pewnie przyślą po 14 dniach, jak się decyzja uprawomocni.
  Ktoś wie ? Jak to wyglada w praktyce ?

  1. AvatarVelli

   Musisz wysłać podanie o wydanie zaświadczenia/zaświadczeń + dowód wpłaty 17zł za każde zaświadczenie na konto Twojego urzędu wojewódzkiego + ksero dowodu osobistego. Samo nic się nie zrobi :) Masz pełno wzorów jak powinno wyglądać takie podanie na stronach KWP/KGP lub ROMBu lub po prostu wpisz w google. Legitke dostaniesz po rejestracji pierwszej giwery.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz