Prowadzący strzelanie poszukiwani

Co jakiś czas odzywają się do mnie osoby ze Stowarzyszenia, które chciałby przyjść postrzelać na spotkaniu. Mam teraz mało czasu (remont) i niespecjalnie mogę sobie pozwolić na większość soboty na strzelnicy.

Jeśli ktoś z was ma papiery prowadzącego strzelanie i chciałby zorganizować spotkanie Stowarzyszenia — napiszcie na maila. To fajna zabawa, można bliżej poznać ludzi z bronią z naszej okolicy.

Zachęcam ludzi z uprawnieniami. Jeśli nie masz uprawnień prowadzącego, może warto pomyśleć nad przejściem takiego kursu.

8 thoughts on “Prowadzący strzelanie poszukiwani

 1. AvatarLesław

  Właśnie otrzymałem z Sekcji Strzeleckiej WKS Śląsk informację o mającym się odbyć się kursie na prowadzącego strzelanie.
  Kurs odbędzie się w dniach 16-17 stycznia 2016 r. w godz. 9.00-15.00 w siedzibie Sekcji przy ul. Świątnickiej 36 we Wrocławiu. Koszt kursu 400 zł.
  Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 342 59 80 (sekretariat czynny w godz. 8.00-13.00)

 2. Avatarpeter_wroc

  Leslaw, ja w styczniu bede zdawal w WKS egzamin na patent, masz moze info w jakie dni zostanie zorganizowany kurs, weekend czy srodek tygodnia. Ogolnie moglbys napisać coś wiecej co się dowiedzialeś?

  Jakby termin byl sprzyjajacy to może też bym się zapisał odrazu.

  Pozdrawiam

  1. AvatarLesław

   Kurs trwa minimum 16 godzin i na pewno odbędzie się w weekend (pt., sob., niedz.) – taka jest zasada. Co do twojego udziału w kursie, to niestety nie tym razem. Uczestnik kursu na prowadzącego strzelanie musi posiadać: ukończone 21 lat, patent strzelecki i ważną licencję zawodniczą. Taki jest wymóg regulaminu PZSS. Więc na pewno nie zdążysz uzyskać tego wszystkiego w styczniu. Trzeba liczyć dwa-trzy tygodnie od zdania egzaminu do otrzymania decyzji PZSS o nadaniu patentu strzeleckiego. Potem jakieś cztery tygodnie od złożenia wniosku o wydanie licencji zawodniczej do jej dotarcia do klubu. Koszt licencji na rok kalendarzowy to 60 zł (50 zł PZSS + 10 zł WKS Śląsk). Jak słyszałem, w innych klubach jest drożej. I jeszcze jeden haczyk: klub wyda ci legitymację licencji zawodniczej dopiero po opłaceniu składki klubowej na rok 2016. W Sekcji Strzeleckiej Śląska składka wynosi 360 złotych. To wszystko, co wiem na ten temat.

 3. AvatarLesław

  INFO UPDATE: Liczba chętnych na kurs prowadzącego strzelanie w WKS Śląsk przekroczyła już wymaganą liczbę 15 osób, tak więc kurs odbędzie się w najbliższym możliwym terminie. Jednak na pewno nie nastąpi to w tym roku. Najbardziej prawdopodobny termin kursu to druga połowa stycznia 2016 roku. Zapisy osób chętnych przyjmowane są nadal.

 4. AvatarLesław

  Jestem wpisany na listę chętnych na kurs prowadzącego strzelanie. Na razie jest 10 osób (stan sprzed tygodnia), a musi być 15 aby kurs ruszył. Jednak, jak mnie poinformowano, Sekcja Strzelecka Śląska już nie planuje organizacji takiego kursu w tym roku. Być może przełom stycznia/lutego 2016, ale to też nie jest pewne, bo zależy czy zbierze się wymagana liczba chętnych. Póki co, trzeba czekać. Prawdopodobny koszt kursu – chociaż nie powiedziano mi dokładnie ile – ma wynieść, jak sądzę, około 300 zł. Może być trochę mniej, lub trochę więcej.

Dodaj komentarz