Przekaż 1% PIT na Braterstwo

We współpracy ze Stowarzyszeniem PSAT uzyskaliśmy szansę na zebranie od naszych członków i sympatyków 1% podatku dochodowego. Poniżej informacja jak to zrobić i jakie korzyści możesz odnieść.

W 2018 roku nie udało nam się uzyskać statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Czasu było niewiele, a KRS nie zaakceptował naszego wniosku. Złożyliśmy odwołanie od tej niesprawiedliwej odmowy, które nadal jest rozpatrywane. Nie udało się zdążyć i już niemal porzuciliśmy myśl o strzelaniu z PITu.
Na szczęście koledzy z KSI (Klub Strzelających Inaczej z Trójmiasta) podali linę ratunkową. Możemy wykorzystać potencjał innej organizacji: Pomorskiego Stowarzyszenia Aktywności Terenowej (PSAT), którego Prezes zgodził się na zbiórkę dla Braterstwa.

Aby przekazać 1% PIT na naszą działalność należy dopełnić dwóch formalności:
— wpisać w deklaracji podatkowej nr KRS 0000545944 (Stowarzyszenie PSAT)
— podać cel szczegółowy: Braterstwo
Obie rzeczy są niezbędne. Jeśli nie podasz celu szczegółowego, PSAT nie przekaże nam Twojej pomocy (bo nie będą wiedzieć, że powinna trafić do nas).

Pieniądze z 1% PIT przeznaczymy na edukowanie strzelców i popularyzację naszego hobby. Zostaną wydane na naboje i broń, puścimy je z dużą prędkością w kulochwyt, sprawiając radość setkom praworządnych Polaków na drodze do upowszechniania sportu strzeleckiego. Jeśli chcesz pomóc, rozważ przekazanie 1% swojego podatku.

Każda osoba, która przekaże 1% PIT na Braterstwo i załączy swoje dane osobowe (jest taka opcja w deklaracji PIT) otrzyma zwrot 25% swojej pomocy w formie zwolnienia ze składki członkowskiej. Zatem jeśli np przekażesz 40 zł podatku, to doładujemy Ci konto kwotą 10 zł: nie płacisz za członkostwo w kolejnym roku. Tę obniżkę składki możesz wykorzystać na wszystko co oferuje Braterstwo: starty w zawodach, kursy czy strzelanie z naszej broni w ramach doszkoleń.

Pomagając nam, pomagasz też sobie: obniżasz swoją efektywną stawkę opodatkowania o 2.5 promila! Rządzący mówią, że nie da się obniżyć podatków. Da się, tylko trzeba chcieć… :)

PS. Stowarzyszenie pilnuje budżetu, nie ma długów, ani trudności finansowych. Jeśli chcesz wesprzeć inny cel, który jest bliższy Twojemu sercu lub bardziej potrzebuje wsparcia, nie wahaj się. My damy radę, pomagaj tam gdzie widzisz najwięcej sensu.

14 thoughts on “Przekaż 1% PIT na Braterstwo

 1. AvatarVolDar

  Mam problem z przekazaniem 1% na Braterstwo, po wpisaniu w e-pit KRS-u wyskakuje informacja o braku organizacji – jakieś sugestie?
  KRS 0000545944 (Stowarzyszenie PSAT)
  Wskazanej przez ciebie organizacji pożytku publicznego nie ma na wykazie. Wskaż inną OPP.

   1. AvatarVolDar

    To na stronie tzw. gov.pl gdzie się sprawdza obecnie swój e-PIT, chciałem dokonać korekty z przekazaniem tego 1% darowizny i zonk. W miejscu gdzie edytuje się i wpisuje KRS organizacji (jest ich masa ułożona alfabetycznie) tą odrzuca i wyskakuje informacja jak powyżej pisałem.

 2. AvatarGrzeK

  No właśnie jest zgryz. Rozliczam się wspólnie z moją lepszą połową i zawsze ten 1% szedł na jej szczytny cel w pełni tego słowa naczeniu. Czy jest jakaś opcja dla chcących przekazać 1% dla Braterstwa na zasadzie Fair-Play lub też inną darowiznę w ramach promowania praworządnego strzelectwa?

   1. AvatarKS Amator Autor wpisu

    1% to tylko dodatek. Nie przejmujcie się tym, wysyłajcie gdzie lubicie. Dodatkowych składek też nie zbieramy.
    Cały ten 1% to pomysł na przyszłościowy rozwój i obniżenie kosztów członkostwa dla strzelców. Jeśli ktoś ma inne plany, absolutnie nic się nie dzieje.

Dodaj komentarz