Rusza system obsługi zawodników PZSS

PZSS w ostatnich miesiącach opracowało system informatyczny, który ma służyć do obsługi klientów Związku: zawodników, sędziów, trenerów, klubów, itp.
System jest już uruchomiony, można się do niego zalogować pod tym adresem (https://portal.pzss.org.pl/).

Każda osoba, która miała lub ma styczność z PZSS ma swoje indywidualne konto. Aby się zalogować po raz pierwszy używamy danych:
login: Twój email
hasło: Twój PESEL

Wszystkie osoby, które należą do sekcji sportowej KS Amator były rejestrowane z podaniem pełnym danych: zarówno peselu (obowiązkowy) jak i e-maila (nie był obowiązkowy). Zatem nie powinniście mieć problemów z zalogowaniem – a przynajmniej problemów, na które mam wpływ.
Do zawodników innych klubów: skontaktujcie się ze swoimi klubami. Najprawdopodobniej nie podawaliście maili przy rejestracji do klubu, więc teraz kierownicy klubów będą Wam ręcznie ustawiać dane dostępowe.

System jest jeszcze w początkowej fazie i występują błędy: nie wszystkie osoby mają aktywne konta, niektóre dane są nieprawidłowe lub ich brakuje. Osoby zmieniające klub w przeszłości są raczej członkami starego, a nie nowego klubu. Jestem pewien, że wszystko zostanie szybko poprawione i jakość obsługi w PZSS — przygnieciona dużą popularnością strzelectwa — wzrośnie. Automatyzacja i informatyzacja to bez wątpienia krok w dobrą stronę.

Można się wymieniać spostrzeżeniami na naszym forum w odpowiednim temacie.

25 thoughts on “Rusza system obsługi zawodników PZSS

 1. AvatarMKedzia

  Wysłałem zapytanie do wsparcia technicznego odnośnie niepełnej listy egzaminów. Poniżej odpowiedź, którą dostałem:

  Na egzamin można się zarejestrować tylko w swoim województwie oraz w województwie wg. siedziby Klubu.

  Jeżeli zawodnik mieszka w województwie odbywania się egzaminu lub / i nie jest zrzeszony w Klubie z tego województwa rejestracja na ten egzamin nie będzie możliwa.

  1. Avatarmeal.al

   „Jeżeli zawodnik mieszka w województwie odbywania się egzaminu lub / i nie jest zrzeszony w Klubie z tego województwa rejestracja na ten egzamin nie będzie możliwa.” – zdałem egzamin na patent w Warszawie a jestem w klubie KS Amator. Zauważyłem, że miałem wcześniej uzupełnione województwo w adresie zamieszkania jako małopolskie i rzeczywiście nie było wtedy na liście żadnego egzaminu ale po zmianie na mazowieckie udało się zapisać. Myślę, że należy zmieniać sobie województwo po kolei i sprawdzać gdzie są egzaminy i potem się zapisywać. Wydaje się, że logika biznesowa mija się z praktyką.

 2. AvatarLipstick

  Nie rozumiem, to jakieś chore. Czyli jeżeli w moim województwie nie ma (i nie będzie) żadnego egzaminu, to nie będę mogła na żaden się zapisać?
  Mam modyfikować swój adres zameldowania (zamieszkania) celem możliwości zapisu na egzamin? Bo innej opcji nie widzę…

 3. Avatarasar

  Czy tylko u mnie na profilu nie znajduje egzaminów?
  Sprawdzałem dzisiaj i nie ma żadnego a powinien być:
  29.09.2018, godz. 10:00 x x x Kosakowo, ul. Żeromskiego 11 TAK pomzss@poczta.onet.pl 669-824-465
  30.09.2018,godz. 10:00 x x x 83-050 Lublewo ul. Wojska Polskiego 30 TAK pomzss@poczta.onet.pl 669-824-465
  30.09.2018,godz. 10:00 x x x Warszawa,Strzelnica Sportowa Rembertów-Poligon TAK kontakt@strzelectwo-legia.pl 22-625-26-30

  W sumie to planuję zapisać się na egzamin 07-10-2018 w Warszawie ale obawiam się że też się nie pojawi.

 4. Avatarjaba

  Hej!
  Słowo z mej strony, może dotrze do PZSS, serwery najlepiej trzymać na zewnętrznym hostingu ( wnioskuję po info ” awaria prądu” że tak nie jest, nie ma sensu ich trzymać w ZWIĄZKU (czyt, budynku należącym do) , a dlaczego np w związku z tą ostatnią awarią, dodatkowo nie wiem kto robił backup’a ale słabo to uczynił bo np . w mojej dacie urodzenia 1-ynka zamieniła się w 0 a moja data przystąpienia do klubu jest lekko opóźniona ( 1 miesiąc tj. 14.09.18 czyli miesiąc później (13.08)), o ile datę urodzenia mogę zmienić o tyle to dość istotną z punktu chęci podejścia do egzaminu datę przystąpienia, już nie.
  Jeśli jest potrzeba mogę im wytypować tanie serwery z SLA na poziomie 99,99% i problem „padania” bazy zniknie dodatkowo, serwer, nie będzie aż tak narażony na ataki zewnętrzne:)
  Pozdro
  J@B@

 5. Avataryodas

  Więc tak napisałem do PZSS maila z informacja o błędzie w związku z przynależnością klubową na adres mailowy biura. Dziś po wejściu https://baza.pzss.org.pl/ miłe zaskoczenie mam KS AMATOR Wrocław Fryzjerska 29 , 51-180 Wrocław
  Tel: 999999999 . Tylko numer telefonu?? Nie wiem czy to przypadek czy moja interwencja.

 6. AvatarWojtekK

  Jak to ma się do zawodników, którzy (poprzez klub) wystąpili o pierwszą licencję? Czekam już ponad miesiąc i nic…

  Dane mam w porządku, system pokazuje, że mam patent, a pole „Licencja zawodnicza” ciągle puste…z tajemniczym linkiem „uzyskaj licencje”. Prawdę mówiąc boję się kliknąć żeby coś nie naruszyło ich tajemniczych procesów (bo z jednej strony wystąpiłbym przez klub a z drugiej przez net). Ktoś próbował tej opcji albo wie co trzeba robić? Czy tylko wziąć stoperan i czekać?

  1. AvatarKas

   Jestem na tym samym etapie. Kliknięcie w uzyskaj licencję nie robi nic, dostajesz tylko informację jak uzyskać licencję i link do wniosku. Optymistycznie zakładam, że po wystawieniu licencji pojawi się jej numer w systemie i będzie można już robić starty.

 7. AvatarDawid B.

  Hej Pawle czy osoby które dopiero zamierzają zdawać egzamin mają dostęp do portalu? Z posta zrozumiałem że tak ale nie jestem w stanie zalogować się używając swoich danych. Jest jakiś sposób weryfikacji danych ? Czy trzeba cierpliwie poczekać ?

 8. AvatarDziabong

  A co z osobami, które mają pozwolenie kolekcjonerskie robione drogą sportową ?
  Byłem członkiem lokalnego klubu w 2015r. Po zrobieniu patentu i pierwszej licencji potrzebnej do uzyskania pozwolenia nic więcej z żadnym klubem nie miałem wspólnego.

Dodaj komentarz