Sekcja sportowa PZSS w KS Amator

Stowarzyszenie KS Amator dysponuje licencją klubową PZSS nr LK-1195/2017 w pełnym zakresie (P,K,S).

Otwieram zapisy do sekcji sportowej KS Amator (opcja dostępna w profilu).

Sekcja ta zbiera osoby chcące wyrobić lub utrzymać licencję zawodniczą PZSS. Osoby zainteresowane wyłącznie kolekcjonerską częścią działalności nie muszą się niczym przejmować, gdyż dla nich wszystko zostaje po staremu. W dalszym ciągu jesteście dla Braterstwa najważniejsi i nadal będziemy robić wszystko, żebyście mogli wygodnie i bez przeszkód korzystać z prawa do posiadania broni palnej!

Skan licencji PZSS

Tylko dla chętnych

Do sekcji należy się ręcznie zapisać, opłacając składkę w wysokości 60 zł rocznie (czyli 50 zł jeśli ktoś jest już członkiem sekcji kolekcjonerskiej i opłacił 10 zł składki kolekcjonerskiej).
Nikt nie zostanie zapisany automatycznie lub nieświadomie. Zatem nawet jeśli jesteś już członkiem innego klubu PZSS, to nic się w Twoim życiu nie zmienia, dopóki samodzielnie nie zgłosisz chęci przystąpienia do sekcji sportowej i nie opłacisz większej składki.

Dodatki dla członków sekcji

Dla nowych członków, szykujących się do egzaminu na patent są organizowane kursy na patent (część teoretyczna i praktyczna), a także strzelania doszkalające. Dla osób z licencją zawodniczą są organizowane zawody (dostępne także dla zawodników innych klubów), wpisane do kalendarza DZSS.

Będzie też możliwość przejścia do sekcji sportowej KS Amator z innego klubu zrzeszonego w PZSS. Obecnie ma to niewielki sens ekonomiczny (choć już mamy pierwszego chętnego!), ale pod koniec roku liczę na kilka osób chcących zmienić barwy klubowe. Sam też przejdę tę drogę, przecierając ją dla innych.

Osoby mieszkające daleko

Piszą do mnie osoby z całej Polski zainteresowane członkostwem. Jak najbardziej są mile widziane. Najlepiej jest należeć do lokalnego klubu, ze strzelnicą i dobrym towarzystwem, który można regularnie odwiedzać. Czasem jednak nie ma tej opcji, lub klub jest nieprzyjemny. Wtedy można rozważyć zapis do odległego klubu, jeśli spełnia on nasze wymagania.

Sekcja sportowa Braterstwa wymaga jednej wizyty fizycznej dla nowych strzelców (na kursie na patent).
Starty w zawodach do licencji można robić w dowolnym miejscu w Polsce, w dowolnych zawodach wpisanych do kalendarza miejscowego Wojewódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego.
Każdego zachęcam do udziału w strzelectwie sportowym. Jeśli chcesz działać z nami regularnie, super. Jeśli masz już miejsce, a potrzebujesz tylko ludzkiego klubu, chętnie Ci pomogę.

Cel

Celem sekcji sportowej jest szersza popularyzacja pozwoleń na broń i ułatwianie przebycia tej drogi dla większej liczby zainteresowanych. Każdy zdrowy psychicznie, praworządny i dorosły Polak powinien mieć tani, łatwy i szybki dostęp do sportu strzeleckiego i kolekcjonerstwa broni palnej.

W najbliższym czasie będę poszerzał swoją wiedzę w zakresie formalności wymaganych przez DZSS, a także rozpocznę budowanie elementów organizacyjnych niezbędnych w prowadzeniu skutecznego klubu. Osoby zainteresowane pomocą zachęcam do przeglądania naszego forum lokalnego i globalnego.

50 thoughts on “Sekcja sportowa PZSS w KS Amator

 1. AvatarDaros

  Witam serdecznie. Jestem w Klubie Strzeleckim na południu Polski. Posiadam licencję wydaną na 2017 rok na której jest napisane że należę do tego klubu. W związku że byłem mocno zaangażowany w działalność Klubu i chcąc poprawić funkcjonowanie klubu zadałem kilka niewygodnych pytań członkom zarządu. Otrzymałem ultimatum. Albo odejdę sam bez podania przyczyny albo zrobią wszystko żeby mnie pozbawić pozwolenia na broń. Dlatego mam pytanie takie dotyczące doświadczenia o ile takie posiadacie. Jak to wyglada ze zmianą klubu w trakcie roku. Czy starty które zrobiłem reprezentując obecny klub można złożyć do utrzymania licencji w nowym klubie? Czy to się nie liczy i musiałbym zdawać egzamin na koniec roku. Czy KS Amator będzie organizował taki egzamin. Bo powiem szczerze nie stanowi dla mnie problemu i zapłacenie składki i opłaty za egzamin i przyjazd do Wrocławia. Przeczytałem co przepisy mówią na temat zmian klubowych ale nie mogę się doczytać jak to jest z utrzymaniem licencji.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   1. Klub nie może Cię pozbawić pozwolenia na broń. Mogą Ci za to utrudnić życie, więc nie warto się z bucami zadawać.
   2. Możesz przejść do nowego klubu w dowolnej chwili, jeśli się stary zgodzi. Robi się to wypełniając kartę zgłoszenia zmiany danych zawodnika: http://www.pzss.org.pl/images/stories/komisje/zmiany_barw/Karta%20zgloszenia%20zmiany%20danych%20zawodnika.pdf Zwykle największy problem z przejściem w połowie roku jest ze zgodą klubu. Skoro te łosie chcą Cię wyrzucić, to cała droga będzie bardzo prosta.
   3. Wypełniasz wniosek, idziesz do swojego starego klubu, tam Ci podbijają (żeby Ci niby dokuczyć), wysyłasz to do mnie, ja Cię przyjmuję i zgłaszam formalności dalej (już się tym nie przejmujesz). Wszystko potrwa około 2 miesiące.
   4. Procedura zmiany barw klubowych nic w Twoim życiu nie zmieni. Starty, które zrobiłeś się liczą do przedłużenia licencji. Stary klub nie może Ci zabrać licencji, ani nic. Jeśli masz już naklepane 8 osobostartów to super, jeśli nie to możesz je zrobić w dowolnych zawodach w Polsce (nie musisz do nas jeździć).
   5. Nie ma potrzeby zdawania u Ciebie egzamiu na przedłużenie licencji, bo uzyskasz to przedłużenie bez problemu.

   W skrócie: stary klub oddał Ci przysługę. W przyszłym roku zapłacisz mniej za składkę do klubu, nie jesteś też zależny od tych toksycznych ludzi. Wygryw.

   Ze swojej strony, poza możliwie szybką procedurą, zwolnię Cię ze składki sportowej w 2017 roku (skoro tamci już od Ciebie ją wzięli i nie oddadzą). Zatem cała procedura spowoduje u Ciebie jedynie korzyści finansowe i satysfakcję, że nie wspierasz toksycznego środowiska. Polecam :)

 2. AvatarMichal

  Wogole sa jakies statystyki i doswiadczenia jak policja podchodzi do osob ktore wystepuja o sportowe kolekcjonerskie i jak pozniej w przypadku utraty licencji sportowej nie zapukaja smutni panowie i powiedza albo pan strzelasz na zawodach albo pan bron oddawaj bo jak nie to …
  Pozdrawiam

 3. AvatarMichal

  Hej, jestem w WKS i u Was niedawno dostalem licencje i mialem zamiar wystartowac do lekarza no i zlozyc papiery na policje, kiedy najlepiej sie do was przepisac bo niestety 360 zl + zawody i inne pierdoly rocznie to spory pieniadz dla mnie i wolalbym obnizyc koszty i podjezewam ze u Was bedzie tez troszke luźniejsza atmosfera i bardziej kolezenska bo wiadomo mloda krew i brak nalecialosci z dawnych czasow. Jak to sprytnie zrobic zeby do Was przejsc na sportowa, no chyba ze jezeli chce wystapic o sportowa do celow kolekcjonerskich to wogole olac ten temat i chodzic na strzelnice np na hallera i kompletnie nie bawic sie w sportowa droge, odrazu podkreslam ze nie strzelam jak snajper.

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Michał, zmiana klubu ma sens finansowy dopiero od listopada. Więc spokojnie możesz teraz robić i licencję i pozwolenie w WKSie. Zawody możesz zrobić w dowolnym klubie, niezależnie do którego należysz.

   W listopadzie, jeśli będziesz chciał zmienić klub na inny, musisz złożyć wniosek o zmianę barw klubowych i uzyskać pieczątki PZSS, DZSS i nowego klubu. To nietrudne, więc miej to na uwadze zimą.

   Odnośnie pozwolenia: rób oba pozwolenia i dopuszczenie na raz. Nic teraz nie zyskasz rezygnując ze sportowego, bo już wszystkie koszty poniosłeś. W przyszłości utrzymanie sportowego będzie niedrogie, a lepiej mieć więcej papierów niż mniej. Ustawa o brni się zmieni w ciągu najbliższych 2 lat, więc nie wiadomo co będzie w przyszłości. Nie rezygnuj z uprawnień, bo mogą się przydać!

 4. AvatarRed Siedemosiem

  A czy mozna byc czlonkiem 2 klubow na raz? Bo KS GARDA choc daleko, to jednak jest „moim” klub, a sam prezes w postaci 9×19 to ikona. Z kolei KS AMATOR to pionier, z ktorym tez chce byc blisko. Dodatkowe 50PLN rocznie to zadne pieniadze :) A tylko GARDA bedzie miala robote z corocznym wysylaniem kwitow do PZSS. No i bylbym czlonkiem 2 klubow sportowych, oprocz 2 stowarzyszen kolekcjonerskich ;)

  ps. pytam nieco z przymruzeniem oka, bo przeciwskazan nie ma – ale nie wszyscy wiedza, ze mozna ‚byc’ i w 5 klubach sportowych (chyba) ;)

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   No właśnie nie można być w więcej niż jednym klubie sportowym na raz. Możesz być w wielu stowarzyszeniach kolekcjonerskich (czyli np u nas jako zwykły członek). Jeśli jesteś w KS Garda, to polecam zostać w KS Garda. Nie ma sensu zmieniać dobrego klubu na inny :)

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Licencję się wyrabia po zdaniu egzaminu na patent, wystarczy złożyć podanie. Starty nie są potrzebne do uzyskania pierwszej licencji.
   Masz już patent? Jeśli tak, to jest szansa, że należysz do innego klubu sportowego. W takim przypadku musisz przejść drogę zmiany barw klubowych.

   Jeśli nie masz patentu ani licencji, zapisz się do sekcji sportowej, przejdź kurs na patent, zdaj egzamin na patent i złóż wniosek o licencję. I tyle.

   1. Avatarheniek82

    Mam patent i (zaraz powinna przyjść licencja na 2017), jednak jest szansa, że będę chciał się przenieść do KS-AMATOR.
    Zmiana barw klubowych – już to raz przerabiałem, nie ma problemu.
    Bardziej zastanawiam się, jak to wygląda w KS-AMATOR.
    Obecnie prezes klubu dba o członków, w razie czego uzupełnia braki w papierach, informuje o brakach, terminach, jest w kontakcie z PZSS i przekazuje info klubowiczom kiedy co przyjdzie, z odpowiednim wyprzedzeniem informuje o konieczności złożenia wniosku o przedłużenie licencji, itp., itd.
    Jak wygląda składanie wniosku o w KS-AMATOR lub dbanie o interesy klubowicza?

    1. AvatarKS Amator Autor wpisu

     To zależy o jakim dbaniu mówisz. Bo nie widzę możliwości posiadania braków w papierach, jestem cały czas w kontakcie z PZSS, system automatycznie informuje o terminach, listy wysyłam, spotkania organizuję.
     Klub dopiero powstaje, więc nikt nie wie jak wygląda składanie przez nas wniosku o licencję. Mam nadzieję, że będzie OK. Jak jesteś członkiem innego klubu to i tak dopiero w listopadzie będzie sens się przenosić. Do tej pory powinny wyjść sygnały o mojej niekompetencji, jeśli się takowa pojawi.

 5. Avatar48fbf03a1

  Uwaga, Uwaga!!! Osoby mieszkające w Gdańsku, chcące wejść na drogę sportową i zrobić patent, niech dokładnie przemyślą swoją decyzję, ponieważ wygląda na to, że PZSS chyba przestał wystawiać licencje zawodnicze. Ja i chyba inni klubowicze, czekam na licencję już od października 2016 i nie mogę przez to wystąpić o pozwolenie!!!

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Powoli wystawiają te licencje. Faktem jest skandaliczna długość opóźnienia, ale podobno zator coraz mniejszy.
   Choć faktycznie, gdybyś poszedł drogą kolekcjonerską w październiku to teraz byś miał już pozwolenie. O ile byś zdał egzamin, bo bywa trudny.

   1. AvatarWilkoński

    Trudno muszę zacisnąć zęby i czekać. Będę robił 2 pozwolenia drogą sportową, do celów sportowych i kolekcjonerskich. Kolekcja to takie zabezpieczenie przed PZSS, a sport to być może zabezpieczenie przed dyrektywami eurodyktatu :)

   2. AvatarJapa72

    W czwartek (16.03-17) wydzwoniłem sie do PZSS w temacie licencji zawodniczej, miła Pani poinformowała że właśnie wystawiają złożone w dniu 20-01-2017 ……..
    Jeśli czekacie dłużej warto zainteresować sie w klubie, mój WKS posiał zdjęcie do wniosku i tak sobie leżały papiery niekompletne na biureczku….. na kupeczce….

 6. Avatarbocian_

  Świetna wiadomość! Mam patent strzelecki w trzech kategoriach, bo do końca ubiegłego roku należałem do klubu strzeleckiego, choć nigdy nie miałem licencji; pewno skorzystam z możliwości i z czasem „dorobię” do pozwolenia kolekcjonerskiego również sportowe:)

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Kwiecień – maj. Już teraz mamy kilku chłopaków w sekcji sportowej czekających na kurs, zatem na pewno zaraz trzeba będzie zorganizować. Zrobimy go tak, żeby można bylo do egzaminu podejść niedługo po kursie.

   W razie czego — warto zapisywać się już teraz, żeby jak najwcześniej na egzamin na patent pójść.

 7. AvatarA.P.

  3 kliknięcia dalej -> 1. „profilu” 2.”pod tym linkiem” 3.”tej strony”(dla nowych) , można przeczytać że „Egzamin na patent organizuje DZSS” No… prawda, ale… inne wojewódzkie zwiazki też organizują. Czy przynależność do KS Amator zobowiązuje np. naszego kolegę z Białegostoku…. no bedzie tego trochę tak tam i z powrotem… do „odbycia przeprzyjemnej podróży”?
  Pierwszy możliwy egzamin (o ile nie będzie zmian) jest dnia 24.06.2017, godz. 11:00, Gostyń (Wielkopolski ZSS) Dość wygodny dla np. Gostyniaków. Tak czy wykluczone?

  1. Avatarziko

   O ile sie nie myle nalezy podejsc do egzaminu przed komisja klubowa z kazdego rodzaju broni na ktore chemy przedluzyc licencje. Koszt to 400 za pierwszy i 200 za kazdy kolejny typ broni. Calosc oplat jest przekazywana na rzecz klubu. Gdzies tak bylo w regulaminach.

   1. Avatargeminix

    Da się zrobić taniej. Na „brązowym forum” pisali, że klub co prawda „musi” wziąć od delikwenta 400+200+200, ale z kolei może udzielić mu stypendium zawodniczego (jest coś chyba nawet w Ustawie o Sporcie – musiałbym zerknąć) np,. w wysokości 799 zł :)
    Z tym, że na taki egzamin ‚odnawiający” trzeba zaprosić „obserwatora” z PZSS a on może się „skusić” i przyjechać. Podobno baaardzo rzadko korzystają z tego przywileju :)

 8. Avatargeminix

  Paweł, szczere i naprawdę radosne gratulacje! :)
  Może za daleko wybiegam w przyszłość, ale będziesz potrzebował sędziów. Przewidujesz tu też jakieś kursy (bo miałbyś pierwszego chętnego :))?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Będą organizowane kursy na sędziego III klasy, ale raczej nie przeze mnie, tylko DZSS lub LOK.

   Musimy trochę stanąć na nogi lepiej (tzn, regularnie organizować strzelania), żeby się pojawiła jakaś kadra. Wtedy będzie wiadomo, czy jest ich za mało, czy wystarczy :)

 9. AvatarCzarek

  To ja zapytam, jak to wygląda w przypadku osoby spoza Wrocławia.
  Mam takiego delikwenta, który by chciał wstąpić na poprawną drogę. Trochę strzelał. I teraz co powinien zrobić?
  Wystarczy opłacić składkę klubową + kolekcjonerską i i wstąpienie do klubu gotowe, ale co ze szkoleniem na patent? Tylko stacjonarnie czy np teoria z użyciem internetu – taka video konferencja? Jakiś staż przewidujesz?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Kurs teoretyczny będzie przez internet (za pomocą PatentStrzelecki.eu), ale praktyka na miejscu we Wrocławiu. Zatem na jeden dzień do Wrocławia trzeba będzie przyjechać.

   Może w przyszłości uda się zrobić tak, że jak ktoś przejdzie szkolenie z części praktycznej gdzieś w sprawdzonym miejscu to nie będzie musiał jeździć do Wrocławia. Ale na początku będzie się to odbywało twarzą w twarz.

    1. AvatarKS Amator Autor wpisu

     Wymóg szkolenia wynika z regulaminu PZSS i NIE ma możliwości go ominąć. PZSS nie przewiduje dla nikogo taryfy ulgowej. Natomiast jeśli zaliczysz teorię, pokażesz pozwolenie i umiejętność obsługi broni bocznego zapłonu, to zrobimy krótszy i tańszy kurs. Kwestia do dogadania osobiście.

Dodaj komentarz