SSL, TLS, HTTPS — u nas wszystko działa!

Prywatność w sieci to nie jest dowcip. Dane osobowe są cenne i trzeba je chronić, co podkreślałem we wpisie jakiś czas temu.
Dziś postawiliśmy kolejny krok na drodze lepszej ochrony użytkowników Braterstwa. Od dziś każde Twoje działanie na naszej stronie jest szyfrowane i chronione przed podsłuchem poprzez technologię TLS (SSL).

Skieruj wzrok na pasek adresu swojej przeglądarki. Widzisz tam zieloną kłódkę? No pewnie, to jest właśnie to! Hurra!

Dzięki temu możesz spokojnie wpisywać swoje dane osobowe, czytać z wypiekami na twarzy zajmujące posty lub brać udział w intrygujących dyskusjach na forum, korzystając z dowolnego połączenia z internetem, nawet WIFI złośliwego sąsiada.


Działania zabezpieczające o nazwie „Braterstwo w XXI wieku” są częścią kampanii wyborczej na Przedstawiciela Stowarzyszenia 2016-2018 i jest w całości finansowana ze środków KW „obecny przedstawiciel” :)

6 myśli nt. „SSL, TLS, HTTPS — u nas wszystko działa!

 1. Avatarlou

  mi na telefonie (android/chrome) wyskoczył alert o braku prywatności (tekst typu: hakerzy mogą wykraść twoje zdjecia, hasła, świadectwo szczepień i numer buta).
  po zmuszeniu przeglądarki do otworzenia stronki mimo alertu mam w pasku adresu czerwoną kłódkę z przekreślonym https.

  nie żeby mi to jakoś przeszkadzało ale daję info ;)

  Odpowiedz
   1. Avatarlou

    chrome na andku nadal gryzie mi się z certyfikatem (testowane 2 różne samsungach). czyściłem podręcznną – nie pomaga. z kolei, na firefoxie ok.

    Odpowiedz
 2. Avatarlewan

  Lou, proponuje a nawet szczerze doradzam update adndroida. Certyfikat na tej stronie nie wspiera już SNI, a co za tym idzie na andku poniżej 4.0.4 i domyślnej przeglądarce (chrome nią jest) będziesz miał zawsze błąd. To samo IE poniżej 8.0. Swoją drogą Diffie-Hellman nie jest już najlepszym rozwiązaniem wymiany kluczy i poleciłbym to akurat zmienić w konfiguracji TLS. Oprócz tego wzorowe wdrozenie szyfrowania:-)
  Gratki!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *