Strzelanie bez uprawnień, 03.12.2017

W najbliższą niedzielę, 03 grudnia 2017 na strzelnicy Stadionu Olimpijskiego będzie otwarte spotkanie strzeleckie dla wszystkich chętnych. Nie potrzebujesz żadnych uprawnień, nie musisz należeć do Braterstwa!
Będzie można postrzelać z naszej broni, pod bezpośrednią opieką instruktorów. Płacisz tylko za amunicję, zatem jest znacznie taniej niż na typowej strzelnicy.

Jednocześnie dla członków Braterstwa z własną bronią tego dnia jest organizowany bezpłatny trening.

Miejsce: strzelnica Stadionu Olimpijskiego, ul. Paderewskiego 35, Wrocław. mapa Google
Czas: 03.12.2017, godziny 9.00 – 14:30
Wskazówki: pod strzelnicą jest wygodny parking. Wjazd na stadion kosztuje 3 zł, niezależnie od długości pobytu. Warto się ciepło ubrać. Organizator zapewnia broń, amunicję, instruktorów, tarcze, zatyczki do uszu, gorącą herbatę i kawę. Będzie można porozmawiać o pozwoleniach na broń i postrzelać z wielu modeli.

Strzelanie odbędzie się na osi 25m/B zgodnie z tym planem obiektu.

Każdy chętny będzie mógł wykupić dowolną ilość biletów, kosztujących 10 zł. Jeden bilet pozwala strzelić do wyboru:
— 10 strzałów z pistoletu 9mm (np Glock, czy HK)
— 6 strzałów z pistoletu .45 ACP (HK)
— 20 strzałów z pistoletu lub rewolweru bocznego zapłonu (można podzielić na dwie osoby, 20 nabojów to sporo)
— 10 strzałów amunicją śrutową lub 4 strzały amunicją kulową (breneką) ze strzelby powtarzalnej (pompki) lub samopowtarzalnej
— 10 strzałów z karabinu centralnego zapłonu (zawsze popularny kałasznikow!)
— 3 strzały ze sztucera 8x57JS
Na miejscu będzie zapewne więcej broni.

Dodatkowe inforamacje
— Musisz mieć odliczone 10 zł. Nie będziemy mieli zbyt dużej możliwości rozmienienia pieniędzy.
— Z powodu przewidywanej dużej ilości osób i względów bezpieczeństwa nie będzie możliwości zrobienia sobie zdjęcia z bronią na stanowisku :(
— Niemałą część członków Braterstwa tworzą Policjanci; osoby w bluzach z hasłem „JP”, itp nie będą wpuszczane na obiekt.

Prowadzący strzelanie na miejscu wszystko wytłumaczą i pokażą. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia z bronią palną, ani żadnych uprawnień. Każdy jest mile widziany. Dzieciaki poniżej 13 r.ż. mogą być zbyt lekkie na odrzut niektórych egzemplarzy broni, więc dla nich oferta będzie ograniczona.
Na miejscu każda osoba będzie zobowiązana się wylegitymować i wpisać do książki strzelań. W przypadku podejrzeń nietrzeźwości, celowego łamania zasad bezpieczeństwa lub nieprzestrzegania poleceń prowadzącego osoby niepożądane będą usuwane z obiektu.

Więcej informacji na temat darmowego treningu (na innych częściach obiektu) dla członków KS Amator w wątku na forum lokalnym.

17 thoughts on “Strzelanie bez uprawnień, 03.12.2017

 1. Avataryodas

  No i o to chodzi. Jeśli ktoś kto nigdy na strzelnicy nie był a po wyjściu mówi że było fajnie i że broń wcale nie jest taka straszna jak ją malują niektóre media to chyba o to właśnie chodzi? Samo zainteresowanie ze strony tych osób jest już sukcesem. W moim otoczeniu 90% to ludzie którzy broni się boją nie chcą nawet słyszeć na ten temat mówią „Dać jeszcze i….m (w domyśle nam Polakom) broń do ręki to nas powystrzelają). Im więcej więc tych którzy przestąpią próg strzelnicy tym lepiej. Sprawy techniczne to już inna bajka. Wierzę jednak że Paweł z pomocą wolontariuszy sobie z tym poradzi, zdolny facet.

 2. Avatarbruce

  Akcja bajka. Dłuuuugo by szukać miejsca gdzie można za takie pieniądze postrzelać i fajnie spędzić czas. Co prawda trzeba było swoje odstać w kolejce ale można było sobie umilić czas rozmawiając o strzelectwie z innymi „kolejkowiczami”. Chłopaki prowadzący strzelanie też IN PLUS, profesjonalizm, bezpieczeństwo ale bez przysłowiowego „kija w d**ie” więc wszystko się odbywało w BARDZO przyjaznej atmosferze :D zabrałęm kumpla który pierwszy raz miał w rękach broń palną i bardzo mu się podobało :D Paweł, szacunek.

 3. Avataryodas

  Nie ma co się dziwić w końcu za taką cenę nie postrzela się nigdzie! Myślę że impreza powinna być tylko dla ludzi bez uprawnień. Wielu się pewnie ze mną nie zgodzi ale ci z uprawnieniami mogą strzelać na zawodach w ten sposób nie blokuje się miejsca tym którzy z bronią zetknęli się po raz pierwszy. Jak by tak jeszcze reklama na rynku we Wrocławiu tak tydzień przed.

   1. Avatargregmoto

    Chętnie pomogę!Przyda się tu mniej „biznesowe” podejście do strzelectwa.Praktycznie gdziekolwiek się nie pojawię to mam wrażenie że ktoś chce mnie „ogolić”. Jakby coś trzeba było załatwić to daj znać, w miarę możliwości pomogę.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz