Tańsza i szybsza ponowna wysyłka zaświadczenia

Ostatnimi czasy obserwuję wysyp próśb o ponowną wysyłkę zaświadczenia potwierdzającego członkostwo w naszym stowarzyszeniu. Wprowadzamy usprawnienia: będzie szybciej, łatwiej i (to nasze ulubione słowo) taniej.

Pracy dokłada WPA, które zbiorowo zaczęło uznawać, że dokumenty wydane np 14 grudnia 2017 roku w dniu 01 stycznia 2018 roku są już nieaktualne. Wszak kalendarz nowy, a więc i wszystko się mogło zmieni. Zatem pracownicy WPA kierują do dziesiątek osób, których postępowanie o wydanie pozwolenia na broń wpadło w przełom roku, żądania uzyskania ponownego zaświadczenia o członkostwie. Nie ma ku temu żadnej prawnej przyczyny, a i ciężko przyjąć argument, że dokument wydany w grudniu nie wytrzyma nawet 30 dni ważności, ale „szef tak kazał”, jak to zwykle w tych sprawach bywa.

W Braterstwie wiemy jak bardzo istotne jest potwierdzenie faktu członkostwa w elitarnym gronie kolekcjonerów broni palnej. Zaświadczamy więc od początku, a teraz chcemy to jeszcze usprawnić.

Od dzisiaj:
— pierwsze zaświadczenie dla każdej osoby jest darmowe
— każde kolejne kosztuje 10 zł
— można żądać nowych zaświadczeń przez profil

Celem zmian jest przyspieszenie wysyłki zaświadczeń, obniżenie kosztu i ułatwienie procedury administracyjnej. Zaświadczenia wysyłamy poleconym, priorytetem, aby docierały do członków jak najszybciej.
Stowarzyszenie nie „zarabia” na wystawianiu zaświadczeń. To byłoby nieetyczne i nie zgadzamy się na to.

Przedstawiam jednocześnie oficjalne stanowisko Zarządu KS Amator odnośnie ważności zaświadczeń:

Stowarzyszenie KS Amator przekazuje do WPA Wrocław, pod które rejonowo podlegamy, listy osób usuniętych ze stowarzyszenia. Pozostałe WPA zapraszam do kontaktu z WPA Wrocław, aby uzyskać pełną listę osób skreślonych.

Pozostałe osoby, które dołączyły do KS Amator, a w szczególności te, które przedstawiały podpisane przez Prezesa Zarządu zaświadczenie o członkostwie, pozostają pełnoprawnymi członkami, a ich członkostwo jest aktywne i aktualne także w nowym roku i latach kolejnych. Członkostwo takiej osoby nie ma ustalonej daty ważności i będzie aktualne aż do skreślenia z listy członków.
Zgodnie ze Statutem KS Amator, jedyną możliwością utraty członkostwa jest decyzja Zarządu i w przypadku usunięcia kogoś z listy członków stowarzyszenia Zarząd poinformuje pisemnie WPA Wrocław o tym fakcie.

Zarząd KS Amator apeluje o niedokładanie stowarzyszeniom całkowicie zbędnej pracy, jaką jest powtarzanie zaświadczeń po kilku tygodniach. Nasz zaświadczenia są aktualne bezterminowo, do odwołania. Informacje o ewentualnym anulowaniu ważności członkostwa (a zatem i zaświadczenia) są na bieżąco wysyłane do WPA Wrocław.

11 thoughts on “Tańsza i szybsza ponowna wysyłka zaświadczenia

 1. AvatarMechu

  WPA Szczecin zazyczylo sobie potwierdzenia czlonkostwa przy okazji wniosku o zniesienie podzialu w kolekcji…
  Zaswiadczenie dotarlo na drugi dzien od wysylki z Wroclawia! SZOK (pozytywny) :) Dziekuje Prezesie.

  1. AvatarLestat

   Myślę że w takie informacje powinny znaleźć się bezpośrednio w zaświadczeniu.
   Wystarczyłoby jedna z dwóch informacji:
   – zaświadczenie ważne do …………
   lub
   – świadczenie ważne bezterminowo

 2. AvatarRon_Lopez

  Byłem kilka dni temu w WPA Wrocław. Rozmawiałem m.in. o zmianie klubu i kwestii zaświadczenia. Usłyszałem, że byłoby dobrze, gdyby na takim oświadczeniu była również informacja, że złożyłem do klubu wniosek o przedłużenie licencji na kolejny rok.
  Z tego co zrozumiałem chodzi o audyty wewnętrzne w kwestii pozwoleń – w ich trakcie jest sprawdzane ich czy osoby posiadające broń nadal należą do klubów/stowarzyszeń (aktualne zaświadczenie z klubu) a sportowcy aktualną licencję (tempo w PZSS).
  Było bardzo miło, konkretnie i życzliwie. Pracownicy WPA też są w „łańcuszku pokarmowym” swojej firmy. Dla audytora jest czarne/białe – dla niego potwierdzeniem przynależności czy posiadania licencji jest papier – aktualny lub nie.
  Rozwiązaniem tego problemu byłby dostęp dla Policji do bazy PZSS i skończyłaby się ta cała kwitologia.

 3. Avatarbakoon

  Doprecyzowując, jako polityk również musiałem przejść całą procedurę zdobycia pozwolenia włączając w to zaświadczenie o niekaralności, badania i osławione zaświadczenie z tłustą pieczęcią. Historia pamięta jednak polityków, którym „było ciężko” przejść całą procedurę więc wybrali drogę na skróty :)

Dodaj komentarz