Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Strzelnica Braterstwa w Żmigrodzie

Strzelnica Braterstwa w Żmigrodzie
Avatar
26.04.2023 15:32
+9
Po dwóch latach działań przeplatanych czekaniem otwieramy naszą strzelnicę w Żmigrodzie! 

Strzelnica jest na działce 207/2, obręb Kanclerzowice, 1km na wschód od Żmigrodu. Tutaj: https://goo.gl/maps/t634GCiDzP2eNo6t5

1.2ha powierzchni, trzy osie: 100m, 50/25m i 25m, parking na około 40 samochodów, dojazd asfaltowy do samego obiektu. Stanowiska strzeleckie pod stalową wiatą, przedpole chronione liniami przechwytywaczy ze stali i zbrojonej gumy. Wały boczne 3m, kulochwyty 4.5m wysokości.

Obiekt wciąż powstaje. Mamy wszystkie odbiory, mamy prawomocnie zaakceptowany regulamin, jest bezpiecznie, ale wciąż przed nami sporo pracy i przez najbliższe kilka tygodni/miesięcy możliwości będą lekko ograniczone. Ale to nic, nastrzelamy się w tym sezonie do przesady.

Chciałbym złożyć kilka podziękowań:

Dziękujemy za współpracę i życzliwość Gminie Żmigród, reprezentowanej przez p. Burmistrza Roberta Lewandowskiego. Po kilku produktywnych rozmowach, Gmina sama wskazała bardzo dobrą lokalizację: dalej od domów, dobre wymiary, asfaltowy dojazd. Rada Miejska przegłosowała sprzedaż działki na naszą rzecz z bonifikatą 90%, dzięki czemu teren kosztował zaledwie kilkanaście tysięcy złotych. Cala reszta (i sporo więcej) została od razu zainwestowana w prace na działce.

W toku budowy Gmina wykazała się zrozumieniem, pomocą i sporą dozą cierpliwości, gdy rzeźbiliśmy w terenie. Uzyskaliśmy pomoc formalną, sprawną komunikację i całkowity brak barier. Ze strony samorządu, warunkiem naszej dobrej współpracy było przygotowanie obiektu niekomercyjnego, szeroko otwartego dla mieszkańców Żmigrodu i okolic, który będzie pozytywnie się odznaczał w okolicy. Dołożymy starań, żeby nie zawieść oczekiwań. Gmina, sprzedając działkę z bonifikatą, zagwarantowała sobie prawo 10-letniej weryfikacji sposobu jej wykorzystania. W efekcie powstaje niekomercyjna strzelnica, na którą Gmina nie musiała wydatkować żadnych pieniędzy ze swojego budżetu, ani organizować zarządcy, mieszkańcy uzyskują dostęp do szerokiego spektrum zajęć, a stowarzyszenie ma własne miejsce, gdzie możemy działać zgodnie z celami statutowymi. Win-win-win!

Stowarzyszenie KS Amator chciałoby złożyć oficjalne podziękowania dla Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego prowadzonego przez Pana Andrzeja Kijowskiego, oraz Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego prowadzonego przez Pana Roberta Pietrucha. Obie instytucje zdecydowanie pozytywnie wpłynęły na możliwości, zarówno finansowe jak i organizacyjne KS Amator odnośnie inwestycji.
Współpraca z PZSS dodaje nam skrzydeł, które samodzielnie, w tak krótkim czasie byłyby niemożliwe do wypracowania. Wsparcie instytucjonalne i komfortowe ramy prawne oferowane przez PZSS są dla nas dużym ułatwieniem.
Dobry kontakt z DZSS daje tysiącom naszych licencjonowanych zawodników szybkie procedowanie dokumentów, pozwala nam organizować niemal 400 edycji zawodów rocznie w 5 województwach i eliminuje bariery, istniejące w innych regionach.
Za kadencji poprzedniego Prezesa PZSS otworzyliśmy oś 25m, za obecnego obiekt 4 razy większy. Tak działa pokojowe przekazanie władzy w demokracji. Az strach pomyśleć co by się wydarzyło, jakby w PZSS znowu była jakaś roszada, musielibyśmy szukać poligonu!

Podziękowania dla kolegi @mali, czyli Krzyśka, który wykonał dużo pracy przygotowawczej, aby współpraca z gminą dobrze się rozpoczęła, prowadził piknik strzelecki w Wołowie w 2020 roku, zajęcia dla młodzieży, rozmowy, spotkania i lobbying. Intensywnie pomagał także w pracach budowlanych, oszczędzając organizacji niejednokrotnie znaczne pieniądze sprytem i znajomościami wśród okolicznych wykonawców. Obecnie wkłada wysiłek i serce w ogarnięcie strzelnicy, aby od maja była gotowa. Nic dziwnego, że w cuglach wygrał niedawny konkurs na obsługę strzelnicy. To jego (lub jego ludzi) spotkanie na zajęciach w Żmigrodzie!

Dzięki dla naszego Głównego Inżyniera, czyli @anteq (Darka), znowu zaprojektował nam przechwytywacze, wiaty i służył licznymi radami poprawiając moje błędy. Mamy porządne wyposażenie, bo ktoś z pojęciem chwilę nad tym pomyślał. Jak coś wygląda słabo, to zapewne dlatego że nie udało mu się mnie przekonać do lepszych decyzji, sorry.

Dziękujemy projektantom (Archicon), bez których pomocy ciężko by było przejść wszystkie skomplikowane procedury budowlane.
Dziękujemy firmom, które pomagały w budowie obiektu. W sumie faktury są zapłacone, więc nie będę się przesadnie produkował, wymiana była ekwiwalentna.
Ale szczególne podziękowania dla firmy Drzewicz z mazowieckiego, wiodącego wytwórcy suszarń do ziarna, prowadzonej przez Piotrka, jednego z naszych członków. Firma Drzewicz jak i poprzednim razem wyszła przed szereg, zaproponowała bardzo korzystne warunki, jeździliśmy ich wózkami widłowymi, wynajmowaliśmy na ich ryzyko maszyny budowlane (ponoć jeden głupek wjechał do rowu nową maszyną za 400 tys zł), paliliśmy rzeczy ich laserem, gięliśmy giętarkami, korzystaliśmy z kontaktów w cynkowniach, składach, hurtowniach itp. Blachy na przechwytach są w ich autorskim kolorze "Drzewicz white", można zerknąć od tyłu.
Kupcie od nich jakąś suszarnię czasem, żeby nie było że nic z tego nie mają. Najmniejsze modele nie przekraczają 6 metrów, na płasko wejdzie do większości mieszkań.

Dziękujemy członkom za sfinansowanie zabawy. Staraliśmy się trochę oszczędzać – nie zawsze się udawało, stal dochodziła do 14 zł / kg – ale i tak zeszły setki tysięcy złotych. Na szczęście mamy morze aktywnych członków, którzy chętnie wspierają nasze inicjatywy. Zwłaszcza te tajne, o których dowiadują się dopiero w dniu uruchomienia, jak dzisiaj. Jakby co, to w Żmigrodzie zainwestowaliśmy kwotę wystarczająca na Porsche Cayenne; moglibyśmy nim jeździć na zmianę, ale nie: zamiast tego będziemy strzelać tysiącami osób rocznie na niezłym obiekcie.

Dziękujemy zwłaszcza darczyńcom 1%PIT. Te pieniądze bardzo pomagają nam osiągać co roku rosnącą nadwyżkę budżetową, która będzie szła na rozbudowę wspólnych możliwości.

Nasza strzelnica dopiero rozpoczyna swoje funkcjonowanie. To jest nasz własny obiekt, żadnej dzierżawy. Wszystko na terenie należy do Braterstwa i planujemy z tego korzystać w naszym duchu. W założeniu to będzie obiekt społeczny, lepszy niż wszystko dookoła. Bezkonkurencyjny cenowo, z rozsądnymi zajęciami i wieloma wydarzeniami jak treningi, szkolenia, zawody, pikniki. Chcemy wrosnąć w tkankę Żmigrodu, pomóc ze szkoleniem młodzieży, pokazać tysiącom lokalnych Polaków jak fajnie się strzela. Planujemy dać każdemu strzelcowi w promieniu rozsądnego dystansu większe możliwości i ułatwić realizację pasji strzeleckiej. Chcemy dać kolegom z branży impuls do poprawy swojej oferty i podnoszenia jakości. Jestem pewien, że będzie tylko lepiej.

Z góry przepraszam za wszelkie początkowe niedociągnięcia obiektu, zarówno od strony technicznej (ale strzelnica jest i pozostanie 100% bezpieczna, to najważniejsze), jak i organizacyjnej. Chcemy żeby było fajnie, być może zajmie to nieco więcej czasu, więc proszę wykazać się zrozumieniem.

PS. Przepraszam, jeśli o kimś/czymś zapomniałem. Tak długo się z tym grzebaliśmy, że miałem chwilę zawahania czy zrobimy i nie przygotowałem wcześniej ogłoszenia. Powyższy komunikat powstał w kilkadziesiąt minut, będę uzupełniał braki.

Widok z góry:
https://www.youtube.com/watch?v=JvHHMTe9bAA
https://www.youtube.com/watch?v=eTieAw2ph0c
https://www.youtube.com/watch?v=0MUmfTpYblw


TForum >> Ogłoszenia >> Strzelnica Braterstwa w Żmigrodzie

^^