Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogólne >> WPA Katowice - pozwolenie do 3 celów + dopuszczenie - pytanie

WPA Katowice - pozwolenie do 3 celów + dopuszczenie - pytanie
Avatar
29.05.2019 23:35

Dzień dobry,

 

w niedalekiej przyszłości chcę złożyć wniosek do WPA w Katowicach o pozwolenie na broń i w związku z tym mam parę pytań, gdyż ,,kto pyta nie błądzi" ;-)

 

Otóż chciałbym starać się o wydanie pozwolenia do 3 celów

- Sportowy

- Łowiecki

- Kolekcjonerski w zakresie broni sportowej i do celów łowieckich

oraz

- dopuszczenia do posiadania broni odpowiadającej celom sportowemu i łowieckiemu

Mam w ręku następujące dokumenty:

- ważne orzeczenie lekarskie - 1 sztuka

- ważne orzeczenie psychologiczne - 1 sztuka

- Zaświadczenie o przynależności do PZŁ - 1 sztuka

- Patent strzelecki PKS - orzeczenie i plastikową kartę

- Licencję zawodniczą na 2019 - wydruk PDF z systemu i plastikową kartę

* Zaświadczenia o członkostwie w Klubie macierzystym i w sekcji Kolekcjonerskiej KS Amator będę załatwiał na końcu, by były w miarę świeże na dzień wysyłki do WPA.

Sprawa wygląda tak, że wiem, iż Katowice wymagają ,,oryginałów" licencji i patentu. Napisałem więc w tej sprawie maila do PZSS, prosząc jednocześnie o przesłanie orzeczeń z aktualnym adresem zamieszkania (zmieniłem adres od czasu uzyskania patentu - w systemie jest aktualny). Otrzymałem informację zwrotną, że owszem mogę dostać takie podpisane orzeczenia ale wymagany jest potwierdzony w klubie wniosek o zmianę danych w systemie i opłata 100 PLN

Pytanie 1.: Jakie Państwo macie doświadczenia z PZSS jak chodzi o ,,kooperację" i przesłanie podpisanych orzeczeń? Szybko to ogarniają, czy raczej olewają sprawy i nie wysyłają kwitów??

Pytanie 2.: Czy w przypadku starania się o dopuszczenie ze zwolnieniem z egzaminu jest możliwe uzyskanie wpisów A G H I J L w Katowicach bez większych problemów czy raczej czepiają się tej litery G i lepiej o to nie występować. Jaka jest obecnie praktyka??

Pytanie 3. : Chciałbym wystąpić 1 zbiorczym pismem o wydanie 3 pozwoleń + dopuszczenia. To są teoretycznie 4 odrębne postępowania. Ma ktoś z Państwa doświadczenia jak w Katowicach na to patrzą. Przyjmą coś takiego, czy trzeba 4 wnioski osobne pisać?? 

Pytanie 4.: Jak wygląda kwestia załączników do wniosku - chodzi głównie o orzeczenia lekarskie i psychologiczne. Zwyczajnie dostałem tylko jeden komplet (dwie kartki A4) i nie wiem, czy powinienem robić notarialnie poświadczone kopie dla wszystkich wnioskowanych pozwoleń, czy wystarczy jak wyślę 1 komplet na 4 postępowania?? 

Pytanie 5: Sprawę wniosku chciałbym załatwić korespondencyjnie i tutaj moje pytanie, czy powinienem notarialnie poświadczyć ksera dokumentów załączanych do wniosku np. ksero dowodu. Ewentualnie czy ksero plastikowej karty patentu i licencji poświadczone notarialnie za zgodność z oryginałem byłoby uznane w WPA czy raczej czekać na dokumenty z PZSS i słać oryginały

Pytanie 6.: Opłaty. Czy wystarczy jeśli zrobię 1 przelew na kwotę 736 PLN (3 pozwolenia i dopuszczenie) i to załączę do wniosku, czy może powinienem zrobić 4 osobne przelewy. Jakie doświadczenia macie Państwo w Katowicach w tej sprawie?

Pytanie 7.: Jakie są obecnie (rok 2019) realia i praktyka w WPA w Katowicach - na ile sztuk raczej dają bez problemu? Chcę od razu wystąpić o ilość taką aby w WPA nie robili zbytnio z tym problemu - sam myślałem:

- 5 na sport

- 5 na łowieckie

- 10 na kolekcje

Czy taka ilość jest realna do uzyskania, czy raczej pisać o mniej sztuk za pierwszym razem  - w tym roku nie mam jeszcze startów. Wszystko co mam jest z 2018 roku.

Ogólnie jaki jest obecnie średni czas ,,przetwarzania" wniosku w Katowicach - zakładając oczywiście, że wszystko byłoby OK i np. nie odwołaliby się od moich badać.

 

Za wszelkie tipy i rady, relacje odnośnie procedur w katowicach będę bardzo zobowiązany :-) 

 

Pozdawiam

Grzesiek K.


TForum >> Ogólne >> WPA Katowice - pozwolenie do 3 celów + dopuszczenie - pytanie

^^