Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogólne >> Przechowywanie broni rozładowaniej

Przechowywanie broni rozładowaniej
Avatar
18.09.2023 05:52
(nowe)
Ostatnio zainteresował mnie pewien artykuł o tym, jak ukryć szafę na broń. Przyznam szczerze, że już po przeczytaniu pierwszych kilku zdań zacząłem się zastanawiać nad wiarygodnością powyższego tekstu.

Padło tam stwierdzenie, że „Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem broń podczas przechowywania musi być rozładowana — magazynek musi leżeć osobno. Co więcej, amunicja nie może się w nim znajdować — do tego celu przeznaczone są osobne pojemniki uniemożliwiające przypadkowe zbicie spłonki naboju.”.

Według mojej obecnie posiadanej wiedzy powyższy przepis stosuje się, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem zwanym „magazynem broni”, więc między innymi mowa o sytuacji, gdy w swojej kolekcji mamy powyżej 50 egzemplarzy broni. Poniżej tej liczby wystarczy urządzenie o klasie przynajmniej S1 i owe wymagania już sejfu nie dotyczą.

Czy jednak przepisy w ostatnim czasie się zmieniły i pora odświeżyć swoją wiedzę? A może po prostu redaktor był ignorantem i przed opublikowaniem tekstu nie sprawdził dokładnie informacji, które posiadał?

Zachęcam do konstruktywnej rozmowy i przemyśleń na ten temat.


TForum >> Ogólne >> Przechowywanie broni rozładowaniej

^^