Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> WPA >> WPA Gdańsk

WPA Gdańsk
Avatar
08.07.2019 18:11
Witam ,na początku chciałbym podziękować za liczne wpisy na forum które pomogły mi zebrać potrzebne dokumenty wymagane w WPA do pozwolenia do celów kolekcjonerskich. Jak juz wyczytałem na forum po różnych WPA można się spodziewać różnych reakcji. Zacząłem od zbierania potrzebnych dokumentów zeszło mi to trochę,najdłużej czekałem na zaświadczenie o użytkowaniu i posługiwaniu się bronią która posiadamy w jednostce oraz o posiadanym przeszkoleniu na nią.Z kadr uzyskałem zaświadczenie o zatrudnieniu i ze jestem w służbie czynnej oraz zaswiadczenie że nie jestem w karze dyscyplinarnej( tak na wszelki wypadek) oprócz tego otrzymałem zaświadczenie że na czas wykonywania zadań służbowych jestem wyposażony w broń służbową:
9mm pistolet P99 Walther
9mm pistolet maszynowy wz. 06
strzelbe powtarzalną kal. 12
w zależności od potrzeb. 
Oprócz tego zaświadczenie o przynależności do KS Amator wraz ze statutem , do tego ksero dowodu oraz dwa zdjęcia no i najważniejsze Wniosek do Komendanta. Wszystko było ok nawet po tygodniu był u mnie dzielnicowy a dziś otrzymałem pismo z WPA w którym stwierdzają:
" W zwiazku ze złożonym wnioskiem z dnia 24.06.2019r w sprawie wydania pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich na podstawie art,50 ustawy z dnia 14.06.1960 r. -Kodeks postępowania administracyjnego wzywam do przedłożenia orzeczeń-lekarskiego i psychologicznego, wydanych przez upoważnionych-lekarza i psychologa , stwierdzając że nie należy Pan do osób wymienionych w art. 15 ust, 1 pkt 2-4 ustawy z dnia 21.05.1999 r. o broni i amunicji oraz potwierdzające , że może dysponować bronią.

Jednocześnie informuję , iż zgodnie z art.15 ust. 6 ustawy o broni i amunicji obowiązek przedstawienia w/w orzeczeń nie dotyczy m.in. funkcjonariuszy Służby Więziennej , jeżeli na podstawie odrębnych przepisów posiadaja przydzieloną im broń służbową.

Z załączonej do wniosku dokumentacji tj. zaświadczenia z dnia 24.06.2019 r. wystawionego przez Zakład Karny w ........
nie wynika , aby strona miała przydzielaną broń służbową , konkretnego rodzaju i modelu, a jedynie stwierdzono, że funkcjonariusz podczas wykonywania czynności ochronnych ,a przydzielaną broń służbową w zależności od potrzeb, co nie jest jednoznaczne z przydzieleniem broni służbowej.""""

Na uzupełnienie mojego wniosku mam 14 dni a jak nie to będzie odmowa .
Ostatnio czytałem wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczącego f-sza SOK w którym było stwierdzone że jesli nawet na chwile jest pobierana broń służbowa to można to traktować jako broń służbową w rozumieniu Art. 15 ustawy o broni i amunicji.

Co mam teraz zrobić ???? bo to trochę chora sytuacja , nie mam w pracy żadnych ograniczeń w orzeczeniu lekarskim króre dostałem na 2 lata, mogę pełnić służbę z bronią a jak ktoś jest z branży to wie że w SW nie mamy przydzielone swojej broni no może grupy konwojowe, ale to rzadkość. Nie chodzi mi tu o pieniądze bo mogę zrobić te badania ale chodzi mi tu o zasadę, żeby koledzy wiedzieli czy mają robić te badania do wniosku do WPA czy nie, na pewno na forum jest ktoś kto mi podpowie co zrobić. Pozdrawiam


TForum >> WPA >> WPA Gdańsk

^^