Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Ogólnopolski program budowy strzelnic

Ogólnopolski program budowy strzelnic
Avatar
08.01.2024 13:59
+8
Braterstwo startuje z programem "Strzelnica w Gminie", ogólnopolskim programem mającym przyspieszyć tworzenie nowych obiektów strzeleckich we współpracy z samorządem lokalnym. 

W Polsce jest za mało strzelnic. Za mało dla wojska, dla policji, dla sportowców i dla zwykłych Polaków. Liczba strzelnic jest niewspółmierna do zapotrzebowania. W miejscach, gdzie strzelnice istnieją, bywają zbyt drogie, mało dostępne dla otoczenia lub ciągle zajęte. To obiektywny problem, rozumiany przez większość strzelców.
Chcemy wesprzeć środowisko strzeleckie w adresowaniu braków. Stowarzyszenie KS Amator jako zarządca czterech strzelnic, posiada wiedzę i doświadczenie z projektowaniem, budową, obsługą i organizacją pracy strzelnic. Planujemy lepiej wykorzystać nasze atuty.

Stworzyliśmy program "Strzelnica w Gminie", autorski program Braterstwa. We współpracy z samorządem możemy wytypować najlepsze miejsce, dobrać optymalny projekt, a następnie Stowarzyszenie KS Amator sfinansuje, wybuduje i poprowadzi nową strzelnicę.
To unikalny program w skali kraju, w naszej ocenie bezkonkurencyjny. Wystarczy, że gmina zapewni odpowiednią działkę, a całą resztę zrobi największe w Polsce stowarzyszenie strzeleckie, dysponujące statusem Organizacji Pożytku Publicznego. Niemal cały trud, koszty i ryzyko po naszej stronie.
Program jest na poważnie: dysponujemy przygotowanymi środkami finansowymi w kwocie 7 milionów złotych.

Szczegóły, przykłady i zachęty dla gmin w folderze. Ze swojej strony wysłaliśmy dzisiaj pierwsze 101 listów poleconych z dokumentami do pierwszych wytypowanych przez nas Gmin. Liczymy, że w 2024 roku ruszymy z budową dodatkowych obiektów strzeleckich.
Z racji logistyki i możliwości wykonania będziemy przeprowadzali selekcję potencjalnych lokalizacji, wybierając do realizacji najciekawsze propozycje zgodnie z silami stowarzyszenia. Zwracam się z prośbą o nieoczekiwanie cudów: nie jesteśmy w stanie objąć całego kraju siecią strzelnic, przynajmniej w tym roku :)

Ładny folder to nowość, ale w dokładnie tym stylu powstała strzelnica w Żmigrodzie. Ten sukces chcemy teraz skopiować 10 razy.

Dodatkowy wątek na forum: https://braterstwo.eu/tforum/t/1276917#amv


TForum >> Ogłoszenia >> Ogólnopolski program budowy strzelnic

^^