Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> WPA >> WPA Rzeszów

Wpis 'WPA Rzeszów'
Avatar
15.12.2019 12:28

W związku że brak takiego tematu a wpisy kolegów dot. WPA Rzeszów są w różnych tematach to proponuje by wpisywać tu swoje doświadczenia z naszym WPA.

Moja przygoda z WPA Rzeszów.

Przygotowanie wniosku o pozwolenia: Najlepiej wniosek o 2 pozwolenia i dopuszczenie przygotować na osobnych formularzach lub przygotować dodatkowe dwie kopie formularza i pozostałych papierów. Wnioski rozdzielane są na pokoje i każda sprawą zajmuje się ktoś inny. Miły Pan nie miał kolejki więc zrobił mi ksero moich papierów gdyż przygotowałem wszystko w jednym egzemplarzu. Jest to raczej rzadkością , mój kolega jechał gdzieś kserować.

Dopuszczenie: We wniosku Braterstwa są literki A, H, I, J, K . Miły Pan zapytał czemu nie chce G po potwierdzeniu, że mam cały patent i że skoro dają to chcę, pozwolił mi dopisać G tak że "trzeba" wnioskować również na G.

Nie chcą zdjęć, książeczkę przygotowują dopiero podczas rejestracji pierwszej sztuki.

Doradził mi bym nie składał od razu wniosku o zaświadczenia, gdyż będzie musiał mi odpowiedzieć negatywnie bo mają na to tydzień a na pozwolenie miesiąc. Na wniosku - wzorze z Braterstwa trzeba dopisać serie i numer dowodu oraz przez kogo wydany i w jakim dniu, by był pełny.

WPA jest na terenie "Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Rzeszowie" w Zaczerniu ;) więc wchodzimy jak do garnizonu nie jak do urzędu. Na bramie potrzebny jest dowód osobisty, dostajemy przepustkę i podążamy za wskazówkami policjanta z dyżurki do budynku D. Jak mnie miło poinformował już po powrocie, to mają taką procedurę ze idziemy tą samą drogą w obie strony , podążając za strzałkami. Wróciłem inną stroną chodnika i naruszyłem procedury ;). Mus to mus trzeba pamiętać!

Wnioskowałem o 8 szt. sportu i 15 szt. kolekcji, zobaczymy co z tego będzie ;) Ponoć i 20 szt. do kolekcji przechodzi ale bardziej zależało mi na większej ilości do sportu.


TForum >> WPA >> WPA Rzeszów

^^