Dostałem przed chwilą informację o organizowanym przez LOK kursie prowadzącego strzelanie we Wrocławiu.
Kurs zaczyna się w dniu 16 kwietnia o 10.00, w Zarządzie LOK przy ul. Świdnickiej 28. Koszt to 450 zł. + 50 lekarz.
Niestety, jest bardzo krótki termin zapisów:
trzeba dać znać do 4 kwietnia (ten poniedziałek) do 9 rano.
Obecnie Braterstwo prowadzi regularnie szkolenia na prowadzącego strzelanie. Terminy są dostępne po zalogowaniu (utworzenie profilu nic nie kosztuje) w zakładce Szkolenia. Zapraszamy!
KS Amator
02.04.2016 16:30:20
Napisz do niego maila i porozmawiaj co i jak. Ja tylko przekazuję informację, nei mam żadnego udziału w tym szkoleniu. Nawet za reklamę mi nie płacą :)
KS Amator
02.04.2016 16:32:39
Jeśli nie potrzebujesz, zawsze możesz zrobić innym razem. 500 zl to trochę więcej niż np ja zapłaciłęm, ale ja do tego musiałem doliczyć dojazd do Ostródy, hotel i jedzenie, co mnie razem z 800 wyszło.
Zatem, chlodna kalkulacja, ocena potrzeb i działanie. Nic na siłę, ale dokument się ogólnie przydaje.
miki13
03.11.2025 20:13:59
Czy w tym roku będzie jeszcze dostępny na W23 "kurs prowadzącego strzelanie"?
Ewentualnie gdzie można się dopisać do listy rezerwowej na 16 listopada 20205? Ostatnie miejsce uciekło mi z przed nosa...
Josza
03.11.2025 20:17:46
1986lukasz
03.11.2025 20:54:48
Josza
03.11.2025 20:59:39
druid07
03.11.2025 21:02:37
ReverseEsper
03.11.2025 21:19:15
miki13
04.11.2025 19:01:22
SDY
04.11.2025 23:51:42
druid07
05.11.2025 08:13:14
geminix
05.11.2025 08:48:11
Na W23 są tarczociągi co eliminuje konieczność synchronizacji zachowana zawodników i minimalizuje udział PS-a w zasadzie do nadzorowania. Nie musi wydawać komend wszystkim zawodnikom naraz. Taki tryb nie nadaje się do szkolenia grupowego więc tak jak pisze kolega @druid07 do prawidłowego przeprowadzenia szkolenia trzeba wyłączyć naturalny tryb zawodów. Nawet jeśli uprzeć się zrobić to w trakcie zawodów to radykalnie ograniczyłoby przepustowość takich zawodów co pod koniec roku mogłoby się skończyć prawdziwymi ludzkimi dramatami z powodu braki startów do przedłużenia licencji, ponieważ:
mari0
05.11.2025 11:48:01
colt.45
05.11.2025 11:51:45
geminix
05.11.2025 13:03:13
I znowu chciałeś się popisać i przypierdolić i znowu się zbłaźniłeś.
Po pierwsze: sędzia PZSS jest potrzebny na osi w czasie zawodów, nie musi prowadzić strzelania.
Po drugie: jak napisał kolega @colt.45 nawet jeśli jest sędzią a nie jest PS to w świetle polskiego prawa NIE MOŻE prowadzić strzelania.
Po trzecie: i to się wiąże z "po pierwsze", sędzia PZSS (jakiejkolwiek klasy) jest wymagany tylko na zawodach prowadzonych wg. regulaminów ISSF (bo taki jest wymóg ISSF), Nie prowadzę takich statystyk ale mogę się założyć o rozsądną stawkę, że co najmniej 90% zawodów w Polsce NIE JEST prowadzonych wg. regulaminów ISSF. Najprostszym przykładem są zawody IPSC gdzie na zawodach level I w ogóle nie są wymagani sędziowie tytularni (ze stopniem sędziowskim) na torach. Można sędzią torowym mianować ludzi "z ulicy". Tyle, że wg. polskiego prawa powinni być PS (bo wydają komendy zawodnikom). I tak, nawet na takich zawodach IPSC, które są uznawane przez PZSS do zaliczenia limitu na licencję.
Może na drugi raz zapoznaj się z przepisami i polskim prawem (a że nie znasz prawa to już po prostu żałosne) zamiast sadzić takie kulfony.
Czy ja zawsze muszę marnować swoje cenne posty na miernoty nie mające zielonego pojęcia na temat na jaki się wypowiadają?
mari0
05.11.2025 16:05:32
@geminix: sam się zapoznaj z regulaminem przyznawania licencji sędziowskiej i jakie są tam wymagania.
A miernotą to Ty jesteś ewentualnie ktoś u Ciebie w domu. Co do IPSC to się nie wypowiem bo nie znam się na tym typie strzelania. Ja przytaczam stricte zawody statyczne, twierdzisz, że jeśli zawody nie są robione z zgodnie z regulaminami ISSF to nie trzeba sędziego. To w tym przypadku kolego bredzisz jak potłuczony. KAŻDE zawody zgłoszone do kalendarza WZSS muszą mieć na stanowiskach kierowniczych sędziów z minimum drugą klasą sędziowską. Jeśli nie będzie takowych sędziów to zawody nie mogą być wpisane do kalendarza WZSS.
miki13
09.11.2025 14:29:39
Mali
09.11.2025 18:17:04
https://ksproelia.pl/wp-content/uploads/2025/07/Rezultaty-2025-07-27-1.pdf
są niezgodne z przepisami Pzss oraz starty w nich nie powinny być uznawane od przedłużenia licencji?
Cobesh
09.11.2025 18:23:56
radar34
09.11.2025 18:58:21
Ale to Proelia, czyli środowisko powiązane z obecnym prezesem pzss, takze im pewnie wolno wiecej...
Aczkolwiek wyślę z ciekawości zapytanie to Pana Antoniego z prośbą o opinię...
mari0
09.11.2025 19:19:18
Mali
09.11.2025 19:52:56
Przecież klub posiadający takiego świetnego prawnika (i konferansjera) chyba nie robił by takich zawodów, niezgodnych z regulaminem kolegium sędziów przez cały rok.
Chciałem się tylko upewnić, bo ja to się za mocno nie znam.
mari0
09.11.2025 19:59:29
radar34
10.11.2025 11:33:59
Antoni Kamiński
Także jest mozliwosc zgłoszenia takich zawodow jako nielegalne... Ale czy pzss coś z tym zrobić to wątpię.
@KS Amator: Może jakiegoś maila wysłać?
KS Amator
10.11.2025 13:20:15
kwilkos
10.11.2025 16:33:07
tog
10.11.2025 17:57:20
radar34
10.11.2025 18:06:07
Chociaż z drugiej strony jeżeli chcą z Nami walczyć regulaminami to odpowiedziałbym salwą regulaminową... ;-)
@kwilkos: no to nieźle sobie lecą w kulki, ale widać znajomym wolno wiecej...
Dario2kc
08.01.2026 10:23:25
JaKu
08.01.2026 17:07:38
geminiksie. przy okazji nie mając pojęcia o niczym obrażając innych.
geminix
05.11.2025 13:03:13 PRIV
"Po pierwsze: sędzia PZSS jest potrzebny na osi w czasie zawodów, nie musi prowadzić strzelania."
Sędzia i tylko sędzia jest odpowiedzialny za to by zawody przebiegały zgodnie z obowiązującymi regulaminami (oczywiście w swoich podwórkowych zawodach możesz takowy wymyślić i wtedy to ty będziesz sędzią niekoniecznie mając takie uprawnienia). Niestety muszę cię zmartwić PZSS ma w sporcie strzeleckim monopol na wydawanie licencji sędziowskich.
"Po drugie: jak napisał kolega @colt.45 nawet jeśli jest sędzią a nie jest PS to w świetle polskiego prawa NIE MOŻE prowadzić strzelania."
PS został "wprowadzony" na strzelnice przez policjanta autora wzorcowego regulaminu strzelnic, który zgodnie z wojskową zasadą "że jak jest dwóch" to jeden musi dowódcą (i jest odpowiedzialny) a wszyscy ochoczo to podłapali bo jest okazja do przytulenia kasy. Swoją drogą ciekawy jestem jak rozwiązujesz problem bycia na strzelnicy z drugim takim co też ma PS (który jest ważniejszy, rządzi i odpowiada)?
Powiem ci tylko, że jak PZSS też zauważył leżące tu pieniądze (LOK był pierwszy) to sędziowie i trenerzy dostawali ten papier z automatu i za darmo bo przecież takie uprawnienia mieli.
"Po trzecie: i to się wiąże z "po pierwsze", sędzia PZSS (jakiejkolwiek klasy) jest wymagany tylko na zawodach prowadzonych wg. regulaminów ISSF (bo taki jest wymóg ISSF),"
Sędzia jest wymagany na każdych zawodach PZSS. A chyba nie zauważyłeś, że wszystkie zawody są organizowane wg przepisów zatwierdzonych przez PZSS (IPSC, PiRO, Liga Sportera, 3gun i wiele innych)
"Najprostszym przykładem są zawody IPSC gdzie na zawodach level I w ogóle nie są wymagani sędziowie tytularni (ze stopniem sędziowskim) na torach. Można sędzią torowym mianować ludzi "z ulicy".
Mało tego, że muszą być sędziami dynamicznymi PZSS to jeszcze muszą być członkami NROI.
A jak nie to nie jest to IPSC tylko jakiś erzac (wymyślone przez ciebie regulamin). Tak jest oczywiście z każdymi zawodami dynamicznymi.
"I tak, nawet na takich zawodach IPSC, które są uznawane przez PZSS do zaliczenia limitu na licencję."
Mylisz tu zawody strzeleckie z uprawianiem strzelectwa (aktywność polegająca na naciskaniu spustu załadowanej broni), która jest wymogiem posiadania pozwolenia na broń.
"Może na drugi raz zapoznaj się z przepisami i polskim prawem (a że nie znasz prawa to już po prostu żałosne) zamiast sadzić takie kulfony."
Sam to musisz zrobić.
"Czy ja zawsze muszę marnować swoje cenne posty na miernoty nie mające zielonego pojęcia na temat na jaki się wypowiadają?"
Może skończ więc to pisanie i będzie dla wszystkich dobrze (nic nie zmarnujesz).
Justyn
09.01.2026 08:36:15
Tam praktycznie wszystkie zawody to III Klasa jako główny. Trzeba to nagłośnić na forach FB niech ludzie zaczną się pytać.
Czyli zawody na Proelii nie są ważne wogóle :D
https://ksproelia.pl/wp-content/uploads/2026/01/Rezultaty-2025-12-28.pdf
radar34
09.01.2026 08:46:19
pewnie jakaś dociekliwa osoba mogłaby złożyć zawiadomienie odnośnie nielegalnych zawodów, które są podstawą do przedłużenia licencji, która z kolei jest podstawą do utrzymania pozwolenia na broń do celów sportowych... ;-)
oj by się mogło zadziać :-D
Justyn
09.01.2026 08:56:37
@radar34: Trzeba to na fb puścić, i kupić popcorn :D
radar34
09.01.2026 09:16:43
ale popcorn mam ;-)
Zellos
09.01.2026 09:49:30
JaKu
09.01.2026 13:24:04
Bo IPSC Polska olewa kontrolę L1. Ale zawody bez sędziów NROI są zawodami wg zasad IPSC a nie zawodami IPSC. Dla zawodników równie dobra zabawa ale spróbuj jako sędzia zdobyć tam staż do awansu w NROI.
"Jeśli zawody mają się liczyć do licencji (czyli być wpisane w kalendarz WZSS), to sędzia główny musi mieć conajmniej drugą klasę sędziowska jako sędzia dynamiczny"
Prawda a sędziowie na torach minimum ARO bo ten RO inaczej nie może.
"Na zawodach nie wpisywanych do kalendarza WZSS nie ma obowiązku aby ktokolwiek miał uprawnienia sędziego PZSS, ponieważ takie zawody nie mają z PZSS nic wspólnego."
Oczywista oczywistość. Ale spróbuj pogadać z prokuratorem jeżeli by ktokolwiek miał tam jakiś wypadek.
(Zauważ, że policja, straż leśna itp. mają instruktorów i sędziów z uprawnieniami zrobionymi w PZSS.)
Lars1974
09.01.2026 14:18:01
Na takich sędzia prowadzący strzelanie powinien mieć PS-a i nic więcej.
Inna sprawa, że sędzia dynamiczny/NROI to więcej niż umiejętności i wiedzy niż PS, ale czy każdy na osi ma ustawowo wymaganego PS to tego już nie wiem.
Zellos
09.01.2026 15:09:41
JaKu
09.01.2026 18:36:46
"1.2. NROI współpracuje z Kolegium Sędziów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego („KS
PZSS”) zajmując się̨ szkoleniem sędziów oraz nadzorowaniem prawidłowej organizacji i
przeprowadzania zawodów IPSC umieszczonych w kalendarzu sportowym PZSS oraz
kalendarzu oficjalnych zawodów IPSC w Polsce."
Dalej jest o obowiązkowym zatwierdzaniu składu obsługi sędziowskiej i o obowiązkowych koszulkach NROI ..
Jak już pisałem wcześniej zawody level I zostały już całkowicie "olane" i zatwierdzaniem ich zajmują się (albo nie, mimo obowiązku) KS WZSS ów i albo zrobią to zgodnie z regulaminem NROI albo nie - wtedy nie są one zawodami IPSC.
Zellos
09.01.2026 19:31:28
Qrde
09.01.2026 19:34:58
Zawody Proelii są ważne bo:
a)Dostali dyspense od PZSS jako okres przejsciowy do 2030
b)Aktualny Regulamin uchwalony rok temu mówi że nie dotyczy Proelii, ale nikt go nie wrzucił na strone PZSS
c)PZSS Uzna ich zawody i powie żeby tak więcej nie robili.
d)Zarząd PZSS wystawi opinie że zawody są ważne, a kolegium sędziów się nie zna.
mari0
09.01.2026 19:46:35
JaKu
09.01.2026 20:51:39
PZSS jest członkiem IPSC.
I przez swoją komisję zarządza tymi strzelaniami:
Jest "Regulamin IPSC Region Polska", w którym PZSS ustalił , że jest Dyrektoriat z Dyrektorem Regionalnym na czele.
Dyrektoriat ma obowiązek i prawo ustalać zasady działania.
§ 5.
1. Do podstawowych obowiązków i uprawnień Dyrektora Regionalnego należy w szczególności:
4) tworzenie regulaminów oraz wydawanie decyzji dotyczących współzawodnictwa IPSC,
obowiązujących w szczególności zawodników i sędziów IPSC oraz organizatorów zawodów IPSC;
6) powoływanie przewodniczącego NROI;
8) akceptowanie zawodów IPSC w Polsce, w tym zawodów rangi Mistrzostw Polski oraz Pucharu
Polski, a także innych rankingów i turniejów IPSC;
I nie sądzisz chyba, że ktokolwiek w PZSS będzie robił coś niezgodnego z tym co sami napisali.
Współzawodnictwem IPSC zajmuje się Region i jego NROI bo tak postanowił Zarząd PZSS.
Ty i klub musi przestrzegać regulaminów PZSS (w strzelectwie sportowym) a robiąc zawody niezgodnie z nimi możesz zrobić tylko zawody wyglądające na IPSC i to tylko dlatego, że Region (PZSS) nie chce tego wymuszać bo nie ma w tym interesu.
Zellos
09.01.2026 21:12:19
Polinik
12.01.2026 08:35:51
mari0
12.01.2026 10:59:13
Ricardinio
21.01.2026 12:14:38
Myślałem żeby zrobić sobie po tym trening, a nie chciał bym czekać do 19tej gdyby skończyło się drastycznie wcześniej.
LesnyDziadek95
21.01.2026 12:32:52
Hanys_PL
21.01.2026 15:12:27
to_or
21.01.2026 15:14:32
Ricardinio
21.01.2026 15:39:29
Nawet nie o to chodzi że liczę że się skończy wcześniej. To nawet lepiej że trwa ile ma trwać
arey
22.01.2026 14:47:56
no, jak mial byc do 23:00 w -10 to tez byl do samego konca.
chyzio
22.01.2026 19:55:40
Wszystko zgodnie z FIFA i UEFA czas szkolenia również i kończy się wówczas kiedy nikt nie ma pytań i wątpliwości co do swojej roli :)
Wojciech7.56
22.01.2026 20:15:37
Jako że szkolenie za mną to powiem tak, bardzo mi się podobało że nikt nie robi dróg na skróty, a szkolenie w swojej treści jest wyczerpujące i nikt nie zostaje z brakiem odpowiedzi.
Czy warto, zdecydowanie.
arey
22.01.2026 20:44:28
Że szkolenia miałem tylko dysonans poznawczy jak autor tekstu mówił to co napisał, te same słowa, ta sama kolejność, jak by Deja Vu.
zenit
22.01.2026 23:16:32
Jak wygląda egzamin na końcu szkolenia? Sytuacje hipotetyczne, odpytka z wzorcowego regulaminu strzelnicy, czy wyliczanie trajektorii pocisku wystrzelonego przez strzelca o wzroście 178 cm pocisku 7.62x39, naważce prochu 120, z odległości 75 metrów do tarczy ustawionej na wysokości 145 cm nad ziemią i 15 metrów od kulochwytu wykonanego z piaskowca? No i co jeśli ktoś uwali? Poprawka za połowę ceny kursu albo kurs od nowa?
SzimiSS
22.01.2026 23:27:14
@zenit: a znalazłeś jakikolwiek zapis o dopuszczalnej liczbie błędów? (To że go nie ma, nie znaczy że nie możesz żadnego popełnić)
zenit
22.01.2026 23:30:49
@SzimiSS: No właśnie na temat samego egzaminu to nie znalazłem żadnego zapisu poza tym, że jest.
SzimiSS
22.01.2026 23:33:21
@zenit: i tego sie trzymaj, będzie dobrze ;)
9a864a797
23.01.2026 13:24:27
Witam czy mogę odbyć kurs prowadzący strzelanie tylko na broń czarnoprochową? Najbliższy termin jest
Strzelnica Skwierzyńska, ul. Skwierzyńska 1-7, Wrocław.Prowadzący
28 lut (sob): 350zł
13:00 - 23:00
Zastanawia mnie to: Zgodnie z regulaminem PZSS, do udziału w szkoleniu potrzebujesz: dowolne pozwolenie na broń lub patent strzelecki lub dopuszczenie i jakąś licencję lub dopuszczenie i historię pracy w służbach mundurowych. Jedna z tych rzeczy wystarcza.
Żadnego wymaganego pozwolenia nie posiadam, posiadam za dwa remingtony czarnoprochowe i karabin Smith 50 na gilzy oraz chęć odwiedzenia strzelnicy np. w Łowęcice lub Kwietno.
Jednak bez PS jest to niemożliwe.
Posiadam cały niezbędny szpej jaki jest wymagany na strzelnicy związany CP. W przeszłości za małolata ćwiczylem strzelanie na WKS Śląsk z kbks i w wojsku z ak-47.
Może znajdzie się posiadacz PS i poświęci swój czas na wprowadzenie.
Pozdrawiam
to_or
23.01.2026 13:32:24
Musisz zrobić kurs prowadzącego LOK, a nie PZSS. Albo patent i kurs prowadzącego PZSS.
Buliwyf
23.01.2026 13:38:09
@9a864a797: regulamin PS PZSS nie przewiduje. LOK.
https://www.pzss.org.pl/assets/files/licencyjno-patentowa/prowadzacy-strzelanie-2023.pdf
1986lukasz
23.01.2026 17:16:52
@9a864a797: poczytaj sobie o zasadach rezerwacji obowiązujących w kwietnie. Samo posiadanie PS to za mało
arey
23.01.2026 23:24:21
@zenit: panie, ucz się, pytania są szokujące, odpowiedzi podchwytliwe a poziom zaliczenia nieoczywisty.
W sprawie opłat na szczęście prezes nie zdziera, Tesle już ma a na drugą chyba nie zbiera...
qwerty93
26.01.2026 21:54:15
@zenit: poziom trudności testu jest mniej więcej taki sam jak testu na patent, tylko pytań jest więcej na kartce. Edit. Nikt nie wspomniał jak wygląda poprawka
zyga5171
27.01.2026 09:48:37
22go marca kurs LOK PS w Łowęcicach- więcej info na LOK IGNIS
arey
28.01.2026 22:25:14
Kiedy pojawiają się kwity po kursie? Kierowca Tesli coś wspominał o dwóch tygodniach i paczkomacie.
Czy koledzy z styczniowych kursów już dostali kwity?
Ricardinio
29.01.2026 09:55:29
Szukam namiaru na Bartka który robił nam szkolenie z pierwszej pomocy na kursie 24go.
Odezwij się Stary: nie zapisałem nazwy tej apteczki którą pokazywałeś
Ptaszek00
29.01.2026 10:22:53
@Ricardinio: jego nick: Midgard, link bezpośrednio do wiadomości priv do znalezienia w temacie o kursie pierwszej pomocy
Dadi1986
29.01.2026 11:17:15
To może Bartek vel @Midgard wrzuci tutaj jakieś krótkie podsumowanie w temacie jaka dobra apteczka i przede wszystkim co warto żeby się w niej znalazło.
Oczywiście jeśli to nie jest wiedza tajemna ;-)
Sam byłem na kursie PS z Bartkiem i potwierdzam, że aspekty medyczne przedstawione 1 klasa!
kakashi
29.01.2026 11:21:19
@arey: Ładnie to tak walić szyderą „kierowca tesli”?Może trochę więcej szacunku dla tego człowieka i pracy jaką dla nas robi?
wojakrob
29.01.2026 11:50:50
@kakashi: Jeżeli już, to przynajmniej Kierowca powinno być z wielkiej litery :)
1986lukasz
29.01.2026 14:41:16
@kakashi: wcześniej był Kierowcą Volvo, teraz Tesla. Mozna powiedzieć że to awans
kakashi
29.01.2026 15:28:34
@1986lukasz: No to poczułem się od razu lepiej, jeździłem kiedyś seicento, a teraz alfami hahaha
arey
29.01.2026 16:37:27
@kakashi: toż to było z dobroci serca. Kto był na szkoleniu to wie o kim mowa, przyznaje się do błędu że powinno być pisane Wielkimi Literami, ale uchybienie szacunku majestatu Prezesa nie było moim zamiarem.
Po samym kursie mogę też śmiało pisać "Kierownik chłodni" jak o 22giej włączył wentylację przy minus fafnaście to się ciekawie zrobiło :-)
A wracając do meritum pytania, po jakim czasie spływały wam papiery, ewentualnie czy ktoś z styczniowych kursantów już jed dostał ?
Cioxter
29.01.2026 16:42:28
@arey: Z tego co ja pamiętam to mowa była nie o 2 tygodniach tylko padł przedział 2-8 w zależności od tego kiedy wyśle je PZSS. Uprawnienia widnieją w systemie od 19.01 (kurs 11.01) więc może nie będą się mimo wszystko mocno ociągać.
WB
29.01.2026 19:31:16
@1986lukasz: Volvo to Chiny, Tesla to USA. Sam już nie wiem co o tym myśleć.
arek1973
29.01.2026 20:22:20
czepiacie się czym jeżdzi prezes ważne że nie zdziera a kurs jest w pełni profeska . Ja robiłem w pażdzierniku i legitymacje dostałem po ośmiu tygodniach i to pełnych ośmiu tyg , a w szóstym tyg miałem wpis na stronie PZSS
arey
29.01.2026 20:39:08
@Cioxter: dzięki, właśnie sprawdziłem kolejną zakładkę i faktycznie wpadły w profil.
spi1
05.02.2026 10:21:52
Kurs z 18.01 - właśnie wpadło uprawnienie na stronie SOZ.
Ricardinio
06.02.2026 10:56:49
@spi1: Rozumiem, że to tylko sportowcy mają tam dostęp?
Cioxter
08.02.2026 19:02:09
@Ricardinio: Niestety ale tak.
Swoją drogą wie ktoś jak to jest z tą wysyłka do paczkomatu? Pamiętam z kursu że prezes mówił o takiej możliwości za dodatkową opłatą ale nie pamiętam żeby była na koniec jakaś lista.
andmis
08.02.2026 19:11:56
@Cioxter: wpisz w swoim profilu swój paczkomat. I wtedy wysyłka z automatu do paczkomatu (zrymowało się), tak to rozumiem.
Cioxter
08.02.2026 19:41:47
@andmis: Mam nadzieję, bo na myśl o odwiedzeniu tego zacnego przybytku zwanego placówką pocztową dostaję ataku PTSD
arey
08.02.2026 21:26:52
Kurs z 8ego, 19 były uprawnienia. Ale dalej czekam na dokument. Zakładam że zdążysz jeszcze wpisać w profilu swój by nie doszło z automatu na pocztę :-)
daareck
15.02.2026 11:47:10
Ktoś z kursu z 8.01 ma już plastik? Wydruk z soz, jak się okazuje, nie jest wystarczającym potwierdzeniem uprawnień.
Serv
15.02.2026 16:56:00
@daareck: napisz kto Ci tak powiedział?
Dudon
16.02.2026 11:40:47
Ja byłem 8.01, nadal czekam na plastik, uprawnienia widoczne od 19.01 w SOZ
daareck
16.02.2026 14:35:16
@Serv: Recepcja jednej z warszawskich strzelnic.
MateuszAnt
16.02.2026 16:14:12
czesc kiedy są plany na kurs prowadzącego na Waldorfa czy organizowany jest tylko we Wrocku ? Obecnie widzę termin na 01.03 we Wrocławiu
Justyn
17.02.2026 08:33:19
@daareck: pisz która taka mądra nie ma co kryć debili
mat3us2
17.02.2026 11:22:01
Podłączam się do pytania @MateuszAnt o najblszy planowany kurs na PS w Warszawie.
MlodyP99
17.02.2026 11:58:23
To jest nas 3. Też czekam na termin
Stasiek111
17.02.2026 15:29:34
Dołączam sie jako czwarty.
Trigger_Belle
17.02.2026 20:38:53
Ja też :)
Norb
18.02.2026 20:20:34
I ja;-)
PiotrP73
19.02.2026 13:04:48
Witam, jestem z Podkarpacia, gdzie najbliżej i najszybciej zrobię kurs prowadzącego?
kojotuse
19.02.2026 13:27:49
@PiotrP73: też jestem z Podkarpacia, robiłem kurs w Warszawie 8.02.2026. Polecam. U nas w okolicy też są jakieś kursy ale nawet z dojazdem do Warszawy wyjdzie cię taniej.
Ricardinio
19.02.2026 13:36:39
Czy ktoś już dostał jakiś plastik po kursach na W23 ze stycznia?
Cichy007
19.02.2026 14:58:29
Też się dołączam do kursu prowadzącego w Warszawie
MateuszAnt
19.02.2026 18:11:18
to już mamy 7 osób, pozostaje czekać na termin :)
PiotrP73
19.02.2026 21:16:12
No ja też, dajcie znać co jak i kiedy
Dar0
19.02.2026 21:21:11
Też czekam na ogłoszenie terminu.
sady
23.02.2026 08:55:58
Czy ktoś z 06.02 dostał już legitymację? Albo może z wcześniejszych terminów, żeby mieć pogląd ile to teraz idzie.
Cioxter
23.02.2026 09:28:16
@sady: 11.01 dalej czekamy
GPat
23.02.2026 10:12:30
9.01 także jeszcze czeka
arey
23.02.2026 12:58:56
A grudniowe kursy? Są już dokumenty?
arey
23.02.2026 17:51:02
Ok, dostałem e-mail że kwity już w drodze. Więc kolportaż ruszył.
chyzio
23.02.2026 18:12:59
A z którego grudnia wysyłają już? Ja kurs z 18 stycznia czekam na info o wysyłce.
arey
23.02.2026 18:28:33
8stycznia.
Cioxter
23.02.2026 18:41:32
@chyzio: 11.01 i też godzinę temu dostałem maila że plastik w drodze.
arey
23.02.2026 18:43:33
W klubie naszym wiadomo, nie rychliwie acz sprawiedliwie.
Ja osobiście nie mam z tym żadnych problemów.
I pamiętajcie, cytat "płacę wymagam" u nas raczej nie ma zastosowania :-)
chyzio
23.02.2026 19:00:56
Nie padło nigdzie takie stwierdzenie ale czekamy zniecierpliwieni i tyle ;)
Cioxter
23.02.2026 19:20:20
Trzeba oddać prezesowi że od razu podawał termin do 8 tygodni więc ciężko też mieć pretensję skoro w zasadzie nie ma obsuwy z terminem. Chodź pewnie wielu liczyło że jest to tylko spory bezpiecznik czasowy ;)
arey
23.02.2026 20:10:18
@Cioxter: dokładnie, wszystko w temacie :-)
KS Amator
23.02.2026 21:36:48
PZSS wysłalo sprwanie legitymacje z 08-10 stycznia, ale poczta nie przekazał info o awizo i wróciły. Teraz doszły ponownie. Na kolejne: czekamy
Adi83
24.02.2026 10:33:49
Kurs 7.2, wczoraj na stronie soz info że wysłali
Luigi131
24.02.2026 10:53:15
Są już 3 terminy marcowe na PS ( Waldorffa). Można się zapisywać
Dar0
25.02.2026 16:40:19
No i piękne podziękowania za cynka. Zapisane.
drzymala
03.03.2026 12:26:49
zanim bank mi zaksięgował wpłatę to ktoś mi zaiwanił ostatnie miejsce na peesa, o losie hiobowy. kiedy możemy się spodziewać kolejnego rzutu? kwiecień?
Dudon
05.03.2026 10:32:26
@drzymala: też tak miałem we w styczniu, ale "o dziwo" (wiem mówi się "o proszę Pani") w ostatniej chwili się zwolniło miejsce, więc sprawdzałbym jeszcze cierpliwie...
wojob3
05.03.2026 17:39:53
czy ktoś z kursu z 17.01 dostał info odnośnie legitymacji?
spi1
05.03.2026 18:12:30
"Wysłano do organizatora kursu" w połowie lutego.
chyzio
09.03.2026 17:26:24
Dostał już ktoś cynka z 18.01.2026 ?
Starling
09.03.2026 17:59:59
@chyzio: Z 10.01 z W23 mam już legitymację u siebie od tygodnia, sprawdzałeś na stronie PZSS czy wysłane do Prezesa?
chyzio
09.03.2026 18:37:03
@Starling: Nie mam tam dostępu z uwagi na nieco inny charakter pozwolenia
Starling
09.03.2026 21:36:27
@chyzio: To zostaje chyba tylko wysłanie zapytania do Pawła o status dokumentu.
Atosiban
09.03.2026 22:24:45
Wiadomo coś o przyszłych terminach kursów na prowadzącego strzelanie? pozdrawiam
Pioter86
10.03.2026 09:14:42
Paweł na kursie mówił, że średni czas oczekiwania to 8 tygodni. Wg moich wyliczeń kurs z 18/01 powinien dostać plastik w tym lub kolejnym tygodniu.
malinmac
10.03.2026 13:50:58
Czołem, ja też z pytaniem o planowane najbliższe terminy szkolenia prowadzącego?. Cos ktoś wie?
zenit
13.03.2026 12:10:59
Kurs z 07.02 - właśnie przyszła wiadomość, że plastik wysłany.
theNaturat40
13.03.2026 13:11:11
A jak to jest, że dostałem maila od Pawła o wysłaniu plastiku prowadzącego strzelanie a w systemach PZSS nie ma ani słowa o tym?
Ricardinio
13.03.2026 15:15:32
Kurs w Warszawie 24.01
dzisiaj przesyłka z plastikiem wyszła z Braterstwa.
chyzio
13.03.2026 19:54:06
18.01 info że plastik dzis wysłany
sady
13.03.2026 20:20:03
6 luty - też dziś przesyłka poszla
theNaturat40
17.03.2026 16:50:46
Czy Wasze plastiki zostały już wysłane? Mam ciągle w InPost „przesyłka utworzona”. W SOZ zero informacji o wystawieniu uprawnień prowadzącego strzelanie.
Absol
17.03.2026 17:05:45
@theNaturat40: Ja już mam w porfelu :)
Ksytras
17.03.2026 18:21:45
Szkolenie 7.03, a dzisiaj plastik wyjęty z paczkomatu.
PZSS stosuje chyba tryb FILO
theNaturat40
17.03.2026 20:13:18
@KS Amator: kiedy mogę się spodziewać wysłania mojej paczuszki? Koledzy już dostali
Pointer
17.03.2026 21:00:58
Plastik z 18.01 wczoraj odebrany z paczkomatu
ZUCH
24.03.2026 15:28:42
Kiedy będzie następny kurs na prowadzącego strzelanie.
Ciastek85
24.03.2026 15:42:14
Tak dal pewności wolę dopytać, szkolenie PS we Wrocławiu 28.03 jest na Skwierzynskiej czy na Robotniczej? Bo na forum jest Skwierzyńska a w e-mail który przyszedł Robotnicza.
05a148e24
25.03.2026 12:43:28
Dołączam do pytania powyżej. Gdzie finalnie odbywa się kurs prowadzącego 29.03?
politykanilu
25.03.2026 20:56:27
wiadomo kiedy planowane jest następne szkolenie na PS we Wrocławiu?
koper2137
26.03.2026 08:17:19
@politykanilu: przecież jest wpisany 28 i 29 marca i na oba są miejsca.
KS Amator
26.03.2026 08:19:19
@Ciastek85: @05a148e24: robotnicza, potem skwierzyńska
Ciastek85
26.03.2026 08:35:14
Super, dzięki za odpowiedź
Hebsonekk
26.03.2026 13:24:33
Cześć. Czy coś wiadomo o szkoleniu ale w Warszawie na prowadzącego strzelanie?
Guldi
21.04.2026 09:33:02
Kiedy nowe terminy na PS we Wrocku lub Warszawie coś ktoś wie???
RickVentura
21.04.2026 18:32:55
To i ja się dopytam, czy będzie Prowadzący w Maju w WAW? :)
Piotreek
22.04.2026 15:07:36
A ja myślę, że jak już będą terminy to pojawią się w odpowiedniej zakładce. Też czekam
radar34
22.04.2026 15:22:16
Panowie, niestety termin PS się szybko rozchodzi. Polecam przerobić teorię, mieć kasę na koncie i czekać na dostępny guzik ;-)
Jacek78
22.04.2026 16:21:43
Panowie jest termin PS Wrocław
krzy2006
22.04.2026 19:10:26
@RickVentura: Pojawił się.
dst
05.05.2026 13:27:42
A czy będzie kurs prowadzącego strzelanie na Wrocławiu w jakąś Niedziele? Akurat co było na 10 Maj i mi znikło
No chyba że można spóźnić się 2h to mogę zapisać sie na 9 maj, niestety pracuje do 14 :<
Zavora
10.05.2026 23:51:51
Cześć,
czy ktoś orientuje się czy kursy prowadzącego strzelanie są organizowane w miarę cyklicznie, czy wpadają raczej losowo zależnie od możliwości? Widzę, że są terminy za 5 dni, ale niestety do stolicy mam kawałek drogi i raczej nie mam szans dostać wtedy urlopu oraz wyrobić się ze wszystkimi przygotowaniami.
Sebro
11.05.2026 07:48:58
@Zavora: Średnio raz w miesiącu się coś pojawia. Ja też od marca poluję na dogodny termin w Warszawie ;)
Zavora
18.05.2026 22:10:31
@Sebro: Dzięki, jeszcze takie pytanie do ludzi, którzy byli. W rozpisce widziałem, że szkolenie jest do północy. Serio to tyle trwa, czy to tylko taki orientacyjny bufor czasowy i realnie udaje się zwykle uwinąć o ludzkiej godzinie? Cena kursu na portalu jest już za wszystko z legitymacją, wejściem na strzelnicę etc. czy dopłaca się jeszcze za coś osobno na miejscu?
KS Amator
18.05.2026 22:49:26
@Zavora: Czasem jest 30 minut krócej, zależy jaka grupa. Bez dopłat.
radar34
19.05.2026 11:14:57
@Zavora: tutaj masz całkowity koszt podany, nie jak w innych klubach gdzie masz np. cenę 600 zł + 100 zł legitymacja...
(jak mawiał klasy - nie no, tyle to nie!) ;-)
KMR
20.05.2026 10:49:30
@KS Amator: podany przedzial czasowy jest to przedzial godzin w ktorych odbywaja sie szkolenia ? Zapisalem sie ale myslalem, ze bedzie opcja wyboru godziny (jak na zawody) a tutaj niespodzianka i nie wiem czy przyjechac na 15.00 czy na 23.00 :-). Czy moze jest przed kursem jeszcze informacja na ktora godzine sie stawic?
KIEPAS
20.05.2026 10:57:48
Przyjedź na 15:00 do 23:00
Tyle trwa kurs...
Informacje dostaniesz email i sms
wiktor.z
20.05.2026 10:58:05
@KMR: kurs zaczyna się o 15 i kończy około 23... To jest całe szkolenie dla jednej grupy, razem o jednej godzinie zaczynacie, razem kończycie.
KMR
20.05.2026 12:36:23
Ok. Dziekuje!
Pointer
20.05.2026 14:40:47
Od siebie powiem - kurs jest długi, ale warto. Trwa faktycznie tyle ile jest wpisane, ale przez ten czas naprawdę jest dobre szkolenie i przygotowanie na różne scenariusze i sytuacje. To nie jest odbębnienie X godzin i "czekanie na dzwonek", naprawdę zupełnie co innego czytać teorie, a co innego przerobić różne warianty na strzelnicy :)
Sam jestem dojeżdżający i musiałem hotel na noc we Wrocku ogarnąć, ale nie żałuję. Jakbym miał się cofnąć w czasie i mieć do wyboru "fikcyjne" szkolenie gdzieś żeby podpisać się i mieć papier, albo to robione przez Braterstwo - bym się nie wahał :)
KMR
20.05.2026 14:54:21
Ale ja sie nie waham :-).
Dzieki za opinie, tym bardziej nie moge sie doczekac. Moge zatem zaplanowac wyjazd z noclegiem - podobnie jak Ty mam do pokonania kawalek. Pozdrawiam
Piotreek
20.05.2026 15:59:14
Też jestem ciekaw tego szkolenia, żeby jak najwięcej z niego wynieść. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się termin we Wrocławiu, który zgra się z moim wolnym.
db0bb666c
20.05.2026 16:39:10
Jak ktoś zastanawia się nad kursem, to naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać. Prowadzący świetni, a możliwość poznania Prezesa osobiście to dodatkowy plus. Mimo że mieszkam na Śląsku, a kurs robiłem w Warszawie, uważam, że było warto. licząc koszty paliwa i samego kursu, w tych pieniądzach zrobiłbym kurs na miejscu, ale ten wyjazd i atmosfera były warte każdej złotówki. Super spędzony czas polecam każdemu robić papiery z Braterstwem.
Dalek
20.05.2026 19:21:23
Obserwuję podstronę szkoleń braterstwa dopiero od niedawna, więc ciężko jest mi w tej chwili samemu odpowiedzieć na to pytanie: ktoś wie może z jaką regularnością pojawiają się kursy na prowadzącego we Wrocławiu?
Zavora
21.05.2026 18:28:54
@Pointer: O właśnie, o to mi chodziło, dzięki za opinię. Niestety strzelectwo przez wzrost zainteresowania stało się biznesem, a nie pasją i mam wrażenie, że braterstwo ostało się jako taki azyl, który nie traktuje ludzi jak piniaty z hajsem, tylko jeszcze walczy o resztki normalności w tym hobby. Mam w okolicy kursy , które wyjdą taniej po odliczeniu dojazdu i noclegu, ale jestem zwyczajnie ciekaw jak ta organizacja wygląda na żywo, bo lokalne trwają trzy dni, a ludzie mają podejście typu odbębnić i wziąć papier, czytanie z promptera i marnowanie czasu zamiast realnego treningu... nie mój klimat.
@Dalek: co do regularności to z tego co widzę "w miarę możliwości" średnio co miesiąc coś jest.
Pioni69
21.05.2026 23:49:21
Też z niecierpliwością czekam na najbliższy kurs prowadzącego we Wrocławiu.
mao
22.05.2026 12:58:19
Serwus, ja również chcę zrobić kurs prowadzącego strzelanie.
Z tego, co objaśniono na przygotowaniu teoretycznym do patentu, uprawnienia umożliwiają choćby samodzielne strzelanie; nie chodzi mi o to, aby się nie słuchać obecnego na strzelnicy prowadzącego strzelanie, ale raczej aby móc wybrać się na strzelnicę i moc strzelać, jeśli się na niej jest samemu czy w małej grupie.
potfor
22.05.2026 13:06:44
@mao: tak, sam na osi bez PS nie możesz być i strzelać.
Jeśli więc chcesz oś prywatnie dla siebie czy znajomych to PS ułatwia temat.
Na wielu komercjach jeśli chcesz samodzielne stanowisko (plus osoba towarzysząca choćby) to też mają wymóg PS...
Jednym słowem nie tyle warto co trzeba!
Jo_gurt
22.05.2026 19:56:27
@mao: na osi i tak musi być dokładnie jeden PS. Posiadanie uprawnień PS w żaden sposób nie zwalnia cię ze słuchania poleceń faktycznego PS.
mao
22.05.2026 21:29:51
@Jo_gurt: Jasna sprawa - właśnie to miałem na myśli; chodzi o to, aby móc sobie poradzić, gdy prowadzący strzelanie się nie znajdzie, a będzie czas na strzelnicę pojechać.
Ja nie mam absolutnie żadnego problemu z słuchaniem się prowadzącego; dobrze, że jest porządek.
Randal1000
27.05.2026 09:50:08
Cześć
Wybieram się na najbliższy kurs prowadzącego strzelanie i mam pytanie organizacyjne czy zabierać własną broń i amunicję
Niedzwiedz87
27.05.2026 09:52:45
@Randal1000: nie
Basa
27.05.2026 18:30:20
Cześć, czy zapowiada się jakis kurs PS we Wrocławiu?
SimonTemplar
28.05.2026 18:13:57
Dołączam się do pytania @Basa
mao
28.05.2026 19:23:56
Ja również dołączam się do pytania @Basa.
Pioni69
28.05.2026 23:05:21
Ja również czekam na kurs PS we Wrocku
Qrde
29.05.2026 10:13:12
@Looper_Krk, instruktorem jest Bartek, wysłałem mu info że pytasz. Jak rękawiczki pomarańczowe to MERCATOR gogrip lub Mercator Nitrylex High Risk.
Tommirs
30.05.2026 17:47:02
@mao: i ja :) czekamy :)
Piotreek
31.05.2026 16:15:49
Pojawił się Wrocław na 11 lipca
Pioni69
31.05.2026 17:57:12
Wpisałem się na 11 lipca ale liczę, że bedzie też w czerwcu i sie przepiszę
Pioni69
01.06.2026 09:58:35
Właśnie otrzymałem informację mailową od Pawła, że w czerwcu nie planują organizacji szkolenia na prowadzącego strzelanie we Wrocławiu :(