Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Braterstwo znacząco zwiększyło ilość pozwoleń

Braterstwo znacząco zwiększyło ilość pozwoleń
Avatar
19.02.2017 09:45
Mamy wyniki statystyczne pozwoleń na broń za 2016 rok. Przybyło 3 623 nowych kolekcjonerów broni palnej. Wynik świetny, od 2014 roku mamy wzrost geometryczny. Gdyby tempo się utrzymało, ilość kolekcjonerów przekroczy ilość wszystkich Polaków już w 2030 roku! ;]
Wzrost geometryczny jest trudny do utrzymania, z oczywistych powodów. Niemniej jednak, dynamika wzrostu daje duże powody do zadowolenia.

Braterstwo (jeszcze w postaci starego stowarzyszenia) miało w tym niewątpliwy udział. Od 1 grudnia 2015 roku do 1 grudnia 2016 roku dołączyły 1632 osoby zainteresowane uzyskaniem pozwolenia na broń. Jaki odsetek rzeczywiście zrobił uprawnienia? Ciężko ocenić, ale zdziwiłbym się, gdyby było to mniej niż 1000 osób. Wszakże trzeba było podać wszystkie swoje dane osobowe, pójść na pocztę, odstać w kolejce i wysłać list. Sporo wysiłku, niewiele osób by go podjęło zupełnie bez powodu. 
W roku 2017 mamy nadzieję jeszcze bardziej odcisnąć się na krajobrazie strzeleckim. Liczba nowych zapisów jest większa niż w poprzednich latach i codziennie przyjmujemy nowych członków. Liczę, że wraz z innymi stowarzyszeniami kolekcjonerskimi znowu spowodujemy zdublowanie ilości kolekcjonerów w 2017 roku. Jeszcze 3-4 lata i być może ilość osób z bronią palną pozwoli nam się domagać większego zrozumienia u rządzących. Po pierwsze -- zwiększ masę!


TForum >> Ogłoszenia >> Braterstwo znacząco zwiększyło ilość pozwoleń

^^