Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Sportowe >> 2022 Puchary i Mistrzostwa Polski [pistolet][zawody][drużyny]

Wpis '2022 Puchary i Mistrzostwa Polski [pistolet][zawody][drużyny]'
Avatar
10.10.2021 19:25
Jeszcze się co prawda nie skończył rok 2021 i nie są jeszcze zatwierdzone zawody na rok następny, ale najwyższa pora aby zacząć myśleć o kolejnym sezonie startowym :)
Aby zachęcić naszych zawodników do treningów pod konkretne konkurencje chciałem przedstawić co możemy strzelać i jakie mamy szanse jeśli chodzi o poważniejsze zawody.

Zwykle w roku mamy 10 poważnych zawodów na których możemy reprezentować KS Amator:

Rundy Pucharu Polski (x3) - konkurencje PST3x20(K+M), PPN60(K,M), PSP30+30(K), PCZ30+30(K+M), PDW60(M), PPN MIX, PSZ2x30(M)
Finał Pucharu Polski - konkurencje jak wyżej, aczkolwiek w tym roku nie były rozgrywane konkurencje open (w 2019 były) - wymagana kwalifikacja do finału, nie jest o nią łatwo
Mistrzostwa Polski - konkurencje jak wyżej + klasyfikacja drużynowa
Rundy Pucharu Polski Open (x3) - PST2x30, PPN40, PSP30D, PCZ30D, PDW40
Finał Pucharu Polski Open - jak wyżej
Mistrzostwa Polski Open - jak wyżej + klasyfikacja drużynowa

Byłoby miło, gdyby w przyszłym roku udało nam się obstawić Mistrzostwa Polski (zwykłe i open) grupą silnych zawodników i zawodniczek, tak aby KS Amator jeszcze mocniej odznaczył się na tle innych klubów :) Do tego oczywiście konieczne są treningi indywidualne (vide treningi zawodnicze z Asami w Warszawie i z Danielem we Wrocławiu), zawody klubowe (PCZ30 ISSF, PSP30 ISSF, PPN40) i uczestnictwo w Rundach Pucharu Polski (kompletnie inny poziom stresu, który potrafi mocno rzutować na wyniki, trzeba się z nim bezwzględnie oswoić).

Aby zawalczyć w tym roku o podium Mistrzostw Polski w klasyfikacji drużynowej należało strzelić (około):

PPN60 - 563 - potrzebujemy trzeciego zawodnika strzelającego 560+
PST3x20 - 540 - mamy zawodników obytych z tą konkurencją - medal jest jak najbardziej realny
PSP30+30 - 558 - poziom jest bardzo wysoki, a do drużyny brakuje nam aż dwóch zawodniczek
PCZ30+30 - w tym roku były tylko dwie drużyny, drugie miejsce to 511 punktów na zawodnika. Jeśli zostanie zgłoszonych wystarczająco dużo drużyn mamy tutaj realną szansę na medal, serio! Mało kto trenuje część szybką pistoletu centralnego zapłonu, a do podstawowego treningu nie potrzeba nawet strzelnicy - wystarczy przeskalowana tarcza na ścianie i apka na telefon.
PDW60 - około 520 na brąz (mamy mało zawodników strzelających PDW - aktualnie chyba tylko @zort)
PPN40 - 364 na brąz (to są serie 91/100 - do zrobienia)
PST2x30 - strzelając łącznie 1541 zdobyliśmy z kolegami Jankiem i Mariuszem drużynowy brąz - trenując pod tą konkurencję mamy realną szansę na złoto w przyszłym roku (w PST2x30 strzela się wyłącznie serie 20s i 10s)
PSP30D - 279 na trzecie miejsce (w tym roku byliśmy tuż za)
PCZ30D - 275 na brąz - niby w zasięgu ręki, ale na MP strzela się zwykle słabiej niż na klubowych
PDW40 - 340 na brąz (to są serie 85/100, brakuje nam też zawodników do skompletowania do drużyny)

Te wyniki to nie jest bezwzględne minimum jakie trzeba strzelać indywidualnie - w drużynie zwykle znajdzie się ktoś, kto strzeli więcej i odciąży pozostałych zawodników (co roku jest też rzecz jasna inny poziom). Bylibyśmy w komfortowej sytuacji, gdyby choć 5 osób strzelało daną konkurencję - nie są znane jeszcze terminy zawodów i nie wiemy kto będzie miał czas wziąć w nich udział.

Zachęcam wszystkich do nieodpuszczania treningów i zainteresowania się konkurencjami, którymi być może wcześniej się nie interesowaliście (może PST, PPN albo PDW? - sam zacznę strzelać od tego roku PDW).

Poza wyżej wymienionymi zawodami, aby ostrzelać się z pneumatyka, warto też brać udział w zawodach klasyfikacyjnych (ppn60) - są w różnych miejscach w kraju, także we Wrocławiu.

Przydatne linki:
Kalendarz PZSS: https://www.pzss.org.pl/kalendarz
Rekordy Polski: https://www.pzss.org.pl/szkolenie/rekordy
Nagrody dla zwycięzców: https://braterstwo.eu/tforum/t/490639

Uprzedzając pytania:
Q: Czy da się trenować pistolet standardowy na Skwierzyńskiej?
A: Da się, sam trenuję wyłącznie na Skwierzyńskiej i nie przeszkadza mi to w osiąganiu przyzwoitych wyników na zawodach. Faktem jest, że nie da się trenować pełnego zakresu ruchu podczas wchodzenia w cel (tj. od circa 45 stopni), ale nie stanowi to krytycznej przeszkody. Jedno ze stanowisk ma wcięcie po środku, które pozwala przyjąć postawę gotowości bliższą regulaminowej. Treningi PST we Wrocławiu odbywają się rano w poniedziałek na Skwierzyńskiej, warto zajrzeć jeśli ktoś może.


TForum >> Sportowe >> 2022 Puchary i Mistrzostwa Polski [pistolet][zawody][drużyny]

^^