Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Badania lekarskie >> [Śląsk] Medicover Katowice (Warszawa?) badania\orzeczenie lekarskie do patentu

[Śląsk] Medicover Katowice (Warszawa?) badania\orzeczenie lekarskie do patentu
Avatar
28.12.2021 16:12
Cześć,

Z racji tego, że mam wykupiony pakiet medyczny w Medicover postanowiłem to wykorzystać i uzyskać pieczątkę lekarza medycyny sportowej na wniosku o nadanie patentu strzeleckiego. W Katowickim centrum Medicoveru na ulicy Żelaznej jest dostępny lek. Marek Trzęsicki specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalista medycyny sportowej. Pan doktor nie ma jednak otwartego grafiku na medycynę sportową (zbyt małe zainteresowanie wśród pacjentów?), nie mniej jednak można się zapisać do niego na slot ortopedyczny a następnie zmienić slot z ortopedycznego na medycynę sportową. Slot można zmienić za pomocą infolinii, czasem trzeba wytłumaczyć Pani, że tak to działa akurat u tego lekarza i znajomy w ten sposób zmieniał slot już dwa razy - ja tak robiłem. Podobno slot też można zmienić dzwoniąc bezpośrednio do centrum Medicover na ulicy Żelaznej lub w rejestracji bezpośrednio przed wizytą. Zmiana slotu jest ważna, doktor nie podbije orzeczenia w przypadku gdy pacjent zjawi się na slocie ortopedycznym. Pan doktor wymaga poniższych badań:
- mocz - badanie ogólne,
- morfologia pełna - krew,
- glukoza na czczo - krew,
- EKG,
- badanie wzroku okulista.

Wszystkie te badania wykonałem w ramach mojego pakietu medycznego Medicover. Pan doktor nie wystawił mi skierowania na badania na pierwszej wizycie, ponieważ umówiłem się do niego na slot ortopedyczny. W domu skorzystałem z możliwości kontaktu telefonicznego z internista i ten wystawił skierowanie na mocz, morfologie, glukozę bez problemu natomiast EKG wymagało troszkę wyjaśnienia. Badania ma krew, mocz i EKG można spokojnie ogarnąć jednego dnia. W Katowickim Medicoverze, żeby zrobić EKG (jak się posiada wcześniej skierowanie) trzeba się umówić do internisty albo lekarza rodzinnego i 30 min przed wizytą powiedzieć na recepcji, że celem wizyty jest wykonanie EKG. Do okulisty umówiłem się standardowo. Wydaje mi się, że można przyjść do Pana doktora też z badaniami wykonanymi poza Medicoverem.

Orzeczenie podbite.

Widziałem też, że w Warszawskim Medicoverze jest lekarz medycyny sportowej. Może ktoś ma doświadczenie jak to tam wygląda i wypowie się w komentarzu?
Śmiało można dać znać w komentarzu jak ktoś ma doświadczenia z inną prywatną opieką zdrowotną w naszym kraju LuxMed, POLMED itp.


TForum >> Badania lekarskie >> [Śląsk] Medicover Katowice (Warszawa?) badania\orzeczenie lekarskie do patentu

^^