Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogólne >> Dopuszczenie do posiadania broni - mundurowi - poradnik

Wpis 'Dopuszczenie do posiadania broni - mundurowi - poradnik'
Avatar
07.01.2022 17:15
Jest tu na forum sporo mundurowych. Jak wiecie mundurowi mają trochę łatwiej podczas starania się o pozwolenie na prywatną broń do celów sportowych lub/i kolekcjonerskich. Jednak jeszcze łatwiej mundurowym jest uzyskać dopuszczenie do posiadania broni. Jedyne co trzeba zrobić to:

a) napisać wniosek
b) dołączyć zaświadczenie o pełnieniu służby i przydzieleniu broni służbowej
c) dołączyć zaświadczenie o zdaniu egzaminu ze znajomości przepisów i umiejętności posługiwania się bronią - jeśli ktoś chce dopuszczenie do broni innej niż służbowa wymieniona w pkt. b)
d) dołączyć 2 zdjęcia 3,5x4,5 cm
e) dołączyć potwierdzenie wpłaty 10 zł jako opłaty skarbowej za wydanie Decyzji

Wszystko można ogarnąć w 1 dzień, potem poczekać na wizytę dzielnicowego a po wizycie czekamy na Decyzję i Legitymację. U mnie wszystko trwało nieco ponad 30 dni (od napisania wniosku do odebrania Legitymacji).

Zachęcam mundurowych bo to minimum wysiłku i kosztów. Jak zdejmiecie mundur to już konieczne będą badania lekarskie i egzaminy więc całość zamiast 1 dzień i 10 zł wyjdzie znacznie dłużej i ponad 700 zł.

Poniżej przykładowy wniosek i zaświadczenia do wykorzystania:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


TForum >> Ogólne >> Dopuszczenie do posiadania broni - mundurowi - poradnik

^^