Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogólne >> Pakiet medyczny dla Ukrainy

Wpis 'Pakiet medyczny dla Ukrainy'
Avatar
27.02.2022 21:48
Sekcja Proobronna Braterstwa uruchamia celową akcję zakupu Indywidualnych Pakietów Medycznych dla żołnierzy walczących w Ukrainie.

Mamy informacje bezpośrednio od żołnierzy w Ukrainie, że nie mają skąd wziąć materiałów medycznych - rynek jest wymieciony. Przyjmą każdą ilość.

Zaprzyjaźniony sklep medyczny szkolimy.net stworzy pakiet IPMed/IFAK dedykowany dla żołnierza w Ukrainie, połączony z celową dostawą do walczących oddziałów. Patronem akcji jest Fundacja Liga Proobronna Braterstwo, w zakresie transportu do Ukrainy współpracuje z nami Legia Akademicka. Sklep umieści pakiet na swojej stronie i będzie prowadził obsługę techniczną zamówień, natomiast kwota za pakiet będzie wpłacana na konto Fundacji.
Pakiet będzie spersonalizowany, to znaczy wraz z nim obdarowany dostanie komunikat w języku ukraińskim, mówiący o tym, że rozumiejąc iż walczy też o twoją przyszłość, ty - darczyńca, wysyłasz mu ten pakiet i dziękujesz za poświęcenie, tu imię i nazwa miejscowości (bez nazwiska). To będzie Twój dar, Twoja pomoc walczącej Ukrainie.
Koszt pakietu wstępnie szacowany na 250 zł, dostawca nie zarabia na nim, fundacja nie zarabia, nie płacimy za transport itp. jest to tylko koszt materiałów. Skład pakietu i zdjęcie pojawią się jutro, po potwierdzeniu dostępności itp.
To co najważniejsze - będzie to pomoc celowa, a nie przypadkowa, nie w ciemno. 
Pakiety trafią do oddziałów ukraińskich, z którymi bezpośredni kontakt ma Legia Akademicka, zaś fakt przekazania będzie udokumentowany zdjęciami.

Link podam jutro - sklep musi stworzyć stronę zakupu produktu.

Być może będzie potrzeba zorganizowania szybkiej akcji wolontariatu do pakietowania, damy znać osobno.

Ponadto równolegle wystartuje akcja wpłat na konto Fundacji Liga Proobronna dowolnych kwot przeznaczonych na pomoc Ukrainie, po uzbieraniu sensownej wielkości środków i ustaleniu celowej potrzeby, dokonamy zakupów i przekazania, oraz poinformujemy o tym co za te pieniądze zrobiliśmy. Nie będzie w tym żadnych ukrytych kosztów, czy kwot na obsługę, całość działania Fundacji jest publicznie przejrzysta.
O szczegółach również poinformujemy jutro.

Prosimy o wstrzymanie się od komentowania nie dotyczącego samej akcji, rozwijania własnych filozofii geopolitycznych itp., piszcie tylko jeśli chcecie wypowiedzieć się w tematach organizacyjnych, macie jakieś sugestie.

Akcja wynika z chęci przeobrażenia indywidualnych, oddolnych i jednak dość chaotycznych inicjatyw w skoordynowane działanie skanalizowane, trafiające do rzeczywiście potrzebujących.


TForum >> Ogólne >> Pakiet medyczny dla Ukrainy

^^