Forum >> Ogólne >> System IT PZSS - patenty, licencje

Wpis 'System IT PZSS - patenty, licencje'

Avatar
KS Amator PRIV
12.09.2018 09:32
PZSS w ostatnich osiemnastu miesiącach opracowało system informatyczny, który ma służyć do obsługi klientów Związku: zawodników, sędziów, trenerów, klubów, itp.

Logowanie tym adresem (https://baza.pzss.org.pl/portal/).Aby się zalogować po raz pierwszy używamy danych:
login: Twój email
hasło: Twój PESEL

Wszystkie osoby, które należą do sekcji sportowej KS Amator były rejestrowane z podaniem pełnym danych: zarówno peselu (obowiązkowy) jak i e-maila (nie był obowiązkowy). Zatem nie powinniście mieć problemów z zalogowaniem - a przynajmniej problemów, na które mam wpływ.

System jest jeszcze w początkowej fazie i występują nieścisłości: nie wszystkie osoby mają aktywne konta, niektóre dane są nieprawidłowe lub ich brakuje.

Obecnie problemy dotyczą przede wszystkim zawodników z większym stażem: baza danych nie zawiera pełni informacji, więc zapewne będziecie dalej wpisani na listę starego klubu (jeśli go zmienialiście). Nasz klub w systemie ma około 400 zawodników mniej niż powinien właśnie z tego powodu. Ale niedługo ma to być poprawione.

Patenty:
-- wprowadzono rejonizację egzaminów na patent. Można zaliczać tylko w województwie w którym się mieszka, lub w województwie, w którym siedzibę ma klub.
-- listę egzaminów na patent (z tych 2 województw) widzą tylko osoby bez patentu
-- komisja przyjmuje wyłącznie wnioski wygenerowane przez system. Stare wnioski (np te, które wydawałem po szkoleniach) nie będą akceptowane na egzaminach. Po wygenerowaniu trzeba dać do klubu do podbicia.

Poprawka nt wniosków:
-- akceptowana jest opcja nowy wniosek wygenerowany przez system + stary wniosek z pieczątkami. Więc jak masz już podbite to nie musisz jeszcze raz lecieć, tylko spinasz oba i zostawiasz w komisji.

Licencje:
-- wnioski o przedłużenie licencji mają być dalej papierowe do klubu oraz elektroniczne w systemie. Klub, WZSS i PZSS będą procedowały wnioski o licencje tylko w formie elektronicznej (papier dla klubu jest tylko do celów ewentualnej weryfikacji, zgodnie z regulaminem licencji, trzeba to trzymać 18 miesięcy).
-- płatność za licencję na 2019 będzie przez klub: wpłacasz do klubu opłaty licencyjne, a klub przekaże odpowiednie kwoty do WZSS i PZSS. Nie znam jeszcze szczegółów, ani wpływu tych działań np na podatek VAT dla klubów. Nie wiem czy istnieją analizy w tym temacie

Obecnie startują egzaminy na patent i system będzie testowany w ogniu tych egzaminów.
do góry ↑