Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Badania lekarskie >> Lekarz medycyny sportowej - Wrocław i okolice

Lekarz medycyny sportowej - Wrocław i okolice
Avatar
11.04.2019 09:15
Ponieważ od czasu do czasu pojawiają się pytania o lekarza specjalistę medycyny sportowej, którego podpis jest potrzebny na wniosku o nadanie patentu strzeleckiego, postanowiłem podzielić się informacjami, które zebrałem szukając takiego lekarza dla siebie.
Zależało mi, żeby całość odbyła się poza godzinami pracy (żeby nie brać urlopu) i żeby lekarz mógł napisać takie oświadczenie dla osoby dorosłej (lekarzy do 21 czy tam 23 roku życia jest znacznie więcej).
Poniżej lista miejsc, które znalazłem (być może nie jest to kompletna lista dla okolic Wrocławia), kolejność losowa:

1. dr Ernest Kuchar
Adres: Wrocław, ul. Kościuszki 33/3 (1. piętro) (mapa)
www: http://ernestkuchar.pl/
telefon: +48601425525
e-mail: ernest.kuchar@gmail.com
koszt: ?
dodatkowe wymagania: ?
Niestety przed moim egzaminem nie udało mi się dodzwonić do pana Ernesta, nie odpowiedział też na mojego maila. Być może był na urlopie? Tak czy siak warto spróbować zadzwonić.

2. Sports-med
Adres: Wrocław, ul. Piastowska 31/2 (mapa)
www: http://www.medycynasportowa-wroclaw.pl
telefon: +48606747877
e-mail: kontakt@sportsmed.pl
koszt: ?
dodatkowe wymagania: ?
Niestety przed egzaminem nie udało mi się dodzwonić do Sports-medu. Odzywa się automat, że należy dzwonić po dwunastej (odzywał się nawet wtedy, gdy dzwoniłem po dwunastej o.O) a następnie inny automat, że skrzynka jest pełna i nie przyjmuje już wiadomości. Tak czy siak warto spróbować zadzwonić.

3. Medycyna Pracy Wrocław
Adres: Wrocław, ul. Grabiszyńska 241C (mapa)
www: https://medycynapracy.wroclaw.pl/
telefon: +48713390359
e-mail: rejestracja@medycynapracy.wroclaw.pl
koszt: ~200 zł / 162 zł (szczegóły poniżej)
dodatkowe wymagania: brak, wszystko robią na miejscu
Udało mi się dodzwonić i dowiedzieć, że takie badania kosztują ok. 200 zł, należy przyjść we wtorek przed godziną 14 (najlepiej dzień wcześniej upewnić się, że będzie lekarz). Pani przez telefon wydała mi się nie za bardzo zorientowana w temacie.
Całość zajmuje około półtorej godziny, na miejscu robią morfologię, EKG i obadanie okulistyczne (@luk_jab, dzięki za dodatkowe info).
Mój kolega robił tu badania, koszt ~160 zł (a więc mniej, niż usłyszałem przez telefon). @luk_jab zapłacił 162zł.

4. Międzywojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska
Adres: Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35 (mapa)
www: http://olimpijska.com/
telefon: +48713483734 lub +48713473300
e-mail: info@olimpijska.com lub biuro@olimpijska.com
koszt: 186 zł
dodatkowe wymagania: mocz w kubku, przychodzimy na czczo, audiogram
Przychodnia-o-bardzo-długiej-nazwie przyjmuje chętnych na badania do niezbędne do egzaminu na patent po wcześniejszym umówieniu (pani przez telefon podała mi dwa terminy, oba w tygodniu - jeden rano, drugi w południe). Trzeba mieć ze sobą mocz do badania i przyjść na głodnego (badania krwi). Trzeba też przynieść ze sobą audiogram, prawdopodobnie można go wykonać w Lux-Medzie.

5. Orto-Sportmed, dr Ziemowit Budek
Adres: Oleśnica, ul. 3 Maja 23/1 (mapa)
telefon: +48502515402
www: http://orto-sportmed.pl
e-mail: ?
koszt: 100 zł
dodatkowe wymagania: wyniki (mocz - badanie ogólne, morfologia krwi, glukoza we krwi, EKG)
W końcu zrobiłem badania właśnie tu. Pan Ziemowit oddzwania, jeśli nie może odebrać telefonu. Przyjmuje w Oleśnicy, ale w wybrane dni również we Wrocławiu, w którejś przychodni. Nie ma problemu z godzinami wieczornymi (moja wizyta odbyła się o siódmej dwadzieścia wieczorem), terminy są krótkie (umówiłem się z dnia na dzień). Minusem jest, że trzeba przyjechać ze swoimi wynikami. W moim przypadku okazało się, że Lux-Med pozwala mi zrobić wszystkie wymagane badania jednego dnia (w sobotę) i szybko odebrać wyniki (w poniedziałek). Pro-tip dla ludzi, którzy mają opiekę abonamentową Lux-Med - raz w roku komplet badań (bez EKG!) można zrobić za darmo (wszystkie wymagane plus cholesterol). Za EKG zapłaciłem 36 zł i zrobiłem od ręki tuż po pozostałych badaniach.
Wizyta u lekarza bardzo szybka, krótka rozmowa, przegląd badań, wywiad lekarski, badanie ciśnienia. Pan doktor bardzo miły i kontaktowy.
Polecam :)

Może ktoś mógłby się podzielić danymi, których brakuje powyżej albo innymi miejscami w okolicy, gdzie można zrobić odpowiednie badania?


TForum >> Badania lekarskie >> Lekarz medycyny sportowej - Wrocław i okolice

^^