Zawody Braterstwa: 05.08.2017 (dla Pań za półdarmo)

W sobotę 05 sierpnia (za 2 tygodnie) odbędą się zawody wpisane do kalendarza DZSS. Strzelamy na wszystkich osiach strzelnicy na Stadionie Olimipjskim we Wrocławiu (ul. Paderewskiego 35).
Tym razem strzelamy już też karabin centralnego zapłonu!
Start o 9 rano, koniec o 15:30.

Komunikat już jest gotowy!
Pobierz komunikat [PDF]
Pobierz klasyfikację zawodów [PDF]

Biuro zawodów czynne do 14.

Regulamin jest już zatwierdzony, zawody wpisane do kalendarza, strzelnica rozgrzana, sędziowie są. Rozegramy siedem konkurencji, zgodnie z zatwierdzonym regulaminem [PDF]. Można startować w dowolnej ilości konkurencji. Warto wziąć ze sobą metryczki na wszystko, na wszelki wypadek.

Konkurencje
– Pcp25m5: pistolet czarnoprochowy, otwarte przyrządy celownicze, dystans 25m, tarcza TS/2, 5 strzałów
– Pcz25m10z13: pistolet centralnego zapłonu, otwarte przyrządy celownicze, dystans 25m, tarcza TS/2, 10 ocenianych strzałów z 13
– Psp25m10z13: pistolet bocznego zapłonu, otwarte przyrządy celownicze, dystans 25m, tarcza TS/2, 10 ocenianych strzałów z 13
Pdowolny50m5z8: pistolet dowolny, otwarte przyrządy celownicze, dystans 50m, tarcza TS/2, 5 ocenianych strzałów z 8
– Strzelba5: strzelba gładkolufowa, dystans 25m, tarcza TS/2, 5 strzałów breneką
– Ksp50m10z13l: karabin bocznego zapłonu, mechaniczne przyrządy celownicze, dystans 50m, tarcza Ksp, 10 ocenianych strzałów z 13, pozycja leżąca bez podpórek
Kcz50m10z13L: Karabin centralnego zapłonu, mechaniczne przyrządy celownicze, dystans 50m, tarcza TS/2, 10 ocenianych strzałów z 13, pozycja leżąca bez podpórek

Opłaty
Opłata za konkurencję wynosi 20 zł przy rejestracji ręcznej lub 10 zł przy rejestracji automatycznej w systemie rejestracji, dostępnym w zakładce Imprezy.

Rejestracja automatyczna jest gdy (wszystkie warunki są spełnione): generujesz metryczki poprzez system rejestracji, masz metryczki na zawodach, dane się zgadzają, na koncie w Braterstwie masz kwotę, która wystarcza na pokrycie kosztów startu (czyli 10 zł x ilość konkurencji).

Rejestracja ręczna jest gdy (jakikolwiek warunek jest spełniony): nie masz ze sobą metryczek na zawodach, w metryczkach jest błąd, czy literówka lub nie masz na koncie środków pokrywających cenę startu. Wtedy płacisz 20 zł / konkurencja, gotówką na miejscu.

Jeśli na koncie w Braterstwie masz np 24 zł, to dwie konkurencje będą kosztowały po 10 zł (ściągnięte automatycznie z konta po zawodach), reszta konkurencji będzie kosztowała po 20 zł, płatne gotówką.

Dla kobiet
Kobiety, które zarejestrują się w systemie zapłacą za starty nie więcej niż 20 zł, niezależnie od ilości startów. Warunkiem jest rejestracja w systemie, wydrukowanie metryczek i zabranie ich na zawody. Czyli „rejestracja automatyczna”. Podaję precyzyjne, matematyczne wyliczenia:
– 1 konkurencja: 10 zł
– 2 konkurencje: 20 zł
– 3 konkurencje: 20 zł
– 4 konkurencje: 20 zł

Promocja będzie stała, dopóki Panie nie będą stanowiły minimum 15% zawodników na naszych zawodach. Zapraszamy Panie na zawody! Panie przodem!
Uwaga! Ewentualna opłata za broń i amunicję, jeśli nie masz własnej, jest naliczana osobno, w normalnej wysokości.

Wypożyczenie broni i amunicji
Centralny zapłon: 20 zł
Boczny zapłon: 10 zł
Czarnoprochowa: 10 zł
Strzelba: 20 zł
Płatność: na miejscu, gotówką, lub po zawodach z konta, jeśli masz odpowiednie saldo.

Kto może wziąć udział
Osoby posiadające pozwolenie na broń, licencję PZSS lub patent strzelecki PZSS mogą wypożyczać broń lub strzelać z własnej.
Osoby nie posiadające żadnego z ww. dokumentów mogą strzelać wyłącznie z własnej broni (czarnoprochowej).

Nagrody
Nagroda w tej edycji zawodów: okulary balistyczne SwissEye Nighthawk.
Zwycięzca: drugi wynik w klasyfikacji czterech najlepszych dla danego zawodnika konkurencji. Wyniki przed sumowaniem są normalizowane, czyli wyniki w konkurencji mającej max 50 pkt są mnożone x 2. Dzięki temu wszystkie konkurencje są tak samo istotne.
Przykład: masz wyniki Ksp(75), Psp(83), Pcz(74), Strzelba(30 = znormalizowane 60), Kcz(54), Pcp (22 = znormalizowane 44). Najlepsze 4 konkurencje dla tych wyników to: Psp, Ksp, Pcz, Strzelba. Suma użyta do wyznaczania ogólnego rankingu = 83 + 75 + 74 + 60 = 292

Uwaga! osoby, które wygrały jedną nagrodę nie mogą wygrać w naszych zawodach nic przez kolejne 12 miesięcy.

Zapraszam do dyskusji w wątku na naszym forum

21 myśli nt. „Zawody Braterstwa: 05.08.2017 (dla Pań za półdarmo)

 1. AvatarDemonPL

  Pierwszy raz byłem na zawodach organizowanych przez KS Amator i muszę napisać, że bardzo fajne zawody. Organizacja rewelacyjna, zero przestojów, wszystko płynnie szło :) oby tak dalej panowie :) Mam nadzieję, że jeszcze nie raz zawitam, może uda się już 19.08. Chcę zapisać się do sekcji sportowej, ale niestety przez udział w zawodach mam dylemat :) Z uwagi na miejsce zamieszkania myślałem o zapisaniu się do klubu lokalnego, ale widząc na własne oczy jak prężnie i szybko rozwija się KS Amator to w tej chwili ciężko się zdecydować :) Pozdrowienia ze śląska :)

 2. Avataryodas

  Myślę że na razie możesz trenować na zawodach w końcu jesteśmy amatorami. Broń powinieneś zestroić sobie indywidualnie przynajmniej ja bym tak zrobił. Treningi organizuje Colt ale to się mija z celem . Jeśli ktoś weźmie sobie 3 paki amunicji a jest kolejka to się nie można doczekać na stanowisko, strata czasu i nerwów.

 3. Avatarelkoyoto

  Żeby strzelać na zawodach trzeba trenować. Będzie jakiś trening? Kiedyś?
  W tym miesiącu będę kupował swoje pierwsze egzemplarze. Nie będę startował póki nie nauczę się strzelać. Dlatego pytam o możliwości potrenowania.

 4. AvatarGrippen

  Może dać do wyboru w profilu konkretne kluby z rozwijalnej listy ? I wtedy każdy jak sobie ustawi klub macierzysty poprawnie to metryczki będą się generować bardziej jednorodne pod względem nazewnictwa

 5. Avatarabc

  Moze warto zadbac o jakas jednorodnosc w nazewnictwie klubow? Wiem, ze pewnie pobierane sa przy generowaniu metryczek z bazy danych jakos ale kiepsko to wyglada, podam przyklad z komunikatu z lipcowych zawodow: WKS Slask, WKS, WKS Slask Wroclaw, WKS SLASK, SLASK Wroclaw, Wojskowy Klub Sportowy SLASK Sekcja Strzelecka, WKS Sekcja Strzelecka..

 6. Avatarlouq

  myślę, że ( w końcu) uda mi się dotrzeć :)

  mam dwa ( w sumie trzy :) pytania
  1. jeśli cchiałbym pyknąc konkurencję Pdowolny50m5z8 margolinkiem, to czy pistolet ma być ładowany jednym nabojem?
  1a. ew czy może będzie do ww konkurencji jakiś klubowy toz-35? :)
  2. jaka broń klubowa będzie na Kcz50m10z13L?

 7. Avataryodas

  Zastanawiam się jak będą wyglądały konkurencje Ksp, Pdowolny, Kcz? Bo ostatnio sędzia mówił że prawdopodobnie będą strzelać raz ci raz ci mowa była o tylko dwóch konkurencjach a teraz już będzie ich trzy czy to nie będzie zbyt długo trwało?

Dodaj komentarz