Zawody Braterstwa, 17.12.2017

W niedzielę 17 grudnia 2017 odbędą się zawody strzeleckie, wpisane do kalendarza DZSS.
Miejsce: Strzelnica na Stadionie Olimipjskim we Wrocławiu (ul. Paderewskiego 35).
Godziny: 09:00 — 14:30.
Biuro zawodów zamyka się dwie godziny przed końcem imprezy. Zimą zawody kończą się godzinę wcześniej (do 14:30) z powodu zapadającego zmroku.
Komunikat
Pobierz komunikat [PDF]
Pobierz klasyfikację zawodów [PDF]

Regulamin [PDF] jest zatwierdzony, zawody wpisane do kalendarza DZSS, strzelnica rozgrzana, sędziowie czekają. Można startować w dowolnej ilości konkurencji. Warto wziąć ze sobą metryczki na wszystko, na wszelki wypadek.

Konkurencje
— Kcz50m10z13L: Karabin centralnego zapłonu, 50m, 10 strzałów ocenianych z 13 leżąc, tarcza TS/2
— Ksp50m10z13L: Karabin sportowy, 50m, 10 strzałów ocenianych z 13 leżąc, tarcza Ksp
— Pcp25m5: Pistolet czarnoprochowy, 25m, 5 strzałów stojąc, tarcza TS/2
— Pcz25m10z13: Pistolet centralnego zapłonu, 25m, 10 strzałów ocenianych z 13 stojąc, tarcza TS/2
— Psp25m10z13: Pistolet sportowy, 25m, 10 strzałów ocenianych z 13 stojąc, tarcza TS/2
— Strzelba25m5: Strzelba gładkolufowa, 25m, 5 strzałów stojąc, breneka, tarcza TS/2

Kto może wziąć udział
Osoby posiadające pozwolenie na broń, dopuszczenie do posiadania broni, licencję PZSS lub patent strzelecki PZSS mogą wypożyczać broń lub strzelać z własnej. Wystarczy którykolwiek z tych dokumentów.
Osoby nie posiadające żadnego z ww. dokumentów mogą strzelać wyłącznie z własnej broni (czarnoprochowej), jeśli konkurencja czarnoprochowa jest na liście rozgrywanych konkurencji.

Rejestracja
Obowiązuje rejestracja elektroniczna poprzez nasz system rejestracji. Wydrukuj metryczki i zabierz ze sobą. Osoby niezarejestrowane będą obciążone podwójną opłatą (20 zł / konkurencja) lub w ogóle nie dopuszczone do udziału. Rejestracja elektroniczna jest szybka, łatwa i oszczędza nasz wspólny czas.
Do rejestracji nie jest wymagane opłacenie członkostwa, ani w ogóle żaden przelew. Wpisujesz dane, klikasz i metryczki gotowe. 3 minuty.

Opłaty
Startowe: 10 zł / konkurencja.
Wypożyczenie broni z amunicją centralny zapłon lub strzelba: 20 zł.
Wypożyczenie broni z amunicją boczny zapłon lub czarnoprochowa: 10 zł.
Sposób płatności: gotowką lub z konta w systemie, o ile masz wystarczającą ilość środków.

Promocje
Promocje się łączą ze sobą, ale nie dotyczą kosztów broni i amunicji.
1. Kobiety płacą za starty nie więcej niż 20 zł, niezależnie od ilości startów. Czyli jeśli przychodzisz na 6 konkurencji, to zapłacisz 20 zł za startowe.
2. Opłata startowa jest obniżona o tyle punktów procentowych, ile razy startowałaś/eś w naszych zawodach PZSS w ciągu 12 miesięcy. Czyli jeśli masz już 7 startów, to start będzie Cię kosztował o 7% mniej, czyli 9.30 zł.
3. Okazując dowolnego typu dopuszczenie do posiadania broni raz na 12 miesięcy uzyskasz obniżkę kosztów startowego o 10 zł.

Zapraszam do dyskusji na temat zawodów w dziale Imprezy na naszym forum.

8 myśli nt. „Zawody Braterstwa, 17.12.2017

  1. AvatarMikołaj Bartnicki

   @Marian, dla mnie to się liczy jako pierwsze miejsce. Istotny jest wynik na tarczy i nic więcej. Rozdzielenie zawodników na tych licencjonowanych i tych poza klasyfikacją to wyłacznie formalizm podyktowany biurokracją PZSSu.

 1. Avatargeminix

  Nie sądzę. Bo nawet jeśli to jak ustalić wiek progowy? Na 60 lat? To co powiedzą strzelcy w wieku 59? dlaczego oni nie mieliby strzelać z lunetą? A poza tym są również dwudziestoparolatkowie ze znaczną wadą wzroku. Co z nimi? A są również tacy co mają po 70 lat i nadal sokoli wzrok.
  Nie róbmy szopek jak z Norweską reprezentacją narciarstwa biegowego. Nagle same astmatyczki.
  Na nasze zawody też wszyscy zaczną przynosić zaświadczenia że mają wzrok jak kret o potrzebują strzelać z lunetą.

 2. AvatarOzeasz53

  Pytanie?–po 60-tce, mam jakiś przywilej na tzw-optykę???????- oko to nie (plastelina), niestety wiek robi swoje,mam swoją——alllle! wstrzelanie się to jest problem—–proszę o rzetelną odpowiedż.

 3. AvatarOzeasz53

  Dziękuję,,,—jestem członkiem Braterstwa co mnie bardzo cieszy, do tej pory byłem ) wiatrowcem-wiatrówki —-powiedziałem dość w domu złomu, byłem W.P. lata 72/74r, byłego wieku, strzelałem z całego spektrum, u wczesnego uzbrojenia,,,Artyleria haubice, 122mm-152mm, możdzierze-82-do 120mm- zasilałem piechotę na strzelnicy-zawsze bdb,,kbk.ak. swd, ppk należałem do LoKU przy zakładowym…Bardzo proszę o papierowe strona po stronie )po uiszczeniu maksymalnej kwoty 250zł–na to co potrzeba ,przynależność członkostwo-i.t.p. chodzi mi status Braterstwa —sorry , nie jestem z komputerem na ty a raczej na (obywatelu)—Wszystkich pozdrawiam!!!!!

Dodaj komentarz