Zawody korespondencyjne

Od dziś w ramach Braterstwa można brać udział w zawodach korespondencyjnych. Jest to inicjatywa bezpośrednio oparta na pomyśle (skopiowana od) KS Garda, którzy organizują takie aktywności od wielu lat. Uważam to za dobry pomysł i postaram się zwiększyć jego popularność.

Zawody korespondencyjne są dostępne w profilu. Aby z nich korzystać nie trzeba mieć opłaconej składki — musisz tylko, poza PESELem podawanym przy rejestracji, w profilu wpisać swoje imię i nazwisko . Zatem każda osoba, nawet niezainteresowana byciem członkiem Braterstwa może zapisywać swoje wyniki i być ujęta w klasyfikacji.

Celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa, regularne uprawianie amatorskiego sportu bez wymogów jazdy w konkretne dni na zawody i mniejszy tłok podczas strzelania niż na typowych zawodach. Dodatkowo, w obliczu możliwego pogorszenia warunków uczestnictwa w rywalizacji PZSS, mając na uwadze wyrok NSA z 15.06.2016 to może być dobry pomysł dla całego środowiska.

Zachęcam każdego do wzięcia udziału. Wyniki te będą później zawarte w oficjalnym protokole.

Bardzo chętnie widzę wszelkie wskazówki, a zwłaszcza wytknięcie błędów. Za znalezienie błędu w działaniu strony wypłacam (w formie doładowania konta na Braterstwie) niebagatelną kwotę 3 zł.

Załączam zrzut ekranu dla osób, które nie chcą się rejestrować, a może chciałyby zobaczyć jak to wygląda.

18 myśli nt. „Zawody korespondencyjne

 1. AvatarTomC

  Może warto napisać regulamin dla konkurencji z podaniem odległości, czasu, rodzaju tarczy który będzie dostępny w pdf-ie na podstawie którego będą robione komunikaty w których wystarczy podać oznaczenie danej konkurencji.?

  Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Właśnie taka funkcjonalność już istnieje. Sprawdzałeś w profilu?
   Czas jest nieograniczony, odległości są podane. Doprecyzuję jeszcze rodzaje tarcz, choć osoby które strzelają sportowo wiedzą do jakich tarcz strzela się dostępne w tych zawodach konkurencje.

   Odpowiedz
   1. Avatartytus160

    Z tym nieograniczonym czasem można by dyskutować skoro konkurencje nazywają się Pcz10, Psp10 itp. :-)
    Ja np. dzisiejsze zawody strzeliłem wg zasad Pcz i Psp klasy popularnej – czyli z dopuszczeniem strzelania oburącz.

    Odpowiedz
     1. Avatardb4d13133

      Czy strzelanie z obu rąk nie daje przewagi nad strzelaniem z jednej ręki? Strzelam tylko z jednej więc nie wiem.

 2. Avatarlrozmaryn

  No niby wszystko fajnie ale ja nadal nie łapię, jak to dokładnie ma się odbywać ? Czy będzie jakiś kalendarz zawodów? Czy może mamy się jakoś miedzy sobą umawiać na takie prywatne własne zawody? Czy jak ? Bardzo bym prosił o jakiś szczegółowy opis jak to wszystko będzie zorganizowane lub jak to organizować :)

  Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Zawody są korespondencyjne, na odległość. Rozgrywane przez cały miesiąc.
   Powiedzmy, że chcesz wziąć udział. Idziesz na strzelnicę i rozgrywasz wybraną przez Ciebie konkurencję. Robisz to rzetelnie i uczciwie, dokładnie liczysz wynik. Sprawdzasz rezultat, bo wiesz że to jest tylko zabawa i zależy Ci na prawdziwej rywalizacji.

   Później ten samodzielnie odstrzelony wynik wpisujesz na stronie Stowarzyszenia. Nikt Cię nie sprawdza, ufamy sobie że robimy to uczciwie i prawidłowo. Nagrodą jest sam udział, chodzi o zabawę i wspólną motywację do uprawiania sportu, do trenowania.

   Czyli każdy sobie, a wyniki wpisywane pozwalają tylko porównać rezultaty, poznać ludzi którzy strzelają podobnie albo dopytać mistrzów jak oni osiągają dobre wyniki. Zawody to kolejna platforma komunikacji.

   Odpowiedz
   1. Avatarlrozmaryn

    Czyli dobrze się domyślałem :) Według mnie to fantastyczny pomysł. Gdzieś tu na stronie czytałem również że trzeba zrobić foto przestrzelonej tarczy i wpisowi do książki na strzelnicy. Czy te fotki i komunikaty ze strony potem trzeba będzie przedstawiać w WPA ?

    Odpowiedz
    1. Avatartytus160

     Jeśli będziesz się starał o rozszerzenia pozwolenia o kolejne sztuki to może się przydać (no chyba że jeszcze nie masz i dopiero będziesz składał – to wtedy też warto pokazać stertę kwitów:-) ). Ale nasze WPA jest dość rozsądne jeśli chodzi o przyznawane ilości – z tego co można przeczytać od kolegów z innych województw.

     Odpowiedz
 3. AvatarTomC

  A co myślicie o dodaniu np. z nowym sezonem konkurencji snajper w centralnym i bocznym zapłonie na 100m.
  Sprzęt z optyką, postawa leżąca tylko jedna podpora na broni z przodu, tarcze 2 szt. po lewo próbna nieograniczona ilość strzałów po prawo oceniana 10 strzałów ? Tarcza identyczna jak do Kpn. Oznaczenie konkurencji „Snajper_ bz 10” oraz „Snajper_cz 10” . Rozszerza to trochę wachlarz do posiadania rodzaju broni.

  Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   W sumie ciekawa propozycja. Tylko czy ta tarcza będzie odpowiednia? karabin pneumatyczny ma naprawdę małą tarczkę, nie wiem czy da się do tego dobrze strzelać na 100m.

   Odpowiedz
 4. AvatarKrzychu

  Witam. A jak wygląda sprawa strzelania korespondencyjnego z broni strzelnic komercyjnych. Chodzi o to że nie mając pozwolenia na broń ,idzie się na strzelnicę i tam pod okiem instruktora strzela w wybranej przez siebie konkurencji . Oczywiście jeżeli na danej strzelnicy jest taka możliwość. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Jest to jak najbardziej w porządku. Możesz strzelać także z broni innych ludzi (nie tylko klubowej).
   Upewnij się tylko, czy masz wpis do strzelnicy. Możesz też do własnej dokumentacji zrobić zdjęcie tarczy.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *