Zawody korespondencyjne

Od dziś w ramach Braterstwa można brać udział w zawodach korespondencyjnych. Jest to inicjatywa bezpośrednio oparta na pomyśle (skopiowana od) KS Garda, którzy organizują takie aktywności od wielu lat. Uważam to za dobry pomysł i postaram się zwiększyć jego popularność.

Zawody korespondencyjne są dostępne w profilu. Aby z nich korzystać nie trzeba mieć opłaconej składki — musisz tylko, poza PESELem podawanym przy rejestracji, w profilu wpisać swoje imię i nazwisko . Zatem każda osoba, nawet niezainteresowana byciem członkiem Braterstwa może zapisywać swoje wyniki i być ujęta w klasyfikacji.

Celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa, regularne uprawianie amatorskiego sportu bez wymogów jazdy w konkretne dni na zawody i mniejszy tłok podczas strzelania niż na typowych zawodach. Dodatkowo, w obliczu możliwego pogorszenia warunków uczestnictwa w rywalizacji PZSS, mając na uwadze wyrok NSA z 15.06.2016 to może być dobry pomysł dla całego środowiska.

Zachęcam każdego do wzięcia udziału. Wyniki te będą później zawarte w oficjalnym protokole.

Bardzo chętnie widzę wszelkie wskazówki, a zwłaszcza wytknięcie błędów. Za znalezienie błędu w działaniu strony wypłacam (w formie doładowania konta na Braterstwie) niebagatelną kwotę 3 zł.

Załączam zrzut ekranu dla osób, które nie chcą się rejestrować, a może chciałyby zobaczyć jak to wygląda.

25 thoughts on “Zawody korespondencyjne

   1. Avatarxelos80

    Ok. Dzięki. Pomysliło mi się ze startami zeby utrzymać licencję.
    Na forum czytałem o wyroku NSA o utrzymaniu pozwolenia bez licencji PZSS.
    Czy ktoś juz przetestował to na podstawie np takich korespondencyjnych zawodów?

 1. AvatarKrzychu

  Witam. A jak wygląda sprawa strzelania korespondencyjnego z broni strzelnic komercyjnych. Chodzi o to że nie mając pozwolenia na broń ,idzie się na strzelnicę i tam pod okiem instruktora strzela w wybranej przez siebie konkurencji . Oczywiście jeżeli na danej strzelnicy jest taka możliwość. Pozdrawiam.

 2. AvatarTomC

  A co myślicie o dodaniu np. z nowym sezonem konkurencji snajper w centralnym i bocznym zapłonie na 100m.
  Sprzęt z optyką, postawa leżąca tylko jedna podpora na broni z przodu, tarcze 2 szt. po lewo próbna nieograniczona ilość strzałów po prawo oceniana 10 strzałów ? Tarcza identyczna jak do Kpn. Oznaczenie konkurencji „Snajper_ bz 10” oraz „Snajper_cz 10” . Rozszerza to trochę wachlarz do posiadania rodzaju broni.

 3. Avatarlrozmaryn

  No niby wszystko fajnie ale ja nadal nie łapię, jak to dokładnie ma się odbywać ? Czy będzie jakiś kalendarz zawodów? Czy może mamy się jakoś miedzy sobą umawiać na takie prywatne własne zawody? Czy jak ? Bardzo bym prosił o jakiś szczegółowy opis jak to wszystko będzie zorganizowane lub jak to organizować :)

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Zawody są korespondencyjne, na odległość. Rozgrywane przez cały miesiąc.
   Powiedzmy, że chcesz wziąć udział. Idziesz na strzelnicę i rozgrywasz wybraną przez Ciebie konkurencję. Robisz to rzetelnie i uczciwie, dokładnie liczysz wynik. Sprawdzasz rezultat, bo wiesz że to jest tylko zabawa i zależy Ci na prawdziwej rywalizacji.

   Później ten samodzielnie odstrzelony wynik wpisujesz na stronie Stowarzyszenia. Nikt Cię nie sprawdza, ufamy sobie że robimy to uczciwie i prawidłowo. Nagrodą jest sam udział, chodzi o zabawę i wspólną motywację do uprawiania sportu, do trenowania.

   Czyli każdy sobie, a wyniki wpisywane pozwalają tylko porównać rezultaty, poznać ludzi którzy strzelają podobnie albo dopytać mistrzów jak oni osiągają dobre wyniki. Zawody to kolejna platforma komunikacji.

   1. Avatarlrozmaryn

    Czyli dobrze się domyślałem :) Według mnie to fantastyczny pomysł. Gdzieś tu na stronie czytałem również że trzeba zrobić foto przestrzelonej tarczy i wpisowi do książki na strzelnicy. Czy te fotki i komunikaty ze strony potem trzeba będzie przedstawiać w WPA ?

    1. Avatartytus160

     Jeśli będziesz się starał o rozszerzenia pozwolenia o kolejne sztuki to może się przydać (no chyba że jeszcze nie masz i dopiero będziesz składał – to wtedy też warto pokazać stertę kwitów:-) ). Ale nasze WPA jest dość rozsądne jeśli chodzi o przyznawane ilości – z tego co można przeczytać od kolegów z innych województw.

 4. AvatarTomC

  Może warto napisać regulamin dla konkurencji z podaniem odległości, czasu, rodzaju tarczy który będzie dostępny w pdf-ie na podstawie którego będą robione komunikaty w których wystarczy podać oznaczenie danej konkurencji.?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Właśnie taka funkcjonalność już istnieje. Sprawdzałeś w profilu?
   Czas jest nieograniczony, odległości są podane. Doprecyzuję jeszcze rodzaje tarcz, choć osoby które strzelają sportowo wiedzą do jakich tarcz strzela się dostępne w tych zawodach konkurencje.

   1. Avatartytus160

    Z tym nieograniczonym czasem można by dyskutować skoro konkurencje nazywają się Pcz10, Psp10 itp. :-)
    Ja np. dzisiejsze zawody strzeliłem wg zasad Pcz i Psp klasy popularnej – czyli z dopuszczeniem strzelania oburącz.

     1. Avatardb4d13133

      Czy strzelanie z obu rąk nie daje przewagi nad strzelaniem z jednej ręki? Strzelam tylko z jednej więc nie wiem.

Dodaj komentarz