Zawody w Warszawie 2019

KS Amator, zbrojne ramię DZSS, poszerza wpływ na mazowieckie. Na powtarzające się prośby wielu członków, w 2019 roku rozpoczniemy regularny cykl zawodów strzeleckich w Warszawie. Zaplanowanych jest minimum 10 edycji.

We Wrocławiu, z powodów zewnętrzno-infrastrukturalnych, nie jest nam dane rozwijać się zgodnie z założeniami (*). Mamy zatem więcej czasu na zadbanie o członków z dalszych rejonów kraju. W tym roku chcemy wspomóc i przyspieszyć popularyzację sportu strzeleckiego w Stolicy. Chcemy przyłączyć do PZSS kolejne setki pasjonatów strzelectwa!

Udało nam się nawiązać współpracę ze Strzelnicą FSO, która należy do największych krytych obiektów strzeleckich w Polsce. Warszawiakom nie trzeba przedstawiać: naprawdę fajne miejsce, pozwalające na wszechstronną realizację pasji strzeleckiej.
Po złączeniu wysokiej jakości obiektu z naszym podejściem i stylem organizacji, powinny wyjść całkiem przyjemne zawody dla setek strzelców. Zapraszam do ręcznej weryfikacji. W zaakceptowanym regulaminie zawodów mamy zaznaczone, że startowe wyniesie „nie więcej niż 10 zł/konkurencja” :)

Zaczynamy nasz cykl Zawodów Strzeleckich Amator WWA. Strzelamy w ostatnią niedzielę w parzystym tygodniu danego miesiąca, zatem: 24.03.2019, 21.04.2019, 19.05.2019, 30.06.2019, 28.07.2019, 25.08.2019, 22.09.2019, 20.10.2019, 17.11.2019, 29.12.2019.

Odnośnie poszczególnych imprez będą publikowane konkretne ogłoszenia kilka tygodni przed terminem.

(*) Sytuacja naszej lokalnej infrastruktury powinna ulec poprawie w niedalekiej przyszłości, choć już lekko poza administracyjnymi granicami Wrocławia; taki mamy klimat.

78 thoughts on “Zawody w Warszawie 2019

 1. Avatar95ec0cb15

  Cześć,

  1.) Rozumiem, ze osoby ktore jeszcze nie mają patentu (jestem juz po kursie, ale egzamin mam dopiero w maju) tez moga sie zapisac?

  2.) Czy w takim razie jeśli na kursie miałem do tej pory tylko kbks, margolina i strzelbe, moge przystapic do konkurencji o której nie mam pojecia – jak np. Kcz25m10?

  3.) Czy jest szansa na jakies krotkie szkolenie z danego modelu sie strzela przed egzaminem?

  4.) Czy są jakieś punkty ujemne jak nie będzie ani jednej przestrzeliny? :)

  1. Avatarmorf1992

   Widzisz, odpowiedziałem na 3), a zapomniałem jeszcze o pozostałych.

   2) Jeżeli możesz zapisać się na zawody – Możesz przystąpić do każdej konkurencji, która na nich jest. Sam z PMa pierwszy raz w życiu strzelałem na zawodach Amatora.

   4) Nie ma punktów ujemnych.

 2. Avatardzimik

  Cześć,
  1) Czy można startować wiecej niż 1 raz w tej samej konkurencji?
  2) Jak działa w praktyce „Moc dopuszczeń”? ( obniża raz w roku startowe o 10zł). Czy po okazaniu tego dokumentu, poprostu nie jest sciagana z konta oplata za startowe 10zł? Jedyna znana mi praktyczna korzyść tego dokumentu
  pozdrawiam,
  Dominik

  1. Avatarmorf1992

   1) Na jednych zawodach raczej niezbyt. Jedną metryczkę na konkurencję dostajesz, więc i raz startujesz.
   2) Po okazaniu dopuszczenia na metryczkach masz robiony o tym dopisek, w efekcie za startowe zostanie Ci ściągnięte 10 złotych mniej. Np. Startujesz w 6 konkurencjach, to zostanie Ci ściągnięte 50 złotych tylko. Startujesz w jednej konkurencji – gratulacje, masz za darmo.

 3. AvatarMises

  Mam takie pytanie. Zapisując się na konkretną godzinę dostaję metryczki na wszystkie konkurencje. Pewnie we wszystkich wystartuję, ale może dałoby się wybrać w których będzie się brało udział. Nie do każdej konkurencji mam swoją broń.

  A co gdy bym chciał startować w konkurencji z bronią Braterstwa ale z własną amunicją?

  1. Avatarmorf1992

   Dostajesz metryczki na wszystkie konkurencje, ale nie wszystkie musisz dać prowadzącemu po przyjściu. Np. chcesz wystartować tylko w Kcz, Pm i Psp, to tylko te metryczki dajesz po przyjściu na zawody i tylko w tym startujesz. Chcesz we wszystkim – dajesz wszystkie metryczki.

 4. AvatarMises

  Ja mam jeszcze pytanie o konkurencje. We Wrocławiu strzelane są:

  Ksp, Pcz, Pm, Psp, Strzelba

  Czy w Warszawie będzie np. Kcz czy Strzelba Dynamiczna? Czy da się 8 startów ogarnąć na jednych zawodach dysponując Psp, Pcz ,Kcz oraz strzelbą?

 5. Avatargkaszcz

  A czy da się określić z wyprzedzeniem (ale nie takim kilkudniowym tylko np powiedzmy już) jakie konkretnie konkurencje będą rozgrywane w konkretnych edycjach zawodów? Chodzi oczywiście żeby się nie nastawiać na dany termin jeśli nie będzie interesującej nas akurat w danym momencie zabawy. W okolicy Wawy jest dużo imprez tylko często trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem więc chodzi o zaplanowanie.

  Pochwały dla Prezesa
  (tak będę się teraz podpisywał)

 6. Avatarcichy.wroc

  Świetna wiadomość Paweł! Czekam jeszcze na migrację treningów do W-wy w takiej formie jak są organizowane na Skwierzyńskiej ;)

  Gdybyś potrzebował pomocy organizacyjnej w W-wie, to daj znać.

 7. Avatargkaszcz

  Po pierwsze chcę powiedzieć, że bardzo się cieszę z takiego kierunku rozwoju.

  Po drugie jak kto nie był na Żeraniu jeszcze to spieszę donieść, że ten obiekt nie jest wcale taki wielki jak by to się mogło wydawać po opisie Prezesa. Jest pięć lub sześć stanowisk na osi 25m z tarczociągami, i oś stumetrowa, na której jest pięć stanowisk dla strzelców chudych, a jeśli dla grubszych to cztery. Dla strzelectwa pozasportowego są jeszcze osie 20m. Oraz dynamika na której nie byłem to nie wiem. Pozostałych widniejących w opisie osi 25 metrowych nie widziałem na oczy, choć byłem tam wielokrotnie. Może są tylko na zorganizowane iwenty a tak z ulicy to nie wpuszczają.

  Po trzecie opowiem, że w początkowym okresie istnienia strzelnica ta zapowiadała budowę osi krytej 200m i to by był naprawdę hit. Na razie nic z tego nie wyszło, ale może jeszcze wyjdzie. Może trzeba ich molestować, może można jako klub jakoś pomóc?

  Po czwarte ktoś mówił o prochu czarnym, a może ten ktoś tego nie wie, to powiem że prężnie działająca sekcja czarnoprochowa z licznymi iwentami i zawodami funkcjonuje w klubie ZKS na Marymonckiej. Natomiast Żerań, jako strzelnica zamknięta pewnie miałaby problem z czarnoprochowcami ze względu na smród. Tam jest wentylacja i to dość niezła moim zdaniem, ale jednak na CP to może być nie do wytrzymania.

  Tak czy siak brawo Prezes. Inicjatywa zacna.

  1. AvatarMises

   Strzelnica jest spora ale jakaś mega wielka też nie jest. Osi 25 m jest 15 i na wszystkie można wejść. mieszczą się one w trzech niezależnych salach po 5 stanowisk.

   Reszta jak opisałeś. O planach na kryte 200m nie słyszałem.

   Dodatkowo FSO ma ten plus, że w każdą niedzielę organizują zawody. Zrobienie 8 startów do licencji nie jest problemem. I konkurencji u nich jest sporo. Jak się uprzeć można zrobić za jednym podejściem wszystko.

   1. AvatarMises

    A jeśli Braterstwo u FSO nawiążą współpracę to może to być naprawdę bardzo dobre miejsce dla naszego stowarzyszenia. Tym bardziej, że FSO też jest prowadzone przez młodych ludzi z normalnym podejściem – każdy ogólnie wie, jak to jest z tymi zawodami itp.

    Być może dla FSO będzie czymś pozytywnym jeśli Braterswo przejmie trochę papierowej roboty przy startach. Niestety tam cały czas funkcjonują zapisy przed startem i pamiętam, że w 2018 roku były spore kolejki, aby sprawy formalne załatwić. Nasze stowarzyszenie ma ten krok zautomatyzowany że tak powiem i strzelcy mogą się na strzelaniu skupić.

    Może to jest właśnie know-how może sprawić, że współpraca będzie owocna. Tym bardziej, że nasz portal pokazuje mi około 1700 strzelców Braterstwa a mojej okolicy. I podejrzewam, że mała ich część jechała do Wrocławia na zawody w 2018.

    1. Avatargkaszcz

     Co do młodych ludzi z normalnym podejściem to ja może nie mam jakiegos wielkiego doświadczenia w bywaniu na strzelnicach ale na warszawskich tych co znam to wszedzie mają takie samo podejście – biznesowe. Płacisz – to se strzelaj. FSO ma zalety np nie pada na łeb i czynne do 23 godziny. Suchodół też ma zalety: 100 metrów, las, pachnie kwiatkami, rzutki. Warszawianka ma zalety – ciepło. ZKS – tanio. Nigdzie i nigdy nie napotkałem na problemy.

     Co do organizacji zawodów to nasz Prezes jest mistrzem efektywności, nigdzie nie ma tak sprawnie i tanio jak u niego.

     Ja swoje zawody ogarniałem na ZKS. Głównie dlatego że na Skwierzyńską mam trzy godziny pociągiem a na Marymoncką trzy przystanki tramwajem oraz jest tam coś organizowane praktycznie w każdy weekend. W tym konkurencje całkowicie bezkosztowe jak karabin pneumatyczny lub egzotyczne jak „karabin snajperski bocznego zapłonu”, do którego sobie właśnie wyszykowałem sprzęt i mam zamiar się w to bawić w tym sezonie.

     No ale prawda, że swoje w kolejce trzeba odstać, zwłaszcza w drugiej połowie sezonu :-)

     Natomiast dla mnie walor osobny ma też integracja. Można się spotkac, pogadać, zawsze ciekawiej niż przez neta.

  2. AvatarAnanas

   Ta osoba, która pytała o CP to, zdaje się, ja. Dziękuję za tą informację o ZKS, niestety to nie moje rejony (jestem z Łodzi, ale na zawody do Warszawy spróbuję przyjechać, do Wrocławia mam dalej). U nas w Łodzi i okolicach funkcjonuje parę strzelnic krytych, które w zasadzie umożliwiają strzelanie z CP – np. na Okopowej (Colt – Top Shot) jest bardzo dobra wentylacja; może strzelanie z CP nie budzi tam wielkiego entuzjazmu, ale jest, powiedzmy, uprzejmie tolerowane. Z kolei kulturalny strzelec CP nie powinien, moim zdaniem, smrodzić gdy wszystkie osie są pełne i odbywa się jednocześnie kilka imprez komercyjnych albo trening do patentu. Na swoją obronę dodam też, że z uwagi na małą szybkość ładowania my po prostu nie nadążamy porządnie nakopcić.

 8. AvatarW

  Czy można prosić o utworzenie kalendarza Google, ze wszystkimi datami, adresami i zrobienie go publicznym?

  Wtedy wszyscy zainteresowani będą mogli dodać kalendarz.
  Nie umkną wtedy wydarzenia, wszystkie zmiany będą od razu widoczne w telefonie, w wydarzeniu można dodać notatkę, link do rejestracji etc.

   1. AvatarW

    Dzięki, zrobione, można dodać do posta:

    Publiczny Kalendarz:
    https://calendar.google.com/calendar/embed?src=p9lt018ikpmebvf6lbabvumtfo%40group.calendar.google.com&ctz=Europe%2FWarsaw

    Publiczny iCal:
    https://calendar.google.com/calendar/ical/p9lt018ikpmebvf6lbabvumtfo%40group.calendar.google.com/public/basic.ics

    Jesli chcemy dodać do swojego kalendarza w google, logujemy się do: https://calendar.google.com
    W lewej kolumnie jest [ Dodaj Kalendarz ] wybieramy „Z URL” i wklejamy:
    https://calendar.google.com/calendar/ical/p9lt018ikpmebvf6lbabvumtfo%40group.calendar.google.com/public/basic.ics

Dodaj komentarz