Zmiana barw klubowych 2019

Mamy listopad, czyli sezon transferowy zawodników PZSS miedzy klubami. Obecnie, dzięki wprowadzeniu elektronicznego systemu PZSS, zmiana klubu jest łatwa i naprawdę szybka.

Jeśli nie podoba Ci się obecny klub, rozważ opuszczenie jego szeregów. W ten sposób dajesz sygnał do poprawy w swojej byłej organizacji.

Żeby zmienić klub, musisz mieć powód. Może Twój stary klub stracił licencję, ma kiepską atmosferę, utracił dostęp do strzelnicy albo nie organizuje żadnych aktywności. Może się przeprowadzasz i nie chcesz należeć do zbyt odległego klubu. Może wraz z kolegami otworzyliście nowy klub, który rozniesie całą konkurencję w okolicy. To są dobre powody zmiany barw klubowych PZSS.

Słabym powodem jest sama tylko niewielka różnica w opłatach. Nie warto zapisywać się do najtańszego na podstawie gołej ceny, co piszę jako kierownik najtańszego klubu PZSS w całym kraju. Jeśli należysz do klubu, który ma standardową składkę (np 400 zł rocznie), to zobacz co otrzymujesz. Jeśli masz blisko, wysokiej klasy strzelnicę bez limitu, fajne zawody z możliwością wypożyczenia broni, dobrą atmosferę i możliwość rozwoju Twojego hobby — płać i ciesz się strzelectwem. Wspieraj dobre kluby, nawet jeśli mógłbyś zaoszczędzić parę groszy zmieniając barwy: pieniądze to nie wszystko.

Idealna sytuacja, to gdy każdy z nas należy do fajnego, lokalnego klubu, który umożliwia szeroką eksplorację pasji strzeleckiej, popychając wszystkich do pozytywnego spędzania czasu wśród ciekawych znajomych. Porzucając miejsca, które nie spełniają tego wymagania, uczymy kierowników klubów, że nikt nie jest przyspawany do organizacji i strzelectwo musi się nieustannie rozwijać.
KS Amator wspiera zawodników, którzy chcą zmienić barwy klubowe. Niezależnie od tego, czy odchodzisz z sekcji sportowej KS Amator, czy dopiero do niej dołączasz.

Jeśli odchodzisz z sekcji sportowej KS Amator:
— nie musisz się tłumaczyć ani argumentować; to Twój wybór
— napisz tylko maila ze swoją decyzją, w kilka dni usunę Cię z systemu PZSS i nowy klub będzie Cię mógł przyjąć
— dalej pozostaniesz członkiem stowarzyszenia, ale w sekcji podstawowej.
— nie zwracamy składek członkowskich. Ewentualną nadpłatę wykorzystasz w przyszłości np na zawody.

Jeśli chcesz dołączyć do sekcji sportowej KS Amator:
— podążaj za wskazówkami, które masz wypisane w odpowiedniej sekcji profilu.
— gdy rozszerzysz członkostwo, zadbaj o formalności, opisane poniżej.
— procedura jest bardzo łatwa

Więcej szczegółów odnośnie zmiany klubu na naszej stronie z procedurami.

Mobilność zawodników i konkurencja wśród klubów pomaga nam wszystkim podnosić jakość branży strzeleckiej. Nie wspieraj byle czego, podejmuj świadome wybory i głosuj swoimi pieniędzmi. To najskuteczniejsza forma demokracji.

9 thoughts on “Zmiana barw klubowych 2019

 1. AvatarSteven

  Witajcie. Z praktycznego punktu widzenia – czy klub, który chcę opuścić, ma jakiekolwiek możliwości, żeby mnie zatrzymać? Przecież wystarczy, że nie opłacę składki, i pewnie sam mnie wykreśli.
  Zdaję sobie sprawę, że powyższe jest nieprzyjemną formą rozstania się z klubem (i sam postaram się z niej nie korzystać), jednak chciałem zapytać tak teoretycznie.

 2. Avatargromandos

  Cześć!

  Przeniosłem się już do KS Amator. W związku z tym mam pytanie: kartę zgłoszenia zmiany przynależności klubowej, podbitą przez kierownika poprzedniego KS, mam wysłać do skr. pocz 11026? Czy nie jest to już wymagane?

  1. AvatarKS Amator Autor wpisu

   Możesz wpisać, nie ma się czego wstydzić :)

   Najważniejsze, żeby stary klub usunął Cię z systemu PZSS. Wtedy nowy klub bez problemu Cię doda, a papier nie będzie potrzebny.
   WKS nigdy nie robił problemów swoim zawodnikom, którzy chcą zmienić barwy. Rzecz jasna musisz mieć rozliczone składki członkowskie.

 3. AvatarHusner

  Dzięki Prezesie za szybką odpowiedź. Wykaz startów mam przesłać pocztą na adres Braterstwa?
  I jak wyglada kwestia składek i opłat na PZSS. W obecnym klubie obie składki płaciłem na konto klubu,
  a oni załtwiali resztę. Rozumiem że w Braterstwie uiszczam opłatę za członkostwo ( 60 zł) i sam opłacam
  składkę za licencję do PZSS?

 4. Avatarxman

  Jakie daty wpisywać na KARCIE ZGŁOSZENIA ZMIANY PRZYNALEŻNOŚCI KLUBOWEJ tzn Data zakończenia członkostwa w klubie i Data przyjęcia w poczet członków klubu. Mój klub jest nieudolny i zdecydowanie nie nadąża za postępem dlatego wole mieć ten formularz wypełniony.

Dodaj komentarz