Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Wydarzenia >> II-gi Mikro Zlot - PH ARMS 21 MAJ 2023

II-gi Mikro Zlot - PH ARMS 21 MAJ 2023
Avatar
27.03.2023 08:48
+4

Witajcie Moi Drodzy. Będzie długi post ale na początek najważniejsze OSTATECZNE INFORMACJE.

W wyniku problemów terminowo lokalizacyjnych impreza musiała zostać przeniesiona. Na podstawie wyniku ankiety z wątku:

https://braterstwo.eu/tforum/t/1019747/#amv

Zdecydowaliśmy, że:
II-gi Mikro Zlot odbędzie się 21 Maja 2023 (niedziela) na strzelnicy PH ARMS.

https://goo.gl/maps/635QuieUVsWHmKjz7 

Zasady podobne – inicjatywa jest oddolna stąd potrzebna wspólna pomoc w organizacji i nadzoru nad bezpieczeństwem spotkania. Impreza jest składową wspólnych małych cegiełek które każdy dokłada od siebie. W pierwszej edycji właśnie najlepsze było spontaniczne ujawniane się chętnych do pomocy tutaj liczymy, że też tak będzie.

Dla osób które wcześniej nie brały udziału albo w ogóle przegapiły ten micro zlot.

Spotykamy aby móc wspólnie postrzelać, wymienić się doświadczeniami, mieć okazję do postrzelania z broni kolegi. Wymieniamy się bronią. Jak masz ammo do tego kalibru SUPER, nie masz? Dogaduj się z Właścicielem egzemplarza. Część pewnie da Ci za free, część będzie jednak chciała rekompensatę (nie ma co się dziwić w końcu cena .45acp to nie 9mm już nie mówiąc o cenie za 6.5 creedmore :) )
Bierz wszystko co chcesz wyciągnąć z szafy i pokazań, nie ma problemu jeśli nie chcesz aby z tego egzemplarza było strzelane – będzie odpowiednie info i taki egzemplarz będzie pilnowany dodatkowo, będzie wydawany tylko do macania. Zabierz to co masz, wszystko jest warte pokazania karabiny, pistolety, strzelby, rewolwery, pistolety maszynowe, króciaki, długie, sportowe, historyczne, konwersje – słowem wszystko.

Spotkanie traktujemy jako super okazje do spotkania, postrzelania z nietypowej broni lub czegoś co zawsze nam chodziło po głowie ale nie byliśmy przekonani. Jest to tez super okazja do pogadania o swoich doświadczeniach.

Tym razem oprócz BRONI robimy pokaz SZPEJU. Pasy, chest rigi, plate carriery, kabury, ładownice, rękawiczki, hełmy, zawieszenia taktyczne – słowem zabierz WSZYSTKO co masz i chcesz dać do pomacania a nawet wypróbowania na żywo. Na pewno ktoś chętnie przetestuje lub poogląda.

Organizacyjnie:

Udało się ustalić kwotę całościową:
1000zł za całość imprezy. W tej kwocie mamy 5h na strzelnicy oraz zajęcia z podstaw dynamiki prowadzone przez samego Piotrka na wydzielonej części. Piotr Będzie rotować grupy po kilka osób tak aby z jednej strony było bezpiecznie z drugiej każdy miał okazję zdobyć merytoryczną wiedzę startową.

1000Zł? To ile to na osobę ?
przy 20 uczestnikach wychodzi 50zł od osoby
przy 30 wychodzi 33,3 zł od osoby
przy 40 – już tylko 25zł.

Myślę, że oferta naprawdę wartościowa nawet dla osób które do Bochni miały bliżej (dla przypomnienia tam płaciliśmy 120zł od OSOBY).

Z tego względu, że muszę się z Piotrem rozliczyć, zrobimy zamkniętą listę uczestników.
Osoby spoza listy będą płaciły standardową stawkę jak u Piotra (30zł pierwsza godzina i 20 każda kolejna) natomiast wstęp na imprezę jak najbardziej będzie możliwy zgodnie z zasadami poniżej.
W odpowiednim momencie uruchomię konto do płatności za "wpisowe" w zależności od deklarowanych uczestników. W przypadku sytuacji, kiedy ktoś nie dotrze - zagwarantuję zwrot kasy.

Atrakcje:
Stanowiska STATYCZNE: Pistoletowe, strzelbowe oraz Karabinowe (krótkie oraz długie*)
Stanowisko do dynamiki z Piotrem.
*Z uwagi na ułożenie strzelnicy. Stanowiska Karabinowe długie (oś 100m) będą uruchamiane co jakiś czas jak oczyścimy krótkie osie (ostatnio te stanowiska nie cieszyły się aż taką zajętością).

GRILL – mamy na miejscu grille, więc nie trzeba swoich targać. Prośba aby każdy zabrał jakąś kiełbe / mięsko / warzywa (co tam kto woli) oraz brykiet/węgiel drzewny. Ogólnie – wałówka we własnym zakresie ale coś czuje, że skończy się to wspólnym grillem bez znakowania która jest czyja kiełbasa (no chyba ze ktoś przyjdzie z wegetariańskim burgerem z tofu no to lepiej, żeby pilnował)
ALKOHOL JEST BEZWZGLĘDNIE ZAKAZANY  - nawet dla osób towarzyszących które nie strzelają - nawet w formie RADLERÓW czy niskoprocentowych napojów. Jedyny wyjątek to chyba coś 0.0%, choć i tu bym zwyczajnie odpuścił.

Nowości:
- stanowisko medyczne – postaramy się zrobić jakiś punkt w którym zgromadzimy jakieś apteczki/środki medyczne – JUST IN CASE + jeśli jest wśród nas Ratownik to niech się ujawni i będzie chociaż w koszulce/kamizelce żeby wszyscy wiedzieli. (dzięki @MikeDelta za zwrócenie uwagi o to)

- za pierwszym razem się udało ale tym razem podchodzimy profesjonalnie do wydawania broni. Wprowadzamy system „TOKENOWY” uczestnicy dostaną swój własny ID (numeryczny – bez obawy o RODO) za pomocą którego będą mogli wziąć broń i będą z niej rozliczeni. (zajmę się tym osobiście). Będzie przy wejściu lista – pokazujesz dowód/książeczkę) wpisujemy Twoje nazwisko przy numerze Tokenu. (takie coś nie podlega RODO – za mała ilość danych).

- każdy z uczestników dostanie też etykietę na której będzie mógł klepnąć swój NICK / Imię  - co kto woli.

- namioty i ławki
Pierwsza edycja pokazała, że broni będzie sporo, teraz dojdzie jeszcze szpej. W PH Arms jest dużo lepsze zaplecze zadaszeniowo ławkowe ale dobrze by było zorganizować chociaż jeden lub dwa dodatkowe namioty oraz ławki. Jeśli jest ktoś z takimi rzeczami co może przytargać – ujawnij się proszę.

- każdy kto wcieli się w rolę prowadzącego strzelanie tym razem otrzyma stosowną sexy kamizelkę tak żeby było widać. Tak samo wszyscy którzy będą pomagać przy organizacji. Tutaj musimy wykazać się większą dbałością, mimo ze za pierwszym razem naprawdę było mega i bez problemów. Tym razem przynajmniej dwie osoby muszą odpowiadać za broń + dwie osoby za szpej + parę osób do ogólnej pomocy no i jeszcze prowadzący strzelanie i „sędziowie”

WSZELKIE UWAGI ORGANIZACYJNE MILE WIDZANE

Chętni wpisujcie się poniżej na listę poniżej:
- Mr.Jedi + os.towarzysząca


TForum >> Wydarzenia >> II-gi Mikro Zlot - PH ARMS 21 MAJ 2023

^^