Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.

O nas

Braterstwo.eu to ogólnopolski ruch społeczny mający na celu ułatwienie uzyskania i utrzymania pozwolenia na broń oraz wymianę wiedzy i pomocy między pasjonatami broni palnej. Braterstwo opiera się na Stowarzyszeniu KS Amator, czyli Organizacji Pożytku Publicznego (KRS: 631563) o charakterze strzeleckim oraz kolekcjonerskim.

Przyjmujemy do siebie ludzi dzielących nasze zainteresowania, niezależnie od odległości od naszej fizycznej siedziby, wieku, płci, czy zapatrywań politycznych. Szukamy tego co łączy, a nie dzieli. Mamy dziesiątki tysięcy członków: jesteśmy największą tego typu organizacją w całym kraju. Chętnie widzimy każdą dodatkową osobę!

Naszym celem jest popularyzacja sportu strzeleckiego, strzelania, posiadania i kolekcjonowania broni palnej. Chcemy żeby każdy dorosły, zdrowy psychicznie i praworządny obywatel miał prawo posiadać i strzelać z broni palnej (już dzisiaj tak jest) oraz żeby duża ilość osób spełniających wymogi rzeczywiście korzystała z tych możliwości.

Sieć strzelnic Braterstwa

Mamy kilka własnych obiektów w różnych miejsach.

Strzelnica W23, położona w Warszawie, ul. Waldorffa 23. Kryty, oświetlony, dobrze wentylowany obiekt na 15 stanowisk w dystansie 25m. Czynny codziennie dla tysięcy Warszawiaków (i nie tylko!) chętnych niekomercyjnie realizować pasję strzelecką. Najprawdopodobniej jedyna w Polsce strzelnica kryta, która pozwala na wzięcie towarzysza i korzystanie z profesjonalnego obiektu całkiem za darmo.
Sprawdź podstronę strzelnicy


Strzelnica Żmigród, gmina Żmigród. Obiekt otwarty o 3 osiach (25, 50 i 100m), 40 stanowisk na różnych dystansach, profesjonalne stalowe przchwytywacze, wysokie wały, asfaltowy dojazd, duży parking. Obiekt stale rozwijany, z regularnymi, bezpłatnymi zajęciami. Zupełnie nowa jakość w dużym promieniu!
Sprawdź podstronę strzelnicy


Strzelnica Kwietno, gmina Malczyce. Obiekt otwarty, oś 50m, 12 stanowisk. Eksperymentalna strzelnica społeczna oddana w ręce kilkudziesięciu zaangażowanych prowadzących, którzy mają własne, niekomercyjne miejsce do strzelania.
Sprawdźpodstronę strzelnicy


W najbliższych latach chcemy otwierać kolejne ogólnodostępne, niekomercyjne strzelnice. Dołączając do nasz, pomożesz osiągnąć ten cel. Musimy przeszkolić tysiące dodatkowych strzelców, potrzebujemy w Polsce sieci niekomercyjnych, otwartych, społecznie finansowanych obiektów sportowych!
W międzyczasie prowadzimy zajęcia na kilku strzelnicach udostępnianych w różnych województwach (dolnośląskie, łódzkie, mazowieckie, śląskie, wielkopolskie). Chcemy mieć bliżej do dużej liczby zainteresowanych.

Sekcja sportowa PZSS

O 2017 roku prowadzimy sekcję sportową z licencją klubową Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, która obejmuje wiele tysięcy zawodników. Sport strzelecki jest najaktywniejszą częścią działań organizacji.

W ramach sekcji prowadzimy rocznie setki szkoleń, dziesiątki zawodów i spotkań, w kilku miastach Polski. Stale poszerzamy możliwość uprawiania sportu strzeleckiego bez drenażu portfela.
Zapis do sekcji sportowej pozwala na uzyskanie i utrzymanie licencji PZSS. Nasza sekcja to jednocześnie największy klub PZSS w całej Polsce.

Pytania, pomoc prawna, dokumenty

Przeczytaj stronę FAQ, żeby uzyskać odpowiedź na nasuwające się na początku pytania. Jak uzyskać pozwolenie? Jaka broń? Jakie są formalności i koszty? Co trzeba zrobić? Pozbędziesz się wątpliwości, które trapią większość osób rozpoczynających przygodę ze strzelectwem w Polsce.

Dla żołnierzy przygotowaliśmy specjalny poradnik, gdzie są wskazówki bardziej dostosowane do wymagań stawianych członkom Sił Zbrojnych na drodze do pozwolenia.

Dla osób szkolących się do patentu strzeleckiego, przygotowaliśmy darmowy kurs do nauki teorii: https://PatentStrzelecki.eu.

Dla osób chcących uzyskać legitymację prowadzącego strzelanie, opracowaliśmy darmowe materiały szkoleniowe: http://ProwadzacyStrzelanie.eu.

Procedury obowiązujące w stowarzyszeniu oraz w PZSS są wyjaśnione na stronie Nasze Procedury.

Przygotowaliśmy wzory najpopularniejszych dokumentów, dostępne w dziale Pobierz.

Nasze działania

Zbieramy, weryfikujemy i publikujemy wiedzę na temat posiadania broni palnej w Polsce.
Przyspieszamy i ułatwiamy spełnienie formalności związanych z ubieganiem się o pozwolenie na broń.
Obniżamy koszty i ułatwiamy dostęp do sportu strzeleckiego.
Utrzymujemy błyskawiczną ścieżkę do pozwolenia dla mundurowych.
Organizujemy regularne zawody, pikniki, strzelania, treningi i instruktaże.
Szkolimy strzelców na każdym poziomie zaawansowania: zawodników, sędziów, prowadzących strzelanie.
Popularyzujemy legalne posiadanie broni.

Możesz zapoznać się z archiwum wpisów na stronie.

Sprawdź też jakim dysponujemy arsenałem broni.

Zawody

Prowadzimy regularnie kilka rodzajów rozgrywek, aby zachęcić jak najwięcej osób do regularnego uprawiania sportu strzeleckiego.

Zawody korespondencyjne to comiesięczna rywalizacja z osobami z całego kraju. Do końca miesiąca należy samodzielnie wystartować w zawodach, ustalić i zanotować w naszym systemie wynik wynik, który będzie zamieszczony w miesięcznej kwalifikacji. Dzięki temu możesz rywalizować z kolegami nawet jeśli mieszkasz zbyt daleko, żeby razem strzelać. Notowanie wyników na stronie "Zawody".

Zawody PZSS to częste, popularne zawody strzeleckie, organizowane przez nas na różnych strzelnicach i w różnych konwencjach. Są zawody pneumatyczne, statyczne lub dynamiczne. Strzelamy dłuższe lub krótsze konkurencje. Całość dostępna dla osób z uprawnieniami (minimum patent), zapisy w zakładce "Imprezy"

Protokoły klasyfikacyjne zawodów są zamieszczane na stronie "Zawody".

Zapis do stowarzyszenia

Informacje dotyczące dołączenia do stowarzyszenia są dostępne w segmencie "Jak się zapisać?" na stronie opisu procedur.

Statut KS Amator podpisany bezpiecznym podpisem
Wypis z KRSu

^^