Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Zaświadczenie o rejestracji

Zaświadczenie o rejestracji
Avatar
14.11.2014 16:47
W końcu przyszło do mnie od dawna zapowiadane zaświadczenie potwierdzające fakt zarejestrowania Stowarzyszenia Braterstwo w rejestrze Prezydenta Wrocławia.

W tym miejscu jest zdjęcie tegoż zaświadczenia.
Na uwagę zasługuje ostatnie zdanie "Prezydent Wrocławia przyjął do wiadomości fakt założenia stowarzyszenia zwykłego i nie wystąpił do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zakazie działalności stowarzyszenia". Czyli rejestracja stowarzyszenia nie polega na uzyskaniu zgody urzędu. Mamy przyrodzone (?) prawo się zrzeszać i stowarzyszać, nie potrzebujemy do tego błogosławieństwa urzędników, jedynie w skrajnych przypadkach mogą wystąpić z wnioskiem o zakaz działalności.

Wiem, że to jest tylko taka formułka i de facto różnica jest niewielka, lub zgoła żadna, ale jak przyjemnie jest dla odmiany czytać, że urząd "nie widzi powodu do ingerencji", zamiast "łaskawie wyraża zgodę". Moim zdaniem w naszym kraju często brakuje takiego podejścia.
Właśnie ta zmiana myślenia, przełożona na zapisy Ustawy o Broni i Amunicji spowodowała kompletny zwrot w relacjach strzelcy - Policja i zapoczątkowała znaczącą poprawę sytuacji ludzi zainteresowanych strzelectwem.


TForum >> Ogłoszenia >> Zaświadczenie o rejestracji

^^