Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Strzelnica w Wołowie

Wpis 'Strzelnica w Wołowie'
Avatar
21.03.2015 20:56
20 marca członkowie założyciele Braterstwa nawiedzili strzelnicę w Wołowie. Dosyć enigmatyczny obiekt, którego ślady w internecie istnieją chyba głównie na cenionym forum bron.iweb.pl.
Strzelnica oferuje teoretyczny zasięg 300 metrów, jest ładnie położona (w lasku) i stanowi przyjemne miejsce do wystrzelenia paru paczek nabojów.

Ten zasięg 300 metrów jest o tyle teoretyczny, że wymaga zajęcia całego terenu strzelnicy. Czyli od kulochwytu do końca płotu. W momencie gdy na strzelnicy jest więcej osób (a w słoneczne weekendy nierzadko jest pełna ludzi) praktycznie nie można liczyć na tak daleki dystans.

My mieliśmy okazję dojść do 150 metrów (cofając się od 50m). Z karabinu OWG 7.62x54R było przyjemnie postrzelać na taką odległość, choć do sprawdzania wyników przydałby się rower.

Z boku osi 300 metrowej jest jeszcze 6 stanowisk na krótki dystans. Od płotu do kulochwytu jest tam ok 50 metrów (i na tyle strzelaliśmy z CZ 858), natomiast dla celów strzelania z broni krótkiej są postawione wiaty w odległości 25 metrów od celów.

Możemy polecić obiekt w Wołowie wszystkim zainteresowanym strzelectwem. Strzelnica ma dobre warunki, można świetnie spędzić czas.

Wadą jest jedynie odległość od Wrocławia - 45 minut w każdą stronę i dosyć spore koszty, które wynikają z długiej zabawy. Naszym zdaniem warto.


TForum >> Ogłoszenia >> Strzelnica w Wołowie

^^