Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Nowe zasady -- pomoc charytatywna

Nowe zasady -- pomoc charytatywna
Avatar
24.12.2015 10:08
Wesołych Świąt!

Nasze stowarzyszenie jest już dosyć rozrośnięte. Niespecjalnie planowałem aż tak liczne grono zakładając je rok temu, ale cieszy mnie że tyle osób zainteresowanych strzelectwem rozwija też pasję kolekcjonerską.

Duża ilość wniosków powoduje u mnie nawał pracy. Wprawdzie stosując technologię i jakieś sztuczki (koperty z oknami, proces manufaktury zamiast rzemieślniczego) znacznie ograniczyłem swój wysiłek w porównaniu do pierwszych miesięcy, ale dalej jest to jakaś praca.
Z tego powodu zdecydowałem się wprowadzić wymóg wpłat charytatywnych na dowolny cel społeczny, ale tylko w przypadku gdy ktoś dokłada mi tej pracy.  Czynności, które dokładają mi pracy: przesłanie deklaracji poleconym zamiast zwykłym listem, odsyłanie zaświadczenia na adres inny niż wpisany w deklarację, przysłanie błędnej deklaracji, zmiana danych adresowych, ponowne przesłanie dokumentów.
Wpłata charytatywna to minimum 20 zł na dowolny cel charytatywny (polecam wybór jakiś sensownych). Po jej dokonaniu należy podesłać mailem potwierdzenie.

Obsługa członków, którzy nie dokładają mi pracy, jest oczywiście nieodpłatna i nie wymaga też wpłat charytatywnych. Każdego zachęcam do wspierania sensownych idei, zwłaszcza w święta, ale jest to nieobowiązkowe.

Nie jestem pewien, czy wymuszanie pomocy szantażem nie popycha nas dalej w ramiona komunizmu. Od początku wszystko jest za darmo i każdemu według potrzeb, teraz dokładamy przymusową redystrybucję środków. Kiedyś myślałem, że jestem libertarianinem, ale wychodzi na to że może nie do końca. Tym niemniej, zaryzykuję bo dzięki temu zamiast bluźnić na Wasze błędy będę się cieszył, że coś dobrego z nich wyniknie.


TForum >> Ogłoszenia >> Nowe zasady -- pomoc charytatywna

^^