Braterstwo.eu

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie

Hej! Jesteś niezalogowany/a. Zaloguj się.


TForum >> Ogłoszenia >> Dla mundurowych

Dla mundurowych
Avatar
16.03.2016 16:17
W obecnej ustawie mundurowym łatwiej uzyskać pozwolenie na broń palną, z racji zwolnienia z egzaminów oraz z badań lekarskich. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest występowanie o broń palną do celów kolekcjonerskich.

Uważam, że ludzie, którzy z bronią pracują na co dzień powinni mieć nie tylko możliwość, ale i obowiązek doszkalać się w czasie prywatnym w ramach hobby kolekcjonerskiego.  

Wg ustawy z egzaminu sprawdzającego umiejętność obsługi broni palnej oraz znajomość przepisów zwolnieni są funkcjonariusze "Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, funkcjonariusze lub pracownicy innych państwowych formacji uzbrojonych i żołnierze zawodowi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej".
Funkcjonariuszy w czynnej służbie uznaje się też za poczytalnych i nie ma konieczności robienia badań lekarskich przed pozwoleniem.

Braterstwo od początku zachęca każdego funkcjonariusza do wystąpienia o pozwolenie na broń. Pozwolenie kolekcjonerskie jest bezterminowe, nie trzeba powtarzać badań, a jego utrzymanie prawie nic nie kosztuje (10 zł rocznie naszej składki) i nie wymaga żadnego wysiłku. Wystąp o pozwolenie teraz, nawet jeśli nie planujesz kupować od razu broni palnej. Nie wiadomo jak zmienią się przepisy w przyszłości.

W Stowarzyszeniu mamy przedstawicieli chyba wszystkich służb. Żołnierze, policjanci, straż graniczna, służba celna, służba więzienna. Dla większości mundurowych uzyskanie pozwolenia to proces prosty, szybki, łatwy i przyjemny.

Sprawdź nasze forum, komentarze pod tym wpisem. To naprawdę łatwe!


TForum >> Ogłoszenia >> Dla mundurowych

^^